Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Rzeczywiście źle się wyraziłem, że nic nie robiono przez ostatnie lata ponieważ za poprzednich rządów to co robiono to było kategoryczne odrzucanie pomysłu OPAT. Zarówno GDDKiA jak i Ministerstwo Infrastruktury twierdziły, ze jest to inwestycja o charakterze regionalnym i kasy na to nie dadzą. Skoro teraz jest chęć budowy ze strony rządu to już jest lepiej niż tylko słyszeć "nie i koniec dyskusji" Teraz jest moment by media i samorządy pomysłu nie odpuściły i cisnęły z pytaniami kiedy będą podejmowane konkretne działania, na kiedy będzie dokumentacja itd. Oczywistą sprawą jest to, że droga nie powstanie w ciągu roku czy nawet trzech lat, ale może być wpisana w rządowy plan inwestycji drogowych i tego też należy wymagać, żeby nie była to tylko obietnica. A jeszcze co do finansowania to pisanie, że nie ma pieniędzy i nigdy ich nie było mija się z prawdą. Pieniądze są i tak np na ten rok na inwestycje w transport drogowy są na poziomie ok 9 miliardów złotych, a w ubiegłych latach też były tyle że rząd PO ładował kasę w inwestycje w Gdańsku kosztem reszty województwa.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

"Pożyjemy - zobaczymy, powiedział niewidomy"
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Tylko, że kilka lat temu budowę OPAT wyceniano na 1 mld PLN. Jak to ma się do tych przytoczonych 9 przeznaczonych na ten rok? coś tu nie gra

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Niech będzie Via Maris (ciekawe dlaczego zmiana nazwy) byleby omijała Redę, a konkretnie Ciechocino. Czekam na konkrety.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Ale z tego co piszą to przez samą Redę droga prowadziłaby przez Gdańską a dopiero gdzieś w okolicach ul Puckiej by szła nowa droga...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

No raczej na odwrót. Droga do Redy miałaby biec bez połączenia z krajowa 6 czyli nie przez Gdańska

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

faktycznie, źle przeczytałem
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

I kolejny podobny artykuł na temat inwestycji drogowych w naszym rejonie

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... skiej.html
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Gdy pokazałem te mapkę moim władysławowskim znajomkom, to az zaniemówili. Którędy? Oto najczęstsze pytanie. Przecież koło Pucka z jednej strony tory pkp i rezerwat Puckie Bagna (lub coś podobnego) z drugiej strony droga i zatoka oraz Kaczy winkiel. Twierdzą, że lepsze będzie rozdzielenie ruchu przez Wejherowo-Piaśnicę i jeszcze in. wsie aby dojechac do Chłapowa i Jastrzębiej a z drugiej strony bokami przez Redę, Mrzezino, Zelistrzewo. Dla nich większy problem to droga od Helu do Karwi. Ta jest zakorkowana całe lato. Teraz tam pustki
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Tu już mniej entuzjastycznie. Nikt nie zna przebiegu trasy ani jej kosztów.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pos ... 0827.html#
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Troche to przypomina film "Poszukiwany, poszukiwana" gdy Jerzy Dobrowolski "Z zawodu dyrektor" wnosił zmiany na makiecie projektowanego osiedla...wieżowiec tu postawimy, jeziorko przesuniemy itd. Ktos narysował czerwona linię i...o tu będzie Via Maris. nazwa Via Lacrime tez byłaby ładna (Lacrime to łzy)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Romek, ale to jest myśl. Zatokę Gdańską razem z Półwyspem Helskim przenieść gdzieś za obwodnicę, najlepiej blisko A1. Wtedy nie będzie problemu z dojazdem na Hel
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Hehe, jestem ciekaw, co oni wymyślą. Słowo się rzekło, więc wypadałoby przedstawić przynajmniej koncepcję przebiegu. Coś mi się wydaje, że będzie wesoło
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Oj tam od razu "wypadałoby" Im cokolwiek wypadałoby? Są priorytety!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
ODPOWIEDZ