Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda się rozwija

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

mnie ten projekt szczególnie się podoba ponieważ teren pod którym jest budowany to nie oszukujmy się było jedno wielkie nic , więc dobrze że będzie tam teraz ładniej
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Fakt, te teren do tej pory był jakoś tak ... pomijany w inwestycjach, był jakiś taki zaniedbany. Może się to zacznie zmieniać. Choć patrząc na działkę na której już rozpoczęto budowę; jakoś nie mogę sobie tych sześciu budynków. Działka się wydaje mała ...
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A ja mam pytanko...
Odnośnie budowy - dokończenia budowy Lamexu (ul. Obwodowa). Czy ktoś z Was wie, czy plotka o powstaniu bloków w całym pasie aż do ul. Obwodowej(na przeciw warsztatu samochodowego) jest prawdziwa?
I tak na marginesie: Czy ciężki sprzęt jak betoniarki, spycharki, żuraw do cementu (nei wiem jak to się fachowo nazywa) czy ciągniki siodłowe z niskopodwoziówkami ma prawo jeździć po uliczkach osiedlowych - tworzący przy tym niezłe błotowisko po wyjeździe z trawnika ( i tu nasuwa się kolene, czy mają prawo latać pot trawnikach):)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

narek pisze:Fakt, te teren do tej pory był jakoś tak ... pomijany w inwestycjach, był jakiś taki zaniedbany. Może się to zacznie zmieniać. Choć patrząc na działkę na której już rozpoczęto budowę; jakoś nie mogę sobie tych sześciu budynków. Działka się wydaje mała ...
Mówisz o Ogrodowej? W którym miejscu to ma byc bo nie ma żadnej mapki?
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tak wjazd jest od ul. Ogrodowej. teren w sumie bliski przedszkolu :-) nie wiem jak to dokładniej opisać bez mapki, szczegóły być może są na stronie Orlexu
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Postaram się poruszyć kilka ostatnich kwestii:
1. Auta z budowy nie mają prawa brudzić jezdni. W miastach, gdzie tego pilnują z miejsca dostają mandaty za tego typu "niedopatrzenie".
2. Też cieszę się, że Reda się rozwija i powstają nowe osiedla. Brak mi jednak spójnej polityki rozwoju przestrzeni miasta. Brak wytyczenia i realizowania centrum miasta. Brak równoległego tworzenia obiektów użyteczności publicznej. Co z tego, że deweloperzy budują, zarabiają i ściągają do miasta nowych ludzi, skoro dla większej ilości ludzi brak miejskich elementów np. właśnie centrum miasta z obiektami handlowymi, usługowymi czy kulturalnymi, parków, skwerów, nie wspominając o atrakcjach wyróżniających miasto spośród innych (np. właśnie aquasfera, planowana przystań kajakowa, czy inne)
3. Łączy się z powyższym : gdzie ma powstać to osiedle na Ogrodowej?! Przecież już 30 lat temu planowano tam tworzyć centrum miasta, był zakaz budowy, miały być stopniowo wyburzane stare domy. Tymczasem buduje się jakieś kolejne koszmary, a teraz ma tam być osiedle?!
Może coś z tym należy zrobić. Może UM rozpisze konkurs na koncepcję dla miasta? Może jakiś słynny urbanista ulituje się nad umęczoną bezładem architektonicznym Redą i zaplanuje coś sensownego ........ :lol: :cry:
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Na skrzyżowaniu Brzechwy i Norwida powstaje "pensjonat".
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

O tym już pisał Artur odpowiadając na moje pytanie. Ciekawe ile będzie chętnych klientów? To dosc nieciekawe miejsce na pensjonat moim zdaniem
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Niepotrzebnie zasłonili część ogrodzenia placu budowy blachą. Siatka która była przedtem zapewniała wystarczające bezpieczeństwo budowy natomiast kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanego odcinka Norwida mieli znacznie lepszy widok na "główny" odcinek Brzechwy. Jeśli inwestor to czyta, bardzo proszę o przemyślenie i reakcję.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

To musiało mi umknąć.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:O tym już pisał Artur odpowiadając na moje pytanie. Ciekawe ile będzie chętnych klientów? To dosc nieciekawe miejsce na pensjonat moim zdaniem
Ostatnio w związku z pracą dużo jeżdżę po Polsce i często śpię w pensjonatach w takich "nieturystycznych" miejscowościach jak Reda i powiem Ci ze jest spore zapotrzebowanie na tanie noclegi chociażby dla przedstawicieli handlowych czy brygad budowlanych.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Miło słyszec. To tylko lepiej dla miasta Redy. Pamiętam jak rodzina szukała w Redzie noclegów na mój ślub, bo połowa mojej i cała męża rodzina była przyjezdna. Niestety noclegi w Turbocie, hotelu Murat czy nawet na MOKSIRze były dla nas za drogie ( trzeba było opłacic jakieś 30 osób. Ostatecznie znaleźliśmy sale z noclegami w Połchowie za 25 zł, noclegi były nad salą to super i nie drogie, luksusów nie było, ale przecież chodziło tylko o to by się przespac po zabawie. I właśnie takich skromnych nie drogich noclegów na troszkę większą ilośc ludzi mi brakuje w Redzie.
Ciekawe jaki będzie standard w tym pensjonacie?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Inwestorem jest osoba z Redy także jest nadzieja, że może się w przyszłości wypowie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie wiem gdzie o tym napisac, więc piszę tu. Powstają nowe miejsca parkingowe na Spokojnej zaraz przy płocie szkoły ZSz nr 1 od strony części budynku dla 1-3 kl. To dobra wiadomośc, bo mieszkam w tym "kwadracie" i strasznie jest ciężko z miejscami parkingowymi w tym miejscu. Terem szkoły zmniejszył się o jakieś dwa metry bo o tyle przesunęli płot, ale chyba szkoła na tym nie ucierpi, ze troszkę zmniejszył się trawnik.
Odnowili też miejsce na śmietnik i za nim także zmieściły się 3 nowe miejsca parkingowe, więc widac, że starają się znaleśc nowe rozwiązania. Trochę tylko chciało mi się śmiac jak najpierw zrobili ten śmietnik a potem okazało się ze jest za mały i musieli wszystko rozbierac i poszerzac, by zmieściły się wszystkie śmietniki. Cały dzień roboty dodatkowo. Ciekawe kto im to projektował, ze musieli poprawiac :)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To wszystko robi spółdzielnia słoneczna?to wrzuć to do tematu o spółdzielni :)
ODPOWIEDZ