Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda się rozwija

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

od gadania park nie urośnie, jeśli teraz zasadzą drzewa, zrobią alejki to przecież będziemy z niego korzystać, ;) nawet jeśli drzewa będą małe. Minie kila lat, urosną i nie będziemy już pamiętać że kiedyś były małe...

Reda już tak jest położona że trudno znaleźć tutaj centrum, może gdyby nie ul. Gdańska ;) ale jak takie centrum wyznaczyć? miarką? ;) to musi być miejsce wokół którego zacznie się DUŻO dziać i nie musi być wcale w centrum o którym myślimy
Uważam że odważny projekt może spowodować że powstanie rynek, park i nowy ratusz ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ja bym chciała żeby rozwój Redy było widać po nowych miejscach pracy, bo jak narazie cieńko jest z całym małym trójmiastem kaszubskim.. Wszystko w Gdańsku, sporadycznie w Gdyni..
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:To muszą byc stare drzewa, ładny teren W Redzie tylko alejki wzdłuż rzeki i parę kładek inaczej nie będzie zadnego uroku na pełnym słońcu.
pora przeprowadzic sie do Oliwy, no niestety mieszkamy na torfowiskach, tu sie żadni normalni ludzie tysiacami nigdy nie osiedlali....

brak nam bogatej historii, brak i tych fajnych elementów jak parki... no cóż taka rzeczywistość
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ale jestesmy otoczeni lasami i to można wykorzystac.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Marcin pisze:
Zauważyłem wielką poprawę. Powstały rozmaite sklepy , rozwinęła się handel prywatnych przedsiębiorców
Mimo szczerych chęci - generalnie ja poprawy nie widzę od kilku lat :)

Reda się rozwija - głownie z powodu nowych mieszkań i napływu ludzi pracujących w Trójmieście... Niestety - pieniądze tam zarobione są także w znacznej ilości wydawane poza Redą... To jest miasto, gdzie tylko nielicznym udaje się konkretnie zarobić na handlu.

Trudno zarobić na handlu kiedy ów handel jest przez samych handlowców traktowany z przymrużeniem oka. Sklepy słabo zaopatrzone nie zachęcają do zakupów. Są rodzynki, ale generalnie ciężko coś dobrego tu kupić, klient traktowany jest nie do końca profesjonalnie i nie zmieni tego rozwój miasta, trzeba zadbać o rozwój swojej mentalności i postawić na profesjonalizm. Już o tym kiedyś pisałem - do rodzynków należą min. kwiaciarnie w Redzie mimo, że w kilku przypadkach też można mieć zastrzeżenia, to jednak w porównaniu np. z Wejherowem to mamy o niebo lepiej.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

najwieksza porazka miasta jest 1 pietro CH REda, tj. nad biedronką, tam to co rusz ktos bankrutuje lub zakłada kolejny mało idealny biznes...ech, a miejsce przeciez nie jest najgorszym
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

To nie porazka miasta.Wszędzie sklepy na piętrach zieją pustkami, po prostu jest ich za duzo.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

No nie wiem.. Jakoś na Jana Pawła tez są sklepy jeden obok drugiego i prawie wszystkie z ciuchami i jakoś sobioe ludzie radzą.
Akurat wczoraj byłam u góry w biedronce i tam naprawde już nic nie ma. Zdziwiło mnie, że aż tak duzo ludzi się wyniosło. Tam teraz już został tylko stomatolog, okulista, pani z upominkami i pani z bielizną i butami.. Masakra..
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Po otwarciu Auchanu w Redzie jest za duzo sklepów.W Polo są wolne.Na Jana Pawła wolne . Przy Agencji PKO wolne. W Biedronce pusto.Więc jest tego za dużo .Ludzie mają mniej forsy.Mniej kupują.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Co to znaczy jest za duzo sklepów.. Moim zdaniem jest za mało.. Zamiast otwierać kolejny odzieżowy warto by pomyśleć, że sa inne branże oprócz banków i salonow sieci komórkowych, które by się przydały..
Nie każdemu sie chce jeżdzić specjalnie do Auschan - mi np. nie. Poza tym na galeri w Auschan są same markowe sklepy i dlatego droższe
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Mozna wynając i otworzyc atrakcyjną branzę.Zyczę powodzenia.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

W obecnie wykańczanym bloku Semeko koło ronda, na parterze kolejny zestaw pustych lokali do wynajęcia.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Hotel Murat będzie jak hotel z prawdziwego zdarzenia . Będzie basen , kręgielnia , sale do squash , restaurację i kawiarnię , 7 nowych sal konferencyjnych i balowych oraz centrum odnowy biologicznej i spa . Otwarcie w lecie . Od teraz będę jeździł na kręgle i basen do Muratu :)

http://www.hotel-murat.com.pl/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

O-o. Szkoda, że nie dostaną 4*. To zwiększyło by szanse na miasto goszczące piłkarzy na Euro. Chociaż kto wie, ostatnio UEFA w związku z kryzysem postanowiła obniżyć standard to 3*, ale nie pamiętam czy dla wszystkich czy tylko dla kibiców.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ej i tak fajnie;) ja tam MURAT bardzo miło wspominam miałem tam studniówkę i się super bawiłem;)
ODPOWIEDZ