Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

REDA PARK SEMEKO

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Masz racje.. To chyba bardziej kwestia technologi wykonania i materiałów
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Zigi ma rację, gdyż bliskość rzeki w niczym nie świadczy o tym, iż dane tereny muszą być podmokłymi. owszem, teren zabagniony (ale nie torfowisko!) znajduje się tuż za terenem inwestycji, nieco bardziej na zachód, tj. w kierunku "parku", ale bagno tej wielkości w polskich warunkach zaniknie szybciej niż się tego spodziewamy...

moim zdaniem poza jakimś nagłym przypływem wody, nagłymi roztopami bo obfitych opadach śniegu (raz takie pamiętam:D) to nic tamtejszym blokom nie grozi:)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Mosci Błóta i częsciowo Reda leżą na torfie niskim tzw.czarnym.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A mnie się wydaje, że kiedyś to się mówiło, że to jest teren zalewowy rzeki Redy i że tam nic nie można budować. Ale widocznie opcje sie zmieniły, tylko czy rzeka to wie, że już nie może tam się wylewac? hehehe
On31
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dzięki za wszelkie wypowiedzi. Na pewno przydadzą się przy podejmowaniu decyzji co do zakupu mieszkania. Jeszcze jedno pytanie : czy spotkaliście się z przykrym zapachem na tym terenie?? Słyszeliśmy jakieś dziwne plotki...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

z czym??? pierwsze słyszę, chyba, że mowa o krowkach, które kiedyś pasły się w okolicy:)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Rzeka jest czysta i pod ochroną,zresztą są w niej pstrągi.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Co to zapachu. Często tam przechodziłem i jakoś brzydkiego zapachu sobie nie przypominam. A Twój blok znajduje się jakieś 400m od pastwisk (których już nie ma).
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:Rzeka jest czysta i pod ochroną,zresztą są w niej pstrągi.
o tak teraz już rzeka jest naprawdę czystą i ponoć zasobną w ryby:) swoją drogą mam nadzieję, że nie zmieni tego bliskość osiedla i dużego parkingu nad samym brzegiem...
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Martwicie się terenem podmokłym, a prawdziwe zagrożenie jest z zupełnie gdzie indziej. Mianowicie chodzi o linie wysokiego napięcia 110 kV, które przebiegają w odległości nie większej niż 300 m. Raczę poszukać w internecie informacjo o tym jakie są skutki mieszkania w takich warunkach. Otóż ja tak zrobiłem i dowiedziałem się, że odnotowuje się zwiększoną liczbę poronień oraz zachorowań na białaczkę wśród osób mieszkających w pobliżu linii wysokiego napięcia.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ostryś pisze:Martwicie się terenem podmokłym, a prawdziwe zagrożenie jest z zupełnie gdzie indziej. Mianowicie chodzi o linie wysokiego napięcia 110 kV, które przebiegają w odległości nie większej niż 300 m.
Gdzie wyczytałeś że to jest 110kV?
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ja tam wiem jedno że latem czasami brzydkie zapachy moga wydobywać się z gospodarstwa przy ul.Obwodowej ( przważnie wieczorami ) ale zakładam że wschodni wiatr dość rzadko wystepuje i odległość dosyć duża więc może unikniesz brzydkiego zapachu . Ale komarzyc już niee :) których przy rzekach wystepuje wiecej .
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ostryś pisze:Martwicie się terenem podmokłym, a prawdziwe zagrożenie jest z zupełnie gdzie indziej. Mianowicie chodzi o linie wysokiego napięcia 110 kV, które przebiegają w odległości nie większej niż 300 m. Raczę poszukać w internecie informacjo o tym jakie są skutki mieszkania w takich warunkach. Otóż ja tak zrobiłem i dowiedziałem się, że odnotowuje się zwiększoną liczbę poronień oraz zachorowań na białaczkę wśród osób mieszkających w pobliżu linii wysokiego napięcia.
To co mają powiedzieć ludzie mieszkający w bloku przy tych liniach wysokiego napiecia na Mickiewicza?A tam jest góra 50 m.
A jakoś żyją
On31
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

:-) Linia wysokiego napięcia przechodzi ok 400 m od budynku jakim jesteśmy zaint., co do zapachu to koleżanka chciała kiedyś kupić działkę w Reda Moście Błota i tam spotkała sie z niezbyt łądnym zapachem... no nic my chyba sie decydujemy. Nasz blok ma stać zaraz przy osiedlu domków jedno-rodzinnych (nr 3), okna wychodzić mają na stronę wschodnią (ul. Obwodowa) i południową (domki jedno-rodzinne).
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

400 metrów to moim zdaniem na tyle znaczna odległość, że linie nie stanowią problemu. zresztą faktem, jest, że przy stacji na mickiewicza to dopiero ludzie mają wesoło..

polecam you tube i zerknięcie jak wyglądają spięcia na takich liniach, świeci się cały słup:)
ODPOWIEDZ