Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

REDA PARK SEMEKO

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ostryś
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Gajos pisze:Gdzie wyczytałeś że to jest 110kV?
Jakiś rok temu byłem zainteresowany zakupem mieszkania na osiedlu Reda Park, więc zapytałem w biurze obsługi klienta Semeko o wysokość napięcia linii, które przebiegają wzdłuż osiedla. Sprawdzili to i potwierdzili moje obawy, że to są linie 110 kV.

Ciekawe linki (tutaj piszą akurat o białaczce):

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34138,2744759.html

"dzieci, które od urodzenia żyły w odległości bliższej niż 200 metrów od linii wysokiego napięcia, częściej chorowały na nowotwory niż ich rówieśnicy, którzy mieszkali z dala od takich instalacji (w odległości co najmniej 600 metrów). W przypadku tych pierwszych ryzyko zachorowania na białaczkę było większe aż o 70 proc"

http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach ... 47,10.html

A to, że ktoś mieszka 50 m od linii wysokiego napięcia i żyje nie jest dowodem na nie szkodliwość mieszkania w takim środowisku.
Tak samo jak z palaczami. Niektórzy dożywają późnej starości, a inni umierają na raka

Ja osobiście wolałbym nie ryzykować.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Czemu straszycie ludzi.Na ulicach jest więcej szkodliwch ołowi ,kadmu,tlenków.W domach też prąd ,fale radiowe, w kieszeniach komórki.Wszędzie tylko umierac lub chorowac,
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a to, że w pomorskim najwyzsza zachorowalnosc na raka jest... to też powinno odstraszać potencjalnych nowych mieszkańców. swoją droga do dziś chyba nie dowiedziono, dlaczego tak jest..
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Owszem, to wszystko jest dookoła nas. Ale jakbym miala dodatkowo miec wilgoć czy grzyba w domu, albo miałabym byc dodatkowo narazona na działanie pola z lini elektrycznych to wolałabym nie;).. Chyba każy tak by wolał
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Kowalski nikt tu nikogo nie straszy? Prosili Nas o opinie to się wypowiadamy... Ja sie nie dziwie kupno mieszkania musi byc przemyślaną decyzją(to nie zakup bułeczek, sera i masła), bo to jest zakup na całe życie i często trzeba się nieźle zadłużyć więc wypada chyba napisać za i przeciw. Ja osobiście jakbym miał wybierać to wolałbym te mieszkania na Szkolnej lub to takie co jest budowane vis a vis Spódzielni Reda.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ryszard pisze:a to, że w pomorskim najwyzsza zachorowalnosc na raka jest... to też powinno odstraszać potencjalnych nowych mieszkańców. swoją droga do dziś chyba nie dowiedziono, dlaczego tak jest..
a może Wiślinka i góra fosforów...?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Marcin pisze:a może Wiślinka i góra fosforów...?
Zaraz pójdzie plota, że w Redzie jest góra fosforów ;)
Agent Orange
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Witajcie :) jestem zainteresowany zakupem mieszkania na osiedlu Reda Park. Chciałbym poznać Wasze opinie o firmie Semeko. Generalnie doczytałem, że jest to dość solidna firma. Jednak ostatnio obiło mi się o oszy, że Semeko ma jakieś problemy finansowe. W związku z tym, trochę boję się kupować teraz mieszkanie które do odbioru będzie w grudniu. Perspektywa zostania z kredytem bez mieszkania niezbyt mi się uśmiecha. Co radzicie ? :) Okolica bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dla Ciebie i innych chcących uzyskać informacje na temat dewelopera i problemów osiedla podaję link na stronę forum:
http://www.redamlyn.fora.pl/
Jest tam też miejsce dla osiedla Reda Park.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Wszyscy znajomi,którzy kupili mieszkania od Semeko sa zadowoleni.W dobie ""medialnego kryzysu""" wszyscy maja jakies kłopoty finansowe/tak się przynajmniej słyszy/.Myślę ,że jeżeli mieszkanie się podoba to kup.Umowę kupna skonsultuj z jakims prawnikiem i będzie ok.
On31
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Pierwsze co słyszę o kłopotach finansowych SEMEKO... co dzień podpisują kolejne umowy na sprzedaż mieszkań no i mają w planie budowę basenu... hymmm

Nad zakupem mieszkania w którym budynku się zastanawiasz?
piotr_reda
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Witam forumowiczów. Zapraszam na http://www.redapark.fora.pl na forum m.in. dyskusja o wykończeniówce, otoczeniu oraz sprawozdania i fotorelacje z budowy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A ja zapraszam do dyskusji na ten temat (Reda Park) i inne tematy związane z Redą na e-reda.pl ;)
blady2000
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ktoś tu pisał o przykrych zapachach w w rejonie reda park. Istnieje możliwość poczucia nieprzyjemnych zapachów gdyż za Ciechocinem jest ferma lisów i jak wiatr jest połódniowo wschodni to może być ten nieprzyjemny zapach odczuwalny, głównie w pn. wschodniej części osiedla. Wiatr jest z reguły z zachodu więc dzieje się to bardzo sporadycznie.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

On31 pisze:(...)Nasz blok ma stać zaraz przy osiedlu domków jedno-rodzinnych (nr 3), okna wychodzić mają na stronę wschodnią (ul. Obwodowa) i południową (domki jedno-rodzinne).
Proponuję nie kupować mieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych. Jak właściciele zaczną je jesienią ogrzewać np. paląc śmieci to nie będziesz miał czym oddychać. Widziałem również sytuacje spalania w domowych piecach śmieci i odpadów drewnopochodnych lakierowanych w środku upalnego lata. Mieszkańcy pobliskich budynków wielorodzinnych musieli zamykać okna, aby przeżyć ten gryzący, kwaśny i przykry zapach.
ODPOWIEDZ