Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

REDA PARK SEMEKO

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
On31
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Witam. Jesteśmy z Żoną zainteresowani inwestycją Firmy Semeko. Nie znamy jednak tej firmy stąd nasza wizyta i post na tym forum. Liczymy na Wasze opinie o tej Firmie, ale i na kilka słów o terenie na którym realizowana jest inwestycja. Nie znamy Redy, teren jednak bardzo nam się podoba. Słyszeliśmy pogłoski o tym, że teren na którym powstaje inwestycja jest podmokły... Wszelkie rady będą mile widziane. Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Firma jest raczej rzetelna. Wszystkie ewentualne błędy poprawia bez problemów. Należy je jednak odpowiednio szybko zgłosić.

Co do terenu to prawda, że jest podmokły. Są to tereny położone w pobliżu rzeczki.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

To że teren jest w pobliżu rzeki nie musi oznaczać, że to teren podmokły. Ale rozumiem obawy i w tej sytuacji proponuję zasięgnąć rady specjalisty.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

nie jest to teren podmokły, poza tym jego zaletą jest to, że jest terenem odpływowym, bliskość rzeki, a także charakterystyka terenu sprawia, że po zakończeniu inwestycji wody nie powinny gromadzić się na terenach zabudowanych.
moim zdaniem firma jest solidna (opieram się na opiniach znajomych), poza tym samo położenie tego osiedla wydaje się być doskonałym...
Nie ma tam zatłoczonych ulic, hałasujących pociągów, poza tym sklepów w Redzie nie brakuje, terenów sportowych również, więc ja mogę tylko polecić:)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A skoro powstanie nowe osiedle to i tam powstaną różnego rodzaju usługi.
On31
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dzięki za wszelkie odpowiedzi...
Odległość osiedla od centrum Redy nam jak najbardziej odpowiada, wreszcie będzie można na spacerek wyjść. Od 3 lat mieszkamy w Gdyni, przy Morskiej...ojjjjjj pragniemy spokoju :-)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Hehe. Nie mam co się dziwić. kiedyś chodziło się na spacer tam gdzie powstaje właśnie to osiedle.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

tereny raczej są podmokłe proponuję się tam przejść i zobaczyć jak to będzie wyglądało po roztopach śniegów... to taka moja rada. Jednak na Semeko chyba złego słowa powiedzieć nie można.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

To są byłe torfowiska ale teraz teren jest częściowo obsuszony przez duzy pobór wód gruntowych przez wodociągi.Na Mości Błotach stoją domy a kiedyś topiły się krowy. Blok nie popęka ibędzie się dobrze mieszkac
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Moim zdanie te tereny jednak są podmokłe, tak jak i te na osiedlu Przy młynie gdzie wcześniej Semeko stawiało bloki. Z jednej strony nic sie nie dzieje, ale kto mi zagwarantuje, że za ileś lat moje mieszkanie które mam zamiar spłacać przez 30 lat nie zapadnie się albo nie dostane jakiegoś grzyba bo nie ma piwnic a mieszkania były stosunkowo krótko suszone. Wiadomo, że nigdy nie ma takiej pewności, no ale biorąc mieszkanie nad rzeką musimy się z tym liczyć. Teren jest ładny, ale zimą będzie tam mega wilgoć, latem dużo robactwa od wody ( choćby komary), no może fajnie na spacery, ale daleko np. do dworca.. To niby nieznaczące rzeczy, ale dla niektórych może to mieć znaczenie
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A gdzie w Redzie teren nie jest podmokły? To, że mamy chodnik, wyasfaltowaną ulicę i wylany wokoło beton nie oznacza, że gdyby ich tam nie było, to nie zalegałaby woda po roztopach. To, że domy będą w pobliżu rzeki o niczym nie świadczy. I nie strasz nikogo Dormo, bo chyba nie dałabyś sobie ręki uciąć w obronie tego co napisałaś :)
W Gdańsku powstaje stadion na torfowisku, a w Redzie przy rzece nie można postawić dwupiętrowego domu? Błagam... Komary to pewnie będą ;) ale poza tym?

Na podmokłych gruntach też stawia się domy! Wszystko zależy od technologii, jaką zastosuje wykonawca. I to od tego zależy, czy będzie jakaś wilgoć. Jeśli zostanie zastosowana odpowiednia dla tego terenu izolacja, jakieś dodatkowe igłofiltry w gruncie, to wszystko będzie OK. Poza tym podobno istotne jest też, czy wody gruntowe nie mają zmiennego poziomu. Te sprawy trzeba raczej z wykonawcą obgadać.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przecież nie napisałam, że jest to niemożliwe alby stawiać domy na terenach podmokłych. Cała dolina Redy uważana jest za taki teren. stare bloki takie jak mój tez na takich stoją i muszę zmagać się z efektami tego. Może blok się nie zapadł, ale sa skutki innych działań np. woda zbierajaca się w ścianach co powoduje wilgoć w domu ( głównie w mieszkaniach naroznych czyli takie jak moje), brak ocieplenia bloku, zła konserwacja dachu itd. Nie mówie akurat tylko o Semeko tylko ogólnie. Myslę, że każdy powinien na takie rzeczy zwrócic uwagę ( bo ja nie zwróciłam i teraz mam) i byc przygotowanym na to..
Ty też pewnie nie dasz sobie ręki uciąć za te zapewnienia, że napewno wszystko będzie dobrze
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Zigi ma rację.Częsc Redy pobudowano na torfowiskach.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

heh.. napisalismy post w tym samym czasie :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:stare bloki takie jak mój tez na takich stoją i muszę zmagać się z efektami tego...Nie mówie akurat tylko o Semeko tylko ogólnie...Ty też pewnie nie dasz sobie ręki uciąć za te zapewnienia, że napewno wszystko będzie dobrze
Nikogo nie zapewniam, że będzie dobrze :) Ale uważam, że sprawa podmokłości terenu to małe piwo... Reda się rozrasta i pewnie rozrastać będzie i zastanawiałbym się raczej, czy na rzece Redzie nie pojawi się potrzeba wybudowania zbiornika retencyjnego.

W Twoim przypadku efekty są właśnie skutkiem technologii wykonania. Teraz do budownictwa podchodzi się nieco inaczej, niż w czasach komunizmu. Przede wszystkim wykorzystuje się inne materiały budowlane.
ODPOWIEDZ