Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

REDA PARK SEMEKO

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Miki pisze:Ciekawe czy podniosą poziom terenu na nowobudowanej części i czy spowodują zalanie Ciechocina przy kolejnej wysokiej wodzie
już o tym kawał czasu temu też pisałem, skoro tutaj ziemi nadsypią, to kolejna większa fala wezbraniowa musi wylać dużo bardziej po stronie Ciechocina...

Nie wiem czy ktokolwiek o tym pomyślał z rajców, bo stracić można dużo, a właściwie mogą mieszkańcy Ciechocina...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Dlatego trzeba się wybrać na sesję Rady Miasta i zapytać :kto wydał zgodę na budowę a tym samym skazał mieszkańców Ciechocina na zalanie ? I czy UM jest przygotowany na wypłatę odszkodowań mieszkańcom umyślnie!!! skazując ich na zalanie!
Bo pogłębienie tego kanału nie rozwiązuje problemu... No a podobno budżet miasta jest skromniutki...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

dorka04 pisze:Dlatego trzeba się wybrać na sesję Rady Miasta i zapytać :kto wydał zgodę na budowę a tym samym skazał mieszkańców Ciechocina na zalanie ? I czy UM jest przygotowany na wypłatę odszkodowań mieszkańcom umyślnie!!! skazując ich na zalanie!
Bo pogłębienie tego kanału nie rozwiązuje problemu... No a podobno budżet miasta jest skromniutki...
Może warto się ubezpieczyć samemu?
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze:Może warto się ubezpieczyć samemu?
Sądzisz, że towarzystwa ubezpieczeniowe są na tyle naiwne, by ubezpieczać od powodzi na terenie zalewowym, gdzie ryzyko zalania jest wyjątkowo duże? Tzn. może nawet i poszłyby na coś takiego, ale przypuszczalnie składka byłaby nie do przełknięcia.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jak istniej możliwość zrobienia dużej kasy to nikogo nie obchodzi los innych. To chyba jasne jak słońce:). Kiedyś na terenie gdzie powstaja osiedla przy rzece nie zezwalano na budowę bo istniło ryzyko podtopień i zalewania obszarów już zabudowanych, no ale jak widać kasa może wszystko i jeszcze więcej:)
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Ja jestem ubezpieczona ale dlaczego mam ponosić koszty czyjeś bezmyślności? Jeśli Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci mi odszkodowanie to w następnym roku będę miała horrendalną podwyżkę składki !
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jeden radny ubiegał się o poparcie forumowiczów.Teraz mógłby złożyć w tej sprawie zapytanie i przedstawić odpowiedz na forum.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ja bym nawet powiedziała, że niejeden, a teraz cisza do kolejnych wyborów. Niestety.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Dzisiaj rano jadąc do pracy widziałam jak na budowie Reda Park ( wykop przy samej rzece) ciężarówka zakopała się w tym bagienku po same osie -super widok! Żałowałam tylko że nie miałam czasu zrobić zdjęcia bo było co oglądać!!! A teraz deszcz tylko trochę popadał....
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dorka04 pisze:Dzisiaj rano jadąc do pracy widziałam jak na budowie Reda Park ( wykop przy samej rzece) ciężarówka zakopała się w tym bagienku po same osie -super widok! Żałowałam tylko że nie miałam czasu zrobić zdjęcia bo było co oglądać!!! A teraz deszcz tylko trochę popadał....
nie trzeba mieć żadnego wykształcenia do tego by wiedzieć, że w najbliższym otoczeniu rzeki jest... i będzie mokro. A to, że jest to terasa zalewowa... nie ma żadnego znaczenia dla ustanawiających plan miejscowy (poza urzędem miasta, do konsultacji miało go starostwo, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej itd. itp.), że potem zaleje jak nie nowe osiedle... to tereny po drugiej stronie rzeki (Ciechocino).... oj tam.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

No właśnie i ciekawa jestem kto wtedy będzie winny?....
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Żywioł,dorka,żywioł.Po co szukać winnych, jak to przyroda jest nie przewidywalna i można zawsze znależć wytłumaczenie w naturze.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Jestem przekonany, że ciężko będzie ubezpieczyć się od zalania w tym rejonie - za normalne pieniądze.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Artur pisze:Jestem przekonany, że ciężko będzie ubezpieczyć się od zalania w tym rejonie - za normalne pieniądze.
No ale ziemia była w związku z tym tańsza, a więc i finalnie mieszkania. Więc te pieniądze teoretycznie powinny się znaleźć. A swoją drogą kto kupuje mieszkanie na terenie zalewowym w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, to takie ubezpieczenie powinien wkalkulować w koszta jego utrzymania przy relatywnie niskiej cenie kupna.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Artur pisze:Jestem przekonany, że ciężko będzie ubezpieczyć się od zalania w tym rejonie - za normalne pieniądze.
A ja jestem przekonany, że nie będzie problemu ;) Podobnie jak nie miałem problemu, by ubezpieczyć dom rodziców, znajdujący się na terenie po byłej powodzi w Gdańsku...

Ja bym się nie obawiał podtopień na tym terenie. Faktem jest natomiast, że tereny zalewowe się zmniejszą, co negatywnie wpłynie na inne obszary.
ODPOWIEDZ