Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
RJA
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Narek, rozmawiałem dzisiaj z Panem z działu inwestycji UM Reda. Zostałem zapewniony, że II etap 12 Marca na pewno zostanie zrealizowany w tym roku. Dokładnego terminu jednak mi nie podał, zarówno ogłoszenia przetargu jak i wykonania prac.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dzięki za info, pozostaje czekać :-)
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No i stało się. Ulica Konwaliowa i Chabrowa zostały zamknięte. Strumień wody deszczowej z wąwozu rozmył obie drogi na głębokośc ok. 1 m. Cały piasek i glina spłyneła na ul. 12-Marca - nowo wybudowany odcinek. Jazda w tym miejscu już od początku ukończenia budowy jest niebezpieczna. Naniesiony piasek a czasami zamarznieta woda grożą wypadkiem. Może Urzad zamknie ita drogę :?
Miasto wydało pozwolenie na budowe budynku (pod lasem), który zamkną naturalny wypływ wody z wąwozu leśnego i nie przewidział tych problemów przy budowie ul. 12-Marca. Jedynie na co było stac Urzad to zamknąć obie ulicę.
Może czekaja na "inicjatywe społeczną" że mieszkańcy zakaszą rekawy i poprawia błędy urzędników ? :twisted:
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

PiotrJan pisze:No i stało się. Ulica Konwaliowa i Chabrowa zostały zamknięte. Strumień wody deszczowej z wąwozu rozmył obie drogi na głębokośc ok. 1 m. Cały piasek i glina spłyneła na ul. 12-Marca - nowo wybudowany odcinek. Jazda w tym miejscu już od początku ukończenia budowy jest niebezpieczna. Naniesiony piasek a czasami zamarznieta woda grożą wypadkiem. Może Urzad zamknie ita drogę :?
Miasto wydało pozwolenie na budowe budynku (pod lasem), który zamkną naturalny wypływ wody z wąwozu leśnego i nie przewidział tych problemów przy budowie ul. 12-Marca. Jedynie na co było stac Urzad to zamknąć obie ulicę.
Może czekaja na "inicjatywe społeczną" że mieszkańcy zakaszą rekawy i poprawia błędy urzędników ? :twisted:
Dopóki nie będzie prawa, które jednoznacznie określa odpowiedzialność materialną urzedników za źle podjęte decyzje (tak jak to się dzieje w innych branżach), dopóty będą takie "babole", jakie mamy :-/
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zamknięcia 12 Marca. Już teraz połowę trasy pokonuję narażając auto na bolesną jazdę (współczuję piechurom, którzy chodzą tamtędy po kostki w błotnistych koleinach), więc oczekiwałabym raczej kontynuacji budowy II odcinka, a nie zamykania całości. Ale rozumiem, że pisałeś to z przekąsem ;-)

A co do inicjatywy społecznej - fajna rzecz, ale chyba nie po to, by naprawiać błędy tych, którzy niejako z obowiązku powinni pewne sprawy załatwiać w sposób odpowiedzialny. Mam jednak pytanie, czy w tych okolicach (czyli dzielnica Betlejem) istnieje jakaś "wspólnota mieszkańców"? Oczywiście wspólnota niekoniecznie w sensie prawnym, bardziej chodzi mi o jakąś nieformalną grupę ludzi, którzy się znają, działają wspólnie w jakichś sprawach związanych z tym miejscem. Jestem tu zupełnie nowa i chętnie poznałabym taką grupę osób, jeśli oczywiście w ogóle istnieje (na wszelki wypadek moderatora prosze o nieprzesuwanie tej wypowiedzi do wątku "towarzyskie" ;-) )
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze: Mam jednak pytanie, czy w tych okolicach (czyli dzielnica Betlejem) istnieje jakaś "wspólnota mieszkańców"? Oczywiście wspólnota niekoniecznie w sensie prawnym, bardziej chodzi mi o jakąś nieformalną grupę ludzi, którzy się znają, działają wspólnie w jakichś sprawach związanych z tym miejscem.
"Wspólnota mieszkaniowa" to raczej twór okreslajacy nieruchomośc, ale RADA DZIELNICY ? Kiedys (kiedy działalem bardziej intensywnie w Redzie) próbowaliśmy z grupą osób nakłonić Radnych do zmiany Statutu miasta i wprowadzenie organu doradczego jakim jest Rada Dzielnicy. Podobne organy działają w kilku miastach m.in. w Wejherowie, Gdyni teraz w Gdańsku. Może warto spróbować jeszcze raz ? :wink:
PiotrJan
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tworzy się właśnie stowarzyszenie Nowe Betlejem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Tworzy się właśnie stowarzyszenie Nowe Betlejem.
No to super! A coś więcej na ten temat? :)
Czy i jak będzie można się przyłączyć?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Więcej wiadomości na ten temat będę mogła podać w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

RJA pisze:Narek, rozmawiałem dzisiaj z Panem z działu inwestycji UM Reda. Zostałem zapewniony, że II etap 12 Marca na pewno zostanie zrealizowany w tym roku. Dokładnego terminu jednak mi nie podał, zarówno ogłoszenia przetargu jak i wykonania prac.
Ja otrzymałam podobne informacje, a mianowicie, że ciąg dalszy budowy ul. 12 Marca będzie wykonywany w roku 2011, prawdopodobnie w II - IV kw. br. po rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego.
Niestety, przy okazji dowiedziałam się, że w budżecie na ten rok nie przewiduje się sfinansowania linii autobusowej obsługującej Nowe Betlejem. A szkoda :( Jedyną nadzieją jest budżet na 2012, więc warto złożyć wniosek do UM z podpisami zainteresowanych osób.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Jaki autobus przejedzie przez te garby? Ktoś urwał sobie (wczoraj, lub przedwczoraj) miskę olejową na początkowym garbie i zapaskudził olejem całą ulicę aż do Puckiej. Zrobił sobie przystanek po drodze (parkując dziwnie jedną stroną na ścieżce rowerowej) i pozostawił pokaźną kałużę oleju na ścieżce i krawężniku. Współczuję, bo kierowca najwyraźniej nie zorientował się co się stało i konsekwencje będą bardzo przykre. Przyczyną są skandalicznie wykonane progi zwalniające. Mam nadzieję, że na nowej części już nikt na taki genialny pomysł nie wpadnie a z czasem te istniejące cuda zostaną zlikwidowane - bez tego można zapomnieć o autobusach.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Mam nadzieję, że przy okazji budowy drugiej części, na pierwszej zbudowanej już części garby zostaną mimo wszystko poprawione. Jestem wręcz przekonany że prędzej czy później zostanie to zrobione. Pytanie tylko ile zdarzeń wg opisu Damiana musi się wydarzyć, Jak właścieiele uszkodzonych samochodów zwrócą się do zarządcy drogi po odszkodowania to się znajdą środki na poprawę tych nieszczęsnych garbów
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

narek pisze:Mam nadzieję, że przy okazji budowy drugiej części, na pierwszej zbudowanej już części garby zostaną mimo wszystko poprawione. Jestem wręcz przekonany że prędzej czy później zostanie to zrobione. Pytanie tylko ile zdarzeń wg opisu Damiana musi się wydarzyć, Jak właścieiele uszkodzonych samochodów zwrócą się do zarządcy drogi po odszkodowania to się znajdą środki na poprawę tych nieszczęsnych garbów
Pytanie tylko czy takie odszkodowanie będzie się należało. Progi są poprawnie oznaczone i zasadniczo, jeśli jedzie się naprawdę wolno, to nic się nie dzieje, więc zasadniczo zawsze można powiedzieć, że to wina kierowcy, że nie zwolnił.
Inna sprawa, że komfort jazdy po takich progach jest zerowy :/
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zapewniam Cię, że te progi na 12 Marca nie spełniają żadnych norm technicznych. Jeśli będzie miał ostatecznie ocenić to jakiś rzeczoznawca podejrzewam, że będzie potrzebował dłuższej chwili by się uspokoić kiedy to zobaczy. Ten dramat kosztował już jego wybudowanie (przypominam, że wykonano je tnąc gotową już nawierzchnię), teraz będzie kosztował usunięcie a na dodatek jeszcze jakieś odszkodowania z tytułu koszmarnego wykonania - brawo za pomysł :evil:
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

przetarg na budowę II części ul. 12 marca zostal ogłoszony. rozstrzygnięcie przetargu 21.04.11,
http://eprzetargi.org/Ogloszenie/953670 ... -(etap-ii)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

narek pisze:przetarg na budowę II części ul. 12 marca zostal ogłoszony. rozstrzygnięcie przetargu 21.04.11,
http://eprzetargi.org/Ogloszenie/953670 ... -(etap-ii)
Wreszcie! :-) Mam nadzieję, że do końca roku będziemy jeździli już nową drogą.
ODPOWIEDZ