Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Godzina 7.15 . Na drodze pojawił się wykonawca. Przywieziono betonowe kręgi.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Godzina 7.15 . Na drodze pojawił się wykonawca. Przywieziono betonowe kręgi.
Pi, kręgi przywieziono już nawet wczoraj, ale o dość niefortunnej godzinie, bo chyba ok. 20:00 :)
A ja właśnie miałam napisać, że jeśli ktoś chciałby jeszcze uwiecznić na zdjęciach starą drogę 12 Marca i dzikie pastwisko vis a vis stadniny koni, to są to już ostatnie chwile. Za moment będzie tu jeden wielki plac budowy.
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

PiotrJan pisze:No i stało się. Ulica Konwaliowa i Chabrowa zostały zamknięte. Strumień wody deszczowej z wąwozu rozmył obie drogi na głębokośc ok. 1 m. Cały piasek i glina spłyneła na ul. 12-Marca - nowo wybudowany odcinek. Jazda w tym miejscu już od początku ukończenia budowy jest niebezpieczna. Naniesiony piasek a czasami zamarznieta woda grożą wypadkiem. Może Urzad zamknie ita drogę :?
Miasto wydało pozwolenie na budowe budynku (pod lasem), który zamkną naturalny wypływ wody z wąwozu leśnego i nie przewidział tych problemów przy budowie ul. 12-Marca. Jedynie na co było stac Urzad to zamknąć obie ulicę.
Może czekaja na "inicjatywe społeczną" że mieszkańcy zakaszą rekawy i poprawia błędy urzędników ? :twisted:
Z tym naturalnym spływem wody to nie tak prosto -- szanowny Pan inwestor budynku pod lasem w trakcie budowy sam wykonal przekop na droge Konwaliowa powodujac te rozmycia i w konsekwencji zamknięcie drogi. Ciekawa sprawa, bo podobno starta sie teraz o odszkodowanie :-) :shock: Jak widać układy z burmistrzem na coś się przydaja..............
drac
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dracul pisze: Z tym naturalnym spływem wody to nie tak prosto -- szanowny Pan inwestor budynku pod lasem w trakcie budowy sam wykonal przekop na droge Konwaliowa powodujac te rozmycia i w konsekwencji zamknięcie drogi. Ciekawa sprawa, bo podobno starta sie teraz o odszkodowanie :-) :shock: Jak widać układy z burmistrzem na coś się przydaja..............
Odszkodowanie za własnoręcznie wykonaną szkodę? Niezły tupet :)
Czy mowa może o tym budynku z klinkierową elewacją?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Widziałem prace na drodze. Wykonawca ustawia krawężniki betonowe. Wszystko ładnie, tylko te krawężniki są jakieś dziwne - barwy mają bardzo różne a opakowane są jedynie w zwykłą folię. Słowem krawężniki firmy "no name". Elementy nawet betonowe porządnych firm są dziś porządnie opakowane, tak że od razu widać, że to ich wyrób. Ciekaw jestem czy te stosowane na 12 Marca mają odpowiednie dokumenty dopuszczające do stosowania, czy znów inwestor zatrudnił najtańszego inspektora nadzoru i nadzór nad robotami będzie wyglądał tak jak w przypadku pierwszego etapu czego skutki możemy dziś oglądać ..... :(
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Nie wiem, czy to urlopy, czy w UM nie ma nikogo od nadzorowania robót. Jak można pozwolić na to, by jakiś mądrala robiący coś przy kanalizacji ponad tydzień temu rozebrał część chodnika i ścieżki rowerowej i do dziś tego nie naprawił? Jadąc rowerem nie wiadomo jak taką przeszkodę ominąć. Szczególnie dzieci mają problem kiedy muszą zjeżdżać z wysokiego krawężnika na ulicę. Brawo za nadzór :evil:
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Damian
Droga dla rowerów (publiczna) wymaga pozwolenia na zajęcie pasa ruchu od zarządcy drogi.
Ponadto musi być zabezpieczona i powinna miec wyznaczony sposób objazdu (bezpieczny)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

No dobra Arturze, ale niewiele daje mi to, że musi. Musi a nie jest. Musi też być zapewnione bezpieczeństwo a nie jest, bo pies z kulawą nogą tam pewnie nie zagląda o inspektorze nadzoru inwestorskiego nie wspomnę.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Damian -> przedewszystkim dlatego, że tym co to przeszkadza nie interweniują. Wystarczy 5min i napisać email do sekretariat@reda.blabla.....
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Rozebranie chodnika ma związek z przebiciem przepustu pod drogą. Myślę, że przepust jest jakąś częścią urządzeń łapiących wodę wypływającą z lasu przez ulicę Konwaliową i Chabrową. Faktem jest, że rozebrany chodnik nie jest w żaden sposób zabezpieczony.
Dla mieszkańców budowa drogi to spora uciążliwość, ale tempo prac jest duże i można mieć nadzieję, że szybko zapomnimy o problemach z dojazdem do własnych domów. Po wytyczeniu ulicy, wreszcie będzie można zobaczyć gdzie są właściwie granice niektórych działek i można będzie zacząć sensownie zagospodarowywać pozostałą przestrzeń.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Własnie, warto pamiętać że 'dużo' się dzieje po coś, ale Wykonawców trzeba pilnować ;-)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Damian pisze:Nie wiem, czy to urlopy, czy w UM nie ma nikogo od nadzorowania robót. Jak można pozwolić na to, by jakiś mądrala robiący coś przy kanalizacji ponad tydzień temu rozebrał część chodnika i ścieżki rowerowej i do dziś tego nie naprawił? Jadąc rowerem nie wiadomo jak taką przeszkodę ominąć. Szczególnie dzieci mają problem kiedy muszą zjeżdżać z wysokiego krawężnika na ulicę. Brawo za nadzór :evil:
Nie naprawili dlatego, że te roboty nadal są w toku. Z kolei nie ma w tym miejscu aż tak dużego niebezpieczeństwa (raczej niedogodność, ale też nie przesadzajmy - większy dyskomfort odczuwało się podczas jazdy na rowerze starym odcinkiem), by należało to jakoś specjalnie oznaczać czy zabezpieczać. Po prostu jest zdjęta kostka i tyle.
A generalnie całość prac idzie naprawdę sprawnie i bez większych utrudnień dla mieszkańców.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Na tej ulicy możecie zgodnie z prawem i bezpiecznie jezdzić ulicą, nie musicie się narazać na chodniku przy wjazdach na posesję czy na skrzyżowaniach wyjeżdzając z dziwnej strny na jezdnie zamiast jechać na wprost.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Damian pisze: tylko te krawężniki są jakieś dziwne - barwy mają bardzo różne
Hmmm... Chodzę tamtędy codziennie i nie zauważyłam różnych barw krawężnika. Może zmoknięty po deszczu mógł sprawiać takie wrażenie :)
a opakowane są jedynie w zwykłą folię. Słowem krawężniki firmy "no name". Elementy nawet betonowe porządnych firm są dziś porządnie opakowane, tak że od razu widać, że to ich wyrób.
Nie przesadzasz? :) To nie sprzedaż detaliczna, by konieczne było aż dokładne oznakowanie towaru. Poza tym nazwę producenta betonowych elementów widać na kręgach przepustowych. Z dużym prawdopodobieństwem założyć można, że jest to też producent krawężników.
nadzór nad robotami będzie wyglądał tak jak w przypadku pierwszego etapu czego skutki możemy dziś oglądać ..... :(
Akurat pierwszy etap był porażką jeszcze na samym etapie projektowania, a nie samego wykonawstwa. A z tego, co mi wiadomo, Skanska ma poprawić niektóre buble i zniwelować/zmodyfikować progi zwalniające.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

W tym temacie dość dużo pisaliśmy o różnych bublach poprzedniego wykonawcy i efekty widzisz dziś gołym okiem. Dziury w nawierzchniach to akurat nie błędy projektanta a wykonawcy i braku nadzoru nad nim. W sprawie krawężników nie pisałbym o zaciekach po deszczu :) Producent nie jest znany, bo krawężniki nie były opakowane tak, jak to robią uznani producenci i piszę o tym dlatego, że mnóstwo różnego rodzaju produkcji garażowej przemyka się przy okazji większych inwestycji co przy dziurawym nadzorze jest możliwe a efekty widzimy niemal zaraz po odbiorze. Smutne efekty. Mam nadzieję, że inspektor sprawdzi pochodzenie wbudowywanych elementów.
ODPOWIEDZ