Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Na budowie ulicy 12-Marca praca wre. Dużo sprzętu i robotników. Dobrze im idzie.
Trzeba przyznać, że wre i to wyjątkowo. Wczoraj i przedwczoraj roboty trwały nawet grubo po godzinie 18:00. Myślę, że spokojnie uporają się ze wszystkim do końca sierpnia, tak, jak to było planowane. Właściwie z większych rzeczy została im do wykonania tylko sama pętla.
No i mam nadzieję, że po zakończeniu prac tereny przy pętli (obecnie stacjonuje tam cały ciężki sprzęt) zostaną choć w minimalnym stopniu "zrekultywowane", bo w chwili obecnej wygląda to koszmarnie. Niemal jak kopalnia odkrywkowa ;-)
A tak na marginesie - w okolice pętli zwieziono niedawno coś, co przypomina wiązki jakby długich witek od leszczyny czy innych badyli ;-) Owinięte białą siatką ochronną. Sporo tego leży. Z początku myślałam, że to może jakieś krzewy do posadzenia wokół pętli, ale nie ma toto korzeni, więc na pewno nie. Czy domyślacie się co to może być? Zawsze planuję, że spytam któregoś z robotników przy okazji, ale akurat nikogo nigdy nie ma w pobliżu.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Są przecieki, że ma być mały stawek na środku pętli.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Są przecieki, że ma być mały stawek na środku pętli.
Wypełniony tymi przeciekami? ;)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Są przecieki, że ma być mały stawek na środku pętli.
O, brzmi fajnie. Byleby komarów za dużo nie było :)
Ale dowiedziałam się już dzisiaj do czego mają służyć te wiązki. Otóż jest to faszyna, którą mają wzmacniać brzegi zaniedbanych rowów melioracyjnych w rejonach między ul. Polną a 12 Marca. Czyli nie jest to związane z budową drogi.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

a ja się cieszę z pierwszej warstwy asfaltu :-)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Po dzisiejszej popołudniowej ulewie "przecieki" o stawku na środku pętli autobusowej ziściły się z nawiązką. Powstał tam nie stawek, ale jezioro z lustrem wody ponad metr nad poziomem otaczającego terenu. Wodę powstrzymują krawężniki. Mam nadzieję, że wytrzymają i woda nie zaleje twojego domu Salamandro. Ciekawa jestem, jak ostatecznie będzie rozwiązany problem wód opadowych w tym miejscu. Tak jak jest nie może zostać, już to widać.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

No i od kilku dniu mamy już gotową ulicę 12 Marca.
Trzeba przyznać, że Skanska uwinęła się z robotę w bardzo dobrym czasie, choć nie jestem przekonana, czy zrobili wszystko do końca. Brakuje choćby progów hamujących na nowym odcinku, a chodziły też słuchy, że progi na starym odcinku miały być poprawione - tego też nie zrobiono. Zapomniano też (ale to najwyraźniej jeszcze na etapie projektu) o dojściu/wejściu na pętlę od strony ul. Miłosza. Po prostu naokoło pętli usypano skarpę i obsiano ją trawą, nie zadbawszy jednak o zejście z tej skarpy w postaci np. schodków + zjazdu dla wózków. Teraz wszyscy chodzą po prostu "na dziko" i pewnie tak już zostanie, choć nie zazdroszczę młodym mamom z wózkami.
Wiele do życzenia pozostawia też teren, który pełnił funkcję parkingu na maszyny budowlane. Coś tam niby wyrównywano, ale tak trochę "na odwal". W każdym razie jeden z właścicieli tej działki jest delikatnie mówiąc mocno wkurzony, bo zdewastowano mu teren niemiłosiernie.
Co do samej drogi - generalnie na pierwszy rzut oka nie ma na co narzekać - tutaj raczej wszystko wygląda schludnie i porządnie, ale zobaczymy za kilka miesięcy :)
Więcej natomiast żalu czy pretensji można mieć do ... użytkowników. Tych, którzy pokonują nowy odcinek tak, jakby był to fragment autostrady albo dla odmiany urządzają sobie popisy motocyklowe, jak też tych, którzy z nieznanych mi przyczyn rozdeptują nagminnie usypane wzdłuż chodników skarpy, na których świeżo została wysiana trawa. Trzeba być albo wyjątkowo złośliwym albo wyjątkowo niespełna rozumu, by robić coś takiego :-/ Pół biedy, gdyby były to małe dzieci, ale na skarpach widać wyraźnie odciski butów dorosłych osób. W kilku miejsca zauważyłam też ślady kół rowerowych i naprawdę trudno zakładać, by ktoś wjechał tam niechcący, ponieważ ślady ciągnęły się na odcinku kilku metrów. No cóż - dla mnie to niepojęte, jak można tak bezmyślnie niszczyć wspólne dobro. Zwłaszcza, że czekaliśmy na to wszyscy naprawdę długo.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Po dzisiejszej popołudniowej ulewie "przecieki" o stawku na środku pętli autobusowej ziściły się z nawiązką. Powstał tam nie stawek, ale jezioro z lustrem wody ponad metr nad poziomem otaczającego terenu. Wodę powstrzymują krawężniki. Mam nadzieję, że wytrzymają i woda nie zaleje twojego domu Salamandro. Ciekawa jestem, jak ostatecznie będzie rozwiązany problem wód opadowych w tym miejscu. Tak jak jest nie może zostać, już to widać.
Woda na szczęście nie podchodzi po nasz dom :) Generalnie z burzówką chyba wszystko jest tutaj ok, bo zanim zaczęli robić drogę, to na naszym odcinku ulicy wykonali całą kanalizację. Inna sprawa, że tak bardzo porozjeżdżali teren przy pętli, że po deszczu robi się tam małe bagienko. Mam nadzieję, że za rok, jak wszystko obrośnie trawą i inną roślinnością, to problem się rozwiąże.
Na samej pętli też chyba większych problemów z odpływem nie będzie. Wprawdzie po ostatnich deszczach gdzieniegdzie pozostawały malutkie kałuże na drodze (powód - nie do końca prawidłowo usytuowane kratki ściekowe), ale to raczej pomijalny problem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: ... pokonują nowy odcinek tak, jakby był to fragment autostrady ...
A tutaj (tak na marginesie) informacja niezbyt ciekawa z punktu widzenia mieszkańców ul. 12 Marca. Pomimo, że dotyczy Wejherowa, może mieć przełożenie na nas :/
http://forum.wejher.com/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Generalnie chodzi o to, że droga łącząca Os. Fenikowskiego w Wejherowie z S6 ma być od 1 października zamknięta. Jedyną drogą łączącą to osiedle z "resztą świata" będzie oczywiście droga przez las, potem częściowo ul. Rzeczna, a częściowo ul. 12 Marca. Można sobie tylko wyobrazić, co tu się będzie działo :(
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Generalnie z nawierzchnią asfaltową chyba nie jest najgorzej, choć wpadłem w zagłębienie, które powoduje źle ustawiony zawór (chyba zasuwa wodna). Po nawierzchni chodnika spodziewałem się więcej - lepiej nie patrzeć w okolicy zachodu słońca, kiedy to spacerowałem sobie po nowym chodniku - widać straszne różnice. Najgorzej, że kostka na ścieżce też jest niewiele lepiej położona od Wakozu. Co do deptania świeżej trawy - taka głupota ludzka jest u nas normalna. Nie pierwszy raz to obserwuję. To częsty u nas objaw olewania wysiłku jednych przez drugich. A już pomyślenie, że sobie sami robią na złość jest dla takich za trudne.
Do projektantów mam uwagę, która pewnie pokaże się po kilku miesiącach - nasypu od strony południowej są za słabe. Jedynie 0,5 m ziemi i dalej wysoka skarpa to za mało i pewnie po czasie świeże nasypy zaczną "siadać".
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:...Generalnie chodzi o to, że droga łącząca Os. Fenikowskiego w Wejherowie z S6 ma być od 1 października zamknięta...(
chyba problem odłożono w czasie :)
http://nadmorski24.pl/wiadomosci-4787/o ... ienie.html
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Damian cieszmy się z tego co jest i SZANUJMY
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ależ oczywiście, że mnie to cieszy. Nie znaczy to jednak, że nie widzę minusów, kiedy takie występują. Zarówno duże inwestycje za wielkie pieniądze, jak i małe sprawy powinny być zrobione dobrze, bo to ciężkie pieniądze.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Powiem wam, że miałem okazję jechać ulicą 12 marca, to w porównaniu z tym co było, to jak niebo i piekło :)
cmoksmok
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Ulica jest. Fajnie. A czy zna ktoś plan co do autobusu na 12 marca? Kiedy ruszy i jaka byłaby jego trasa?
ODPOWIEDZ