Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kasiapl35
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Polska to dziki kraj. To, że dzisiaj nie ma planu, nie znaczy, że jutro nie będzie. Słyszałam, że ma tam powstać blokowisko orlexu, ale to tylko plotka. Tereny zalewowe to ich chleb powszedni, więc może coś w tym jest.
Kalapl35
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Nie napisałem, że nie ma planu, tylko że planu nie ma funkcję mieszkaniową. Nie tylko Orlex umie budować na zalewowych terenach ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

pi pisze:To nie jest inwestycja miejska. To samowola budowlana. Teren jest zalewowy. Właściciel gruntu podniósł rzędną terenu. Podobno odpowiednie służby są zawiadomione. Widać jednak, że nie powstrzymuje to tej osoby.
Jak dzwoniłam miesiąc temu do UM, to powiedziano mi, że prywatna inwestycja, ale nikt nie twierdził, że samowolka. Może coś się zmieniło.
Co tam w ogóle ma być? Bo na mój gust właściciel stadniny powiększa pastwisko czy wybieg dla koni. Ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

kasiapl35 pisze:Polska to dziki kraj. To, że dzisiaj nie ma planu, nie znaczy, że jutro nie będzie. Słyszałam, że ma tam powstać blokowisko orlexu, ale to tylko plotka. Tereny zalewowe to ich chleb powszedni, więc może coś w tym jest.
Nie ma takiej opcji, by mogło tam powstać jakiekolwiek osiedle. Szybciej wybieg dla koni.
Na marginesie dlaczego piszesz, że tereny zalewowe to chleb powszedni Orlexu?
kasiapl35
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

W Bolszewie osiedle "Parkowe" , wybudowane wzdłuż rzeki. Nawozili tam ziemię miesiącami. A teraz powstała tam piękna droga (przez pola). Czy na rzecznej nie jest czasem planowana jakaś przebudowa drogi?
Kalapl35
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

kasiapl35 pisze: Czy na rzecznej nie jest czasem planowana jakaś przebudowa drogi?
Niestety nie, już kilka razy było pisane, że to prywatny teren i prywatna inwestycja.
kasiapl35
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
kasiapl35 pisze: Czy na rzecznej nie jest czasem planowana jakaś przebudowa drogi?
Niestety nie, już kilka razy było pisane, że to prywatny teren i prywatna inwestycja.
Tak wiem, że teren gdzie nawieźli ziemię jest prywatny. Wiem też, że w zeszłym roku był przetarg na projekt rozbudowy drogi w tej okolicy.
Kalapl35
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Mam nadzieje ze wybuduja tam nastepne bloki. Przydalby sie w tamtym rejonie Redy.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

A dlaczego akurat w tamtym rejonie miałyby się przydać bloki?
Osobiście wolałabym porządny sklep wielobranżowy
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

grabula pisze:Mam nadzieje ze wybuduja tam nastepne bloki. Przydalby sie w tamtym rejonie Redy.
Rety, co to za życzenie? Komu przydałyby się bloki w takim urokliwym miejscu? Zresztą w normalnej rzeczywistości miasto powinno być spójnie zaplanowane i mieszkańcy powinni mieć dostęp do czytelnego planu w jakiej części miasta czego można się spodziewać. Gdzie są bloki, gdzie szeregowce a gdzie domki. Niestety w naszej rzeczywistości rządzi chaos, tymczasowość i zmiany wprowadzane ciągle i niespodziewanie dla mieszkańców. Buduje sobie jegomość za cały swój dorobek życia plus kredyt domek w pięknej okolicy i nagle ktoś grodzi mu działkę przed nosem i ładuje bloki, których jeszcze niedawno się nie spodziewał ....... Kiedy doczekamy się ładu w przestrzeni ....?
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Robin pisze:
grabula pisze:Mam nadzieje ze wybuduja tam nastepne bloki. Przydalby sie w tamtym rejonie Redy.
Rety, co to za życzenie? Komu przydałyby się bloki w takim urokliwym miejscu? Zresztą w normalnej rzeczywistości miasto powinno być spójnie zaplanowane i mieszkańcy powinni mieć dostęp do czytelnego planu w jakiej części miasta czego można się spodziewać. Gdzie są bloki, gdzie szeregowce a gdzie domki. Niestety w naszej rzeczywistości rządzi chaos, tymczasowość i zmiany wprowadzane ciągle i niespodziewanie dla mieszkańców. Buduje sobie jegomość za cały swój dorobek życia plus kredyt domek w pięknej okolicy i nagle ktoś grodzi mu działkę przed nosem i ładuje bloki, których jeszcze niedawno się nie spodziewał ....... Kiedy doczekamy się ładu w przestrzeni ....?
Mam nadzieje ze wie Pan czym jest sarkazm. Pan burmistrz jest mistrzem jesli chodzi o zgode na budowe blokow w najdziwniejszych miejscach - pomiedzy domami jednorodzinnymi itp. Wiec juz tak powaznie nie zdziwie sie jak na stronie Semeko lub Orlexu niedlugo pojawi sie informacja ze powstaja kolejne bloki na Betlejem. Zgadzam sie z Panem 100% tylko jak to Pan burmistrz powiedzial mi jak prosilem aby cos zrobili z droga na moim osiedlu bo nie jestem w stanie wyjechac bo jest takie bloto " A wie Pan ile jest takich drog w Redzie?Niektorzy to 30 lat musza czekac!!" Wiec jak widac ma nas w czterech literach i lepiej pozwolic wybudowac kolejny blok i zmusic dewelopera aby on te droge wybudowal.
Pozdrawiam
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Dlaczego twierdzisz, że ma Was w d... mówiąc, że " A wie Pan ile jest takich drog w Redzie?Niektorzy to 30 lat musza czekac!!"
Ja myślę, że to może być prawda
Myślę, że Burmistrz ma więcej takich jak Ty co chcieliby nową drogę.

Choć oczywiście życzę Ci porządnej drogi do swojej posesji, jak i każdemu innemu mieszkańcowi miasta.
Przyznać jednak trzeba, że powoli bo powoli, ale infrastruktura drogowa w Redzie się poprawia.
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:Dlaczego twierdzisz, że ma Was w d... mówiąc, że " A wie Pan ile jest takich drog w Redzie?Niektorzy to 30 lat musza czekac!!"
Ja myślę, że to może być prawda
Myślę, że Burmistrz ma więcej takich jak Ty co chcieliby nową drogę.

Choć oczywiście życzę Ci porządnej drogi do swojej posesji, jak i każdemu innemu mieszkańcowi miasta.
Przyznać jednak trzeba, że powoli bo powoli, ale infrastruktura drogowa w Redzie się poprawia.
Czy ja powiedzialem ze Burmistrz ma nas w D.. Nigdy nie uzylem tego obrazliwego slowa
Moja wypowiedz dotyczyla przede wszystkim chaosu budowlanego jaki panuje w Redzie . Stawianie blokow gdzie tylko sie da.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Plan zagospodarowania leży w kompetencjach Rady Miasta, pozwolenie na budowę to już Starostwo Powiatowe. Jeśli ktoś jest zainteresowany planem zagospodarowania Betlejem to zapraszam do poczytania tutaj http://nowebetlejem.pl/informacje/inwes ... -betlejem/
Link w artykule jest stary tu podaję nowy http://bip.reda.pl/dokumenty/28
Pod powyższym linkiem są m.in.plany. Każdy kto kupił działkę na południe od 12-Marca musi liczyć się z powstaniem obok bloku. Wysokość 12,5 metra to trzy- cztery kondygnacje.
pi
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Zgodzisz się chyba, że te plany ciągle się zmieniają a do tego są kompletnie nieczytelne dla laika? Są podzielone na rozmaite sposoby, w jakieś magiczne kształty itd. itp. Można przecież czytelnie podzielić przestrzeń i wyznaczyć wytyczne, tak aby powstające miasto powstawało w sposób estetyczny i porządny ?
Drogi/droga sarkastyczny/a Grabulo z drogami to jednak jest prawda. Miast nie stać na szybkie budowanie dróg gdziekolwiek powstaną domki. Ludzie mieszkają przy byle jakich drogach i po 40 lat. Na szczęście przy wysiłku mieszkańców można tę sprawę popchnąć, lecz tu jest problem - ludzi z ludźmi Gdyby jednak - łącząc wątek planu zagospodarowania i dróg - było jak być powinno, to dany obszar byłby ściśle określony urbanistycznie i "przeznaczony" do zabudowy w określonym czasie, w którym to powstałaby zarówno zabudowa jaki i infrastruktura. Krótko mówiąc miasto skupiłoby się na jednym obszarze, potem na następnym itd. Z tym, że to raczej nie u nas ......
ODPOWIEDZ