Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

hyron pisze: może z przystankiem kolejowym koło Polnej, żeby nie jeździć wszędzie samochodem?
Oj tak, stacyjka przy Polnej przydałaby się jak mało co.
Obecnie stowarzyszenie ma plan posadzenia paru brzózek przy 12 marca, coby ulica ładniej wyglądała - i dobrze by było, gdyby ten pomysł skomentować właśnie w tym wątku
Już się boję tych komentarzy ;-)
Ze swojej strony zasugeruję jedynie, by - jeśli będziemy przesadzać drzewa-samosiejki już rosnące w okolicach - wstrzymać się do opadnięcia, albo chociaż zażółcenia liści, ponieważ wówczas jest większa szansa, że drzewo przyjmie się bez żadnych problemów. Wprawdzie ja przesadzałam klon w pełni lata (nie miałam wyjścia) i nic mu się nie stało, ale może lepiej chuchać na zimne ;-)
Jakby co, to mam też do zaoferowania 5-6 kasztanowców (wysokość ok. 70 cm), posadzonych kilka lat temu przez mojego syna. Muszę coś z nimi zrobić, bo rosną wszystkie "na kupie" w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Jutro jest oficjalne otwarcie dalszej części 12 marca.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W jakim sensie "oficjalne otwarcie"?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

To dobrze, może oficjele przy okazji przyjrzą się jak na początku nowej ulicy firma budująca osiedle zrobiła sobie drogę przez ..... nowy chodnik. Rozjeżdżają nowy odcinek chodnika ciężarówkami - szlag trafia patrząc na taką głupotę ! Dotychczas UM nie reagowało, może teraz to zrobią. W normalnych warunkach już dawno byłaby straż miejska na miejscu, u nas nie wiadomo kto ma reagować.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Damian pisze:To dobrze, może oficjele przy okazji przyjrzą się jak na początku nowej ulicy firma budująca osiedle zrobiła sobie drogę przez ..... nowy chodnik. Rozjeżdżają nowy odcinek chodnika ciężarówkami
W którym dokładnie miejscu? Gdzieś przy "Osadzie Darżlubskiej"?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Dokładnie. Budują drugi rząd budynków i dojeżdżają do niego przez chodnik.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

To co zepsują będą musieli naprawić.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

No brzmi logicznie. Kto ich jednak zmusi? A poza tym mamy patrzeć jak teraz niszczą nowy odcinek chodnika? A Ci, którzy niszczą chodniki parkując na nich też je naprawią?
Zwyczajne wygodnictwo, lub brak organizacji budowy mamy tolerować tylko dlatego, że nie ma u nas straży miejskiej?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Zadzwoniłeś już do Urzędu?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Oczywiście. Kilka dni temu. Efektów - nie widzę.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Damian pisze:Oczywiście. Kilka dni temu. Efektów - nie widzę.
Widziałam dziś to miejsce. Faktycznie - na bezczela zrobili sobie skrót z ul. Krokusowej.
Napisałam przed chwilą maila do dewelopera - zobaczymy, czy coś z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Napisałam przed chwilą maila do dewelopera - zobaczymy, czy coś z tego wyniknie.
Wygląda na to, że wynikło, bo dziś rano dostałam odpowiedź z informacją, że podjęto "działania aby w przyszłości taka sytuacja już nie miała miejsca", a dziś w tym miejscu leżą dwa spore kamienie blokujące przejazd.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

No i brawo. Niezależnie czy podziałał Twój e-mail, czy wizyta władz podczas "otwarcia" - może się opamiętają i przestaną niszczyć.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Gajos pisze:Jutro jest oficjalne otwarcie dalszej części 12 marca.
W nawiązaniu do powyższego link.
http://nadmorski24.pl/wiadomosci-5521/u ... edzie.html

Trochę po czasie, ale mnie jednak zastanowiło coś innego, a mianowicie:

"Docelowo będzie wylot tej drogi. Brałem udział w spotkaniu z prezydentem Wejherowa i z burmistrzem, chcemy tę część łączącą Redę i Wejherowo wspólnie przeanalizować. Podjęliśmy już decyzje o koncepcji rozwiązania komunikacyjnego tej części – wyjaśnia przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie, Kazimierz Okrój" i dalej "Są również plany aby drogę połączyć z ulicą Fenikowskiego w Wejherowie"

I teraz pojawia się pytanie - czy to jest naprawdę konieczne i potrzebne mieszkańcom Redy? Jeśli udrożni się przejazd przez las do os. Fenikowskiego w Wejherowie, to enklawa Nowego Betlejem pozostanie tylko wspomnieniem, bo ruch na tej ulicy automatycznie wzrośnie :( Średnio mi się taki pomysł podoba. Szczerze mówiąc, jeśli miałyby być wydane jakieś pieniądze w tym rejonie, to wolałabym poprawę warunków przejazdowych na ul. Rzecznej. A co na ten temat myśli reszta mieszkańców?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra, to jest właśnie to, że jak chcesz mieć ładną drogę, to wiadomo, że ruch tam wzrośnie. No taki związek przyczynowo-skutkowy. U nas na Leśnej jest dokładnie to samo. w zasadzie gdzie w Redzie byś nie mieszkała, tam jeżeli wybudują Ci lepszą drogę to efektem będzie wzmożony ruch. Jedyne co jest na waszą stronę to ciąg dalszy tej drogi przez las, który też należałoby zmodernizować, a nie wiem czy tak się na to lasy zgodzą żeby i robić uliczki w lesie.
ODPOWIEDZ