Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

no właśnie Salamandro, też się już w tym wszystkim pogubiłam - bo stowarzyszenie to jedno, a chęć politykowania u innych przy okazji stowarzyszenia to drugie... a tych drugich wydaje się tu być więcej niestety...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Iwa77 pisze:... chęć politykowania u innych przy okazji stowarzyszenia to drugie... a tych drugich wydaje się tu być więcej niestety...
Ale piszesz to odnośnie Stowarzyszenia Nowe Betlejem?
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

tak oczywiście, bo tak odbieram co poniektórych (zresztą nie tylko ja)po przeczytaniu tego wątku na forum...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

A kogo konkretnie? W zarządzie Stowarzyszenia są wyłącznie osoby prywatne. Sprzątanie śmieci na osiedlu /co się dopiero co odbyło w niedzielę/ nie jest chyba sprawą polityczną. Planowane puszczanie latawców też chyba nie. Sama już nie wiem co o tym sądzić.....?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Przeczytałam cały wątek jeszcze raz. Nie rozumiem o co chodzi Iwa77. To smutne, że dla niektórych każdy kto zorganizuje coś dla siebie i zrobi to publicznie staje się podejrzany, że ma jakieś ukryte cele.
Chyba jednak się tym nie przejmę....
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Iwa77 pisze:tak oczywiście, bo tak odbieram co poniektórych (zresztą nie tylko ja)po przeczytaniu tego wątku na forum...
Ale kto konkretnie politykuje i w jaki sposób się to objawia?? Czy aby nie wchodzą tutaj teraz w grę jakieś niedomówienia i dziwne animozje?
Na marginesie - czy ktokolwiek z krytycznie wypowiadających się osób był na chociaż jednym spotkaniu w naszym osiedlu i wie, czym tak naprawdę zajmuje się Stowarzyszenie oraz co się do tej pory wydarzyło? Bo mam wrażenie, że chyba nie do końca, a większość osądów opiera się jedynie na domysłach i stereotypach, że jak "stowarzyszenie", to musi być od razu polityka, zebrania, posiedzenia i nic poza tym.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Przeczytałam cały wątek jeszcze raz. Nie rozumiem o co chodzi Iwa77. To smutne, że dla niektórych każdy kto zorganizuje coś dla siebie i zrobi to publicznie staje się podejrzany, że ma jakieś ukryte cele.
Chyba jednak się tym nie przejmę....
Nie przejmuj się absolutnie.
Mam nadzieję, że cała ta dyskusja wynikła tylko i wyłącznie z nieporozumienia.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

poczekamy do wyborów... to zobaczymy i tyle...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

:geek: wymiękam....
pi
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Mówiąc szczerze to ja też ;) Czy trzeba tłumaczyć to co się napisało? 12 Marca to efekt działań władz - wszystko na ten temat, nic poza tym.Żadna przenośnia, sugestia czy co tam jeszcze.
A stowarzyszenie ok, niech sobie jest - grunt, by nie żądało kasy na działalność. I jeśli tak jak napisała Salamandra potrzebna jest nazwa dla zalegalizowania działań i ludzie lepiej się z tym czują też ok.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Iwa77 pisze:poczekamy do wyborów... to zobaczymy i tyle...
Poziom absurdu osiągnął już chyba pułap, więc ja odpadam ;-)
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie przesadzajcie, o co się tak burzycie, przecież każdy ma prawo mieć własne zdanie, i nie muszę gloryfikować jakiegoś stowarzyszenia, jakby tylko jedno w Redzie istniało i jedno coś robiło... po cen tały cały szum, po co ta głupia nazwa, 2,3 lata mieszkacie w tej dzielnicy, a zachowujecie się tak jakby ulica była "Wasza"... niech sobie Stowarzyszenie działa, sama należę do kilku i działam, ale robienie z tego takiego wielkiego hallo to jest właśnie absurd...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Iwa77 pisze:nie przesadzajcie, o co się tak burzycie, przecież każdy ma prawo mieć własne zdanie, i nie muszę gloryfikować jakiegoś stowarzyszenia, jakby tylko jedno w Redzie istniało i jedno coś robiło... po cen tały cały szum, po co ta głupia nazwa, 2,3 lata mieszkacie w tej dzielnicy, a zachowujecie się tak jakby ulica była "Wasza"... niech sobie Stowarzyszenie działa, sama należę do kilku i działam, ale robienie z tego takiego wielkiego hallo to jest właśnie absurd...
Iwo, nikt Ci nie każe gloryfikować żadnego stowarzyszenia, możesz mieć własne zdanie na dowolny temat. Ale po pierwsze - jeśli nie obchodzi Cię ta tematyka, to w jakim celu właściwie zabierasz głos? Chyba tylko po to, by mącić, bo jak dotąd nic konstruktywnego z Twoich wypowiedzi nie wynikło. A po drugie - jeśli już ten głos zabierasz, to dobrze byłoby, gdyby Twoje opinie miały ręce i nogi. Jak dotąd jedynie, przyczepiłaś się właściwie nie wiadomo czego lub kogo, po czym rzuciłaś tajemnicze hasło o chęci politykowania członków stowarzyszenia i na tym się skończyło. Jest to delikatnie mówiąc żenujące.

Idąc dalej - nie zauważyłam żadnego szumu ani robienia wielkiego halo wokół Stowarzyszenia. Każdy ma prawo pisać na tym forum o sprawach miasta czy osiedla, relacjonować, co i gdzie się dzieje, pytać, ogłaszać, informować czy nawet chwalić się osiągnięciami. W czym Ci to przeszkadza?

Kwestia nazwy jest kwestią prywatną członków Stowarzyszenia i nie Tobie oceniać czy jest głupia czy mądra.

Pozostałe "argumenty" z Twojej wypowiedzi (np. to, jak długo ktoś mieszka i jak traktuje tę dzielnicę czy ulicę) są tak niedorzeczne i absurdalne, że naprawdę straciłam rozeznanie o co Ci właściwie chodzi. Pozostanę przy moim pierwszym wrażeniu, że w grę wchodzą jakieś ukryte animozje czy pretensje o "niewiadomoco". W przeciwnym razie nie zajmowałabyś się tematyką, która w ogóle Cię nie interesuje. Tak jak ja nie zaglądam do wątków o Spółdzielniach Mieszkaniowych w Redzie i nie robię tam nikomu niepotrzebnego szumu.

I to by było na tyle z mojej strony. Przepraszam, jeśli za ostro, ale nie ukrywam, że zdenerwowałam się trochę. Szkoda bowiem, że normalny wątek o ulicy 12 Marca przeobraził się w niepotrzebną nikomu przepychankę o niczym. A Tobie Iwo proponuję poświęcić cenny czas na sprawy tych organizacji i instytucji, do których należysz albo w których pracujesz, zamiast zajmować się sprawami Nowego Betlejem :)
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

no rzeczywiście ostro i zupełnie nie potrzebnie tak nerwowo, można to dwojako rozumieć; obchodzi, w Redzie mieszkam od ponad 30 lat, więc nawet dłużej niż Prezesi Stowarzyszenia, a szum Stowarzyszenie robi i to spory z niczego, i mam prawo wyrazić swój pogląd np. na temat nazwy- bo jest głupia i to nie tylko moje zdanie, ale również zwłaszcza zdanie mieszkańców z ulicy, Polnej, z Ulicy Kwiatowej, czy starych mieszkańców z ulicy 12-go Marca (tylko nie każ mi tu rzucać nazwiskami), to co piszę nazywasz absurdem, dlaczego i na jakiej podstawie, czy prawda boli, czy coś za dużo napisałam, nie wydaje mi się, abym w czym kolwiek przesadziła, a jak się doszukujecie nie wiadomo czego, to widać, że na prawdę macie jakieś zapędy... macie już osobny wątek dotyczący Stowarzyszenia, to pisz ile wlezie, ale jak wątek dotyczy ulicy 12-go Marca, to po co wplatać w to Stowarzyszenie i np. puszczanie latawców...
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

mam prawo wyrazić swój pogląd np. na temat nazwy- bo jest głupia i to nie tylko moje zdanie
To ja się może wypowiem co do nazwy.
Dlaczego Nowe Betlejem?
Otóż stowarzyszenie powstało na początku głównie po to, aby pracować nad rozwojem dzielnicy w kierunku, ogólnie powiedziawszy, przyjaznym środowisku. Wynika to z tego, że dzielnica jest naprawdę pięknie położona, i mało zurbanizowana, dlatego też mogłaby się stać przykładem tak zwanego zrównoważonego rozwoju - czyli niskiego zużycia energii, nie popsucia tej przyrody która tu istnieje i powiedzmy wtopienia się w tą okolicę, między rzeką a lasem, a nie tylko kolejnym zbiorowiskiem domków wzdłuż prostopadłych ulic.
Propozycje padały różne, niektóre lepsze inne gorsze - zapewniam, że było kilka dużo głupszych niż obecna nazwa - przynajmniej moim zdaniem.
I w końcu stanęło na tym, że skoro dzielnica jest znana jako Betlejem, to spróbujemy wpływać na to, żeby za jakieś 20 lat, to Betlejem było Nowe - zielone, nie przysłaniające tego (co tu dużo mówić), jednego z najładniejszych krajobrazów w trójmieście. Może z własnym wiatrakiem, może z przystankiem kolejowym koło Polnej, żeby nie jeździć wszędzie samochodem?
Pomysłów jest wiele, pewnie większość zbyt ambitna, ale czemu by nie?
Masz rację, że trochę bez sensu jest umieszczać to w wątku o drodze, ale jest pewien element wspólny.
Obecnie stowarzyszenie ma plan posadzenia paru brzózek przy 12 marca, coby ulica ładniej wyglądała - i dobrze by było, gdyby ten pomysł skomentować właśnie w tym wątku.
PS. Jak piszesz, wstawiaj akapity zmieniając temat, będzie się przyjemniej czytało.
ODPOWIEDZ