Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Gdyby szanowny projektant choć 2-3 razy pojawił się w terenie podczas projektowania pewnie b. wiele dzisiejszych problemów dałoby się wyeliminować. Niestety, z kilku względów (min. zmniejszania kosztów - wygrać przecież ma najtańszy) opierają się tylko na mapach nie chodząc w teren wogóle.
Agamtb

13 lat temu

Wczoraj wieczorem, w ramach treningu, postanowiłam pobiec na ul. 12 Marca. Tego tematu nie śledziłam, ale coś tam czytałam że ją robili, że ścieżka rowerowa itp. Pomyślałam, że to może być fajne miejsce na jesienno-zimowe treningi, kiedy po 17.00 jest już zbyt ciemno na las czy łąki.

I tak biegnę tą 12 Marca, cieszę się że będę miała gdzie trenować nie narażając się na połamanie nóg (ehhh te nasze dziurawe chodniki i latarnie, które niby światło dają, ale i tak dziur nie widać...).
I nagle po kilometrze z kawałkiem skończyła mi się nawierzchnia... (olać, drogą gruntową też można biec)..ale po kolejnych 500m skończyły się latarnie... :D

Tak na marginesie - ścieżki rowerowe w Redzie to taka parodia ścieżek rowerowych. Nadają się, ale raczej do biegania :)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

A mnie zastanawia dlaczego wyjazd na Pucką jest z kostki brukowej? Cała ulica asfaltowa a na końcówkę materiałów nie starczyło?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

therminator pisze:Witam,
Do wieszania psów na wykonawcy chętnych jest wielu.
Trzeba było pogadać z kierownikiem budowy w zakresie zgłaszanych zarzutów - nie było by wtedy postów bez sensu.
Co do terminowości - droga była "gotowa" miesiąc przed terminem.
.
To ciekawe stwierdzenie - obecnie jest po terminie, wykonawca dalej grzebie i ciekaw jestem czy inwestor naliczy karne odsetki. Dobrze byłoby gdyby sprawdził cudowne garby na drodze - przejeżdżając widzę, że to przerobione już garby są zrobione fatalnie, kostka jest już zniszczona a żaden garb nie jest podobny do drugiego - inne wymiary, nachylenia, wysokości itd.
Co do wyjazdu to o ile wiadomo jest to prowizorka, bo wjazd będzie robiony przy okazji remontu ulicy Puckiej na tym odcinku.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

herring pisze:A mnie zastanawia dlaczego wyjazd na Pucką jest z kostki brukowej? Cała ulica asfaltowa a na końcówkę materiałów nie starczyło?
Tymaczasówka zapewne dopóki wojewodztwo nie zrobi etapu swojego robót.
Artur
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Wjazd jest tymczasowy - zgodnie z rozpisanym przetargiem, progi są faktycznie dziwaczne - każdy inny, piszcie do burmistrza , zgłaszajcie uwagi
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Progi są poprawione.
RJA
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Progi faktycznie były poprawiane. Są teraz niższe i może bardziej łagodne. Niestety każdy próg jest nadal inny (najłagodniejszy chyba jest czwarty licząc od Puckiej), a ich jakość fatalna. Kostka się rozjeżdża, jest krzywo ułożona, a pasy które były namalowane na progach już się częściowo starły. Czy nie można było zastosować progów plastikowych, takich jak są na drodze do Auchan? Moim zdaniem takie progi są bardziej estetyczne, a ich wymiana w przypadku uszkodzenia nie jest skomplikowana. Nie wiem, może przepisy zabraniają używania takich progów na ulicach kategorii 12 Marca?
Co do włączenia w ul. Pucką to rzyczywiście czytałem, że ma być to III etap inwestycji. Ciekawe kiedy on nastąpi. Może chociaż zostaną sfrezowana garby, które są na Puckiej na wysokości nowej 12 Marca?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Garby są niezłe, ilekroć jadę rowerem uważam aby się o nie nie wywrócić bo mają z 20cm wysokości.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Garby są szczególnie odczuwalne przy lewoskrętach, faktycznie dopiero teraz widać jak ul. Pucka się zapadła. Kiedyś słyszałem że ten kawałek drogi miał być remontowany po zakończeniu remontu Puckiej do torów, póxniej że na wiosnę 2010, mamy jesień i nawet nie widziałem rozpisanego przetargu. Hmm.. chyba poczekamy minimum do wiosny z remontem tego kawałka drogi
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Te garby to dramat. Widziałem jak ludzie, którzy to robili uczyli się na ul. 12Marca, bo wyglądali na takich, którzy robią to pierwszy raz. Efekt widać - progi zdecydowanie za wysokie, różniące się pomiędzy sobą i rozpadające się już teraz. Dla mnie najlepszy jest ostatni próg przed końcem asfaltu - łączy się z kratką ściekową i jest "wklęsły" - prawdziwy majstersztyk sztuki budowlanej.
Swoją drogą dzięki takim garbom skutecznie odwraca się uwagę od pozostałych mankamentów .....
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

"Ptaszki ćwierkają", że budowa ull 12 marca zakończy się chyba na tym zrealizowanym etapie... Wniosek Redy o dofinansowanie kolejnego etapu ze schetynówek raczej przepadł - zajął przedostatnie miejsce. Hm ciekawe co dalej ? Może wiecie co zamierza urząd?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A ponoć budowa dalszej części tej ulicy była pewna jak amen w pacierzu...... No to oprócz skandalicznej jakości wykonania tegorocznego etapu jest jeszcze problem z etapem drugim - fatum jakieś chyba wisi na tą inwestycją.
Tak z ostatniej chwili - wspominane wcześniej "garby" już się rozpadają, a oznakowanie poziome już się starło. Dodajmy, że wciąż utrzymywany jest zakaz ruchu na tym odcinku ....
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Właśnie, są znaki zakazu ruchu, które umieszczone są w taki sposób, że nawet rowerem po ścieżce jeździć nie wolno... więc chyba problem jej niewłaściwej budowy został rozwiązany :P Obrazek
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

A zwrócił ktoś uwagę na sposób montowania znaków drogowych na tej drodze? Na jakichś dziwnych przedłużkach i generalnie co chwilę jakiś znak np przy każdym skrzyżowaniu z boczną ulicą "pierwszeństwo przejazdu" a przy skrzyżowaniu z Pucką co 20 m "koniec pierwszeństwa"
ODPOWIEDZ