Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze:Salamandra, to jest właśnie to, że jak chcesz mieć ładną drogę, to wiadomo, że ruch tam wzrośnie. No taki związek przyczynowo-skutkowy. U nas na Leśnej jest dokładnie to samo. w zasadzie gdzie w Redzie byś nie mieszkała, tam jeżeli wybudują Ci lepszą drogę to efektem będzie wzmożony ruch. Jedyne co jest na waszą stronę to ciąg dalszy tej drogi przez las, który też należałoby zmodernizować, a nie wiem czy tak się na to lasy zgodzą żeby i robić uliczki w lesie.
Ale ja właśnie wcale nie chcę tej drogi (tzn. przedłużenia) :)
Ta, która jest i kończy się pętlą, w zupełności mi wystarczy. Tym bardziej, że przedłużenie ul. 12 Marca przez las aż do Wejherowa tak naprawdę nikomu z Redy do niczego nie jest potrzebne, bo prowadzi raptem do osiedla kilkunastu bloków i to wszystko. Szkoda pracy, pieniędzy, zaangażowania. Nie wiem, skąd wziął się ten pomysł.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Nie mozna patrzec na własny nos.To będzie też alternatywa dla szóstki .12 Marca łączyc będzie Redę z Wejherowem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Nie mozna patrzec na własny nos.To będzie też alternatywa dla szóstki .12 Marca łączyc będzie Redę z Wejherowem.
Nie patrzę na własny nos, tylko staram się dostrzec w tym rozwiązaniu logikę, ale jej nie widzę. Przedłużona 12 Marca dochodziłaby jedynie bezpośrednio do osiedla Fenikowskiego (dalej przejazdu już nigdzie nie ma). Żeby dostać się do S6, trzeba skręcić w lewo (w notabene nadal drogę prywatną Orlexu) i przejechać jeszcze spory kawałek. Nie wiem więc dla kogo i jakiego typu miałaby to być alternatywa. Jeśli już, to jak wspomniałam - taniej i sensowniej byłoby zmodernizować i oświetlić istniejącą już ul. Rzeczną, tym bardziej, że stanowi ona dodatkowo dojazd do stacji SKM. Nie mówiąc już o tym, że Puszcza Darżlubska dużo mniej by na takim rozwiązaniu ucierpiała.
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Z Osiedla Fenikowskiego można dalej przedłużyć drogę do ul. Konopnickiej, a na upartego nawet dalej przez las i ul. Nowowiejskiego do ul. Chopina i szpitala, choć nie wiem jakie dla tych dróg są stosunki własnościowe. Ale faktycznie, przydałoby się Rzeczną razem z mostem zrobić, ale z Twojego punktu widzenia to i tak spore wzmożenie ruchu.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Wspominałem o tym już, ale trzeba przyznać, że bez efektu. Na całej długości ulicy, a w szczególności na pierwszym etapie są widoczne błędnie wykonane odwodnienia. Woda stoi przy krawężnikach, bo kratki odpływowe są wyżej asfaltu. Pytanie kto nadzorował i odbierał te roboty?Pytanie co z usunięciem tych usterek - chyba trwa jeszcze gwarancja?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

hyron pisze: Obecnie stowarzyszenie ma plan posadzenia paru brzózek przy 12 marca, coby ulica ładniej wyglądała
Nie chcę zakładać nowego wątku i tematu, więc podpinam się pod ten. Właśnie przed chwilą, wracając do domu zauważyliśmy, że część brzózek posadzonych jesienią przez osoby ze Stowarzyszenia, najwyraźniej nie spodobała się nowemu właścicielowi działki przy jednej z zatoczek autobusowych, bo wraz z utylizacją drzewek na własnym terenie (do czego miał prawo), zutylizował także te posadzone przy chodniku (do czego prawa nie miał, ponieważ rosły na gruncie należącym do gminy).
Po prostu brak słów :( Trzeba być naprawdę krótkowzrocznym, żeby nie zauważyć, że te drzewa nie rosły tam przypadkowo.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

No właśnie Salamandro! Dobrze,że zostały chociaż te przy skrzyżowaniu z Nowowiejskiego. Niestety wycięto tam piękną, dużą sosnę, które rosła na samej granicy działki. Ciekawe, czy uzyskano zezwolenie. Drzewo było już stare, z piękną koroną. Teraz została tylko dziura w krajobrazie.
pi
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Myślę, że nikt się nie bawił w żadne zezwolenia - za dużo zachodu :/
No cóż - przy pierwszej nadarzającej się okazji zagadnę właścicieli (jeśli się tam pojawią) i zapytam czy i w jaki sposób chcą naprawić swój błąd i posadzić drzewka ponownie (samosiejek na szczęście jest całe mnóstwo w okolicach), choćby w innym miejscu. Choć obawiam się, że reakcją będzie jedynie popukanie się w głowę. Chyba nie należy spodziewać się zbyt wiele po kimś, kto bezrefleksyjnie niszczy w taki sposób roślinność.

Ale nauczka na przyszłość dla nas, by wyraźnie oznaczać posadzone drzewka jako własność Stowarzyszenia (np. mocne paliki + taśmy z napisami) oraz udokumentować to na zdjęciach, żeby przynajmniej były dowody w razie zniszczenia.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Wklejam ten cytat z artykułu ze strony Stowarzyszenia, żeby uprzedzić tych, których może zaskoczyć pojawienie się nowych drzewek i będą mieli ochotę je wyciąć. Jarzębiny będą własnością publiczną!
"Urząd Miasta przychylił się do prośby Stowarzyszenia dotyczącej zakupu kilku drzewek jarzębiny! Na początku kwietnia, przy 12-Marca, będziemy prostować drzewka, które pochyliły jesienne wichury i dosadzimy nowe, by ulica zrobiła się ładniejsza."
http://nowebetlejem.pl/informacje/zrown ... -betlejem/
pi
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

nic tylko gratulować, że jest grupa ludzi świadomych..., która potrafi zadbać o otoczenie, jak widać niewielkim nakładem publicznych pieniędzy:) Super!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Brawo, brawo, brawo!!!!!
Nowe Betlejem, tylko z Was brac przyklad!....no własnie, gdyby kazdy mieszkanieć Redy posadził tylko jedno drzewko, czy krzew, to reda byłaby miastem zieleni. Ja jestem gotów, mimo, że na swojej dziełce posadziłem juz ponad 30 drzewek i krzewów
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

A tak wygląda nasz droga w ciechocinie , którą chociażby przechodzą codziennie dzieci idące do szkoły , zapraszamy wszystkich radnych na spacerek ową drogą i to nie nową drogą lecz ponad 30 letnią .
Załączniki
nowe 059.jpg
nowe 059.jpg (153,7 KiB) Przejrzano 10090 razy
nowe 058.jpg
nowe 058.jpg (139,71 KiB) Przejrzano 10090 razy
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

pi pisze:No właśnie Salamandro! Dobrze,że zostały chociaż te przy skrzyżowaniu z Nowowiejskiego. Niestety wycięto tam piękną, dużą sosnę, które rosła na samej granicy działki. Ciekawe, czy uzyskano zezwolenie. Drzewo było już stare, z piękną koroną. Teraz została tylko dziura w krajobrazie.
Prawdopodobnie nie bardzo przypadnie Ci do gustu moje pytanie, ale mimo to zapytam.
- Czy wobec konieczności uzyskania zezwolenia na wycięcie drzewa (i srogiej kary w przypadku wycięcia bez niego) uzyskujecie też zezwolenie na sadzenie drzew? Czy ich sadzenie przebiega w sposób przemyślany i uzgodniony ? Czy może jednak rację ma tylko ten, który sadzi gdzie sam uważa to za stosowne?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

direks pisze:A tak wygląda nasz droga w ciechocinie , którą chociażby przechodzą codziennie dzieci idące do szkoły , zapraszamy wszystkich radnych na spacerek ową drogą i to nie nową drogą lecz ponad 30 letnią .
A jaka to droga? Gdzie to? to park w Ciechocinie?
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Oczywiście to droga obok parku,ale to ulica Gajowa na której są domy mieszkalne tak jak np na ulicy Jodłowej również znajdującej się obok parku, chyba ty Romku nie chciałbyś do pracy wychodzic w takie błoto bądz dzieci do szkoły ale niestety niektórzy nie mają tam innego przejścia .
ODPOWIEDZ