Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa drogi 12 Marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
RJA
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Czy ktoś zna szczegóły dotyczącej tej drogi? Mam na myśli jej szerokość, ilość pasów, chodniki, itp.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

proponowałbym poszukać w BIPie na stronie www.reda.pl tam takie rzecyz powinny być.
RJA
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Niestety. Przeorałem dostępne informacje na stronie BIP i nic nie zlalazłem, poza numerem tej drogi oraz tym, że będzie to droga powiatowa klasy G. Znalazłem natomiast informację na temat dróg "osiedlowych" w północnej części ul 12.Marca. Będą one miały 10m szerokości. Myślę, że w najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę 12 Marca i na stronie internetowej Redy powinnien pojawić się opis techniczny inwestycji.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Czekamy na ogłoszenie przetargu, podobno jest już pozwolenie na realizację inwestycji, Reda złożyła też papiery na dofinansowanie z tzw Schetynówek (może się uda) dostać trochę kasy. A szczegółów technicznych faktycznie nigdzie nie można znaleźć. To ważne tym bardziej że wiem że były zmiany w kontekście pasa drogowego.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Byłem na rozmowie u W-ce Burmistrza poruszł też kwestię tej drogi odpowiem w wątku tu:
http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=1128
Artur
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jest pozwolenie na budowę ulicy 12 marca :D
http://www.wrotapomorza.pl/res/BIP/Reda ... _marca.pdf
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

No tak jest pozwolenie ale tylko na I Etap od ul. Puckiej do ul. Ogińskiego I dalej nie wiadomo co z kasą na budowę
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

NIe wiem czy zwróciliście uwagę, ale mi się wydaje, że na całej długości tej ulicy powstanie do końca tego roku ścieżka rowerowa. Pytanie - czy ktoś wie, gdzie można znaleźć dane dotyczące tej ścieki - jakiś projekt itp... Z drugiej strony patrząc jeżeli tak faktycznie będzie to ciekawe czy ta ścieżka wytrzyma? Mam na myśli wykorzystanie tej drogi ...przez samochody. Bo nie wierzę, że w sytuacji braku jakiejkolwiek utwardzonej powierzchni na tej drodze i wiecznego błota - to kierowcy będą chcieli choć jednym kołem korzystac z tej ścieżki...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

narek pisze:NIe wiem czy zwróciliście uwagę, ale mi się wydaje, że na całej długości tej ulicy powstanie do końca tego roku ścieżka rowerowa. Pytanie - czy ktoś wie, gdzie można znaleźć dane dotyczące tej ścieki - jakiś projekt itp...
Postanie droga rowerowa dwukierunkowa z jednej strony drogi z kostki nie fazowanej.
Jedyne do czego udało mi się jak już pisałem w innym wątku (Rowerem Po Redzie) zaproponować układanie jej prostopadle do kierunku jazdy aby ew obsunięcie krawężnika nie powodowało powstawania szczelin wzdłużnych (częste zjawisko).

Plany powstały już dawno i za późno chyba obecnie na zmianę projektu.
Tłumaczyłem Panu w-ce Burmistrzowi iż jest ona tam zbędna bo ilość samochodów na 12-go marca < 1000 na dobę i jeśli już chcą coś robić to powinni zrobić pasy ruchu rowerowego po obu stronach pasa drogowego bez wydzielania. To jest bezpieczniejsze od wydzielonej drogi rowerowej na wszelkich skrzyżowaniach. Droga rowerowa wydzielona rekompensuje utrudnienia jakie wprowadza tylko na drogach o dużym natężeniu ruchu i dużych prędkościach.
Artur
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Droga ma mieć szerokość 14 m. Złożony jest do wojewody wniosek o dofinansowanie w wysokości 50% ( w ramach Schetynówek). Rozstrzygnięcie w listopadzie. Równocześnie w listopadzie będzie ogłoszony przetarg. Realizacja pierwszego etapu na wiosnę. Złożony jest również wniosek na zgodę realizacji inwestycji drogowej etap 2. Pozwolenie na budowe w przygotowaniu. Wykonanie etapu 2 rok 2011.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Coś nie widać przetargu na budowę tej drogi ?.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

wczoraj w Radiu KAszebe mówiono, nawet p. burmistrz Krzysio się wypowiadał, że.... dostaliśmy 3 mln zł ze "Schetynówek"!!:)
Cała inwestycja to ok 6,2 mln zł (z pamięci pisze, może być mały błąd), ale tak czy siak... to kolejna świetna informacja po Leśnej i Cegielnianej
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Wygląda na to, że faktycznie budowa drogi ruszy. Oby, oby , oby !!! Swoją drogą Ryszard trochę po oczach bije poufałe określenie burmistrza. Nawet jeśli się znacie takie pisanie publicznie trochę się nie godzi. Wybacz brak amerykańskiego luzu, ale słabo to wygląda i tyle.
Myślę, że powoli będzie można spodziewać się przetargów na Leśną jak i 12 Marca :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

no to już nie będę... choć nie znam naszego burmistrza osobiście... to tak na niego mówimy w naszym gronie, w pozytywnym znaczeniu.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jasne, mam tylko nadzieję że to jeszcze publiczne forum a nie tylko określonego grona. Grono pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ