Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Poszukuje pomocy - reinstalacja OS na laptopie z Visty na Xp

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Jak w temacie, nie znam się na tym, nie chcę mieć już Visty, tylko Xpka, mam swojego oryginalnego XPka, a po instalacji nie mam większości sterowników, które są potrzebne (po godzinie latania z pendrivem laptop-PC udało mi się zainstalować sterowniki do neta, ale nie przez wifi tylko zwyczajnie na kabel)

Model komputera ASUS M51TSeries, graf: ATI RadeonHD3470
Oczywiście odpowiednio za pomoc się odwdzięczę :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Niestety producent nie wspiera obsługi XP-ka na tym sprzęcie. Sterowników trzeba szukać na stronach producentów poszczególnych urządzeń. Tu powinno być wszystko co jest Ci potrzebne => http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,asus-m51t.html .
qwercik123
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

jesli nadal potrzebujesz pomocy to podaję numer telefonu 511138099 w pare godzin bedziesz mial wszystkie sterowniki jakie potrzebujesz. bardzo tanio PCtech Serwis
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Przy Ul. Łąkowej naprzeciwko Moksiru jest serwis komputerów...za ok. 40 zł instaluje system XP na twój komputer.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

też pomogę :) jeśli jeszcze chcesz :)
qwercik123
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:Przy Ul. Łąkowej naprzeciwko Moksiru jest serwis komputerów...za ok. 40 zł instaluje system XP na twój komputer.

ciekawe kto zainstaluje system za 40zl w serwisie komputerowym. dobre. norma to 50zl i tio jeszcze zalezy... jeszcze sterowniki 5zl od jednego sie liczy w serwisach :] cos o tym wiem
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Tak naprawdę takie przeinstalowanie systemu + sterowniki to góra 30-40 minut czasu, za które płacicie 50-70 zł. Wystarczy wejść do google, poświęcić te pare minut na reinstalkę i format i mieć satysfakcje z efektów własnej pracy, a za kasę iść na pizze :)
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

40 minut? :D dobre, oczywiście na każdym kompie i pewnie każdy system :D
oj fachofcy ;)
qwercik123
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

sama instalacja systemu windows xp przy przeciętnych parametrach komputera tj ram:512 proc powiedzmy intel celeron 2.00Ghz to kwestia godziny z formatowaniem nastepnie sterowniki lub nawet doprowadzenie komputera do stanu uzywalnosci kolejna godzina lub więcej zależy kto co instaluje. nie ma co gadac. serwisy komputerowe zdzieraja zdzieraly i beda zdzierać
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

AdamMaj pisze:40 minut? :D dobre, oczywiście na każdym kompie i pewnie każdy system :D
oj fachofcy ;)
Nie wiem kolego czy fachowcy czy nie, ale przynajmniej ja to robię...

Przynajmniej godzina na co? na format XP? oczywiście to wszystko zależy od ramu i procesora...ale myslę, że godzinki to nie przekroczy:):P

No ale fachowcem nie jestem
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

powiem tak, u mnie z dysku zerowego instalacja Visty skompilowanej ze wszystkimi sterownikami zajmuje od pierwszego uruchomienia komputera do stanu pełnej gotowości 20 minut :P

Zato gdy próbowałem przeinstalować go na XP pojawiły się kłopoty ze względu na to że sterowniki do mojego sprzętu nie działają na XP i dopiero ta paczka od Lelo pomogła mi postawić kompa z powrotem na nogi.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

zauważcie że mówimy o dwu różnych sprawach,
1- co innego instalacja przygotowana już wcześniej z skompilowanymi sterownikami, na sprzęcie który znamy
2- zupełnie co innego, instalacja na nowym sprzęcie legalnego systemu na którym poza windows, instaluje się kilka sterowników, aktualizacje i inne programy które powinny działać. Później, po raz drugi może pójść już szybciej ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

No właśnie u mnie to była ta najgorsza opcja - instalacja windowsa a potem szukanie w necie sterowników które będą działały pod nowym systemem.
ODPOWIEDZ