Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Znalazłem coś na dworcu w nocy

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
Żuchu
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Co się znajdzie to się bierze :)
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

przykro tylko że koleś okazał się bez honoru, skoro zgubił sprzęt i zależało mu na odnalezieniu zguby musiał wziąć pod uwagę, jej znalezienie = oddanie znaleźnego - tudzież kupienie nowego,

Nie wiem jak wyglądała wasza rozmowa na komisariacie, lecz w myśl przytoczonego paragrafu przez Gajosa, domagałbym się na twoim miejscu znaleźnego i to od kwoty pierwotnie podanej, lub co najmniej rynkowej - przecież mogłeś zrobić formata i co wtedy?
Pomijam już fakt iż dane mogłyby być warte dla właściciela dużo więcej niż 2500...

Osobiście wolałbym, coś gubiąc, aby znalazł to Huherko :wink:
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Marne pocieszenie, ale bardzo się cieszę, że są jeszcze ludzie z zasadami Huherko! Pozdrawiam i tak trzymaj ! Nauka z tego taka, że trzeba znaleźć sposób, by nie liczyć na honor takiego gnojka, tylko wymóc na nim honor przed oddaniem zguby.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Huherko mam nadzieję, że Ty przynajmniej czujesz się z tym dobrze po tym jak się zachowałeś,a ten koleś pewnie nie za bardzo.Chociaż po takich pewnie nie za wiele można się spodziewać.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

redzianka pisze: (...) a ten koleś pewnie nie za bardzo.Chociaż po takich pewnie nie za wiele można się spodziewać.
Oj, na pewno czuje się dobrze. Przecież Huherko napisał, że właściciel laptopa był z Gdyni.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Między wierszami przeczytałem: Biedronka to dziadostwo :-))))
Systemowe jak widać :-):-):-)
A tak serio:
Szanowny Huherko!
Chylę czoła i "szacun ogromny" bo uczciwość powinna byc premiowana ZA WSZELKĄ CENĘ a nie za głupie 10%.
Następnym razem też "olej" te potencjalne 10% - jesteś posiadaczem szlachetnych wartości które są bezcenne !
I za to OGROMNE OWACJE I BRAWA!
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Widać że w Kodeks karny wskazuje na 10% znaleźnego, ale oczywiście w przypadku braku chęci wypłacania tych 10% znalazca i tak musi oddać tę rzecz. to trochę bez sensu. Widac że wszystko zależy od łaski gapy który - jak w tym przypadku - powiedzieć może że jest się frajerem...
Adam29
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W tych czsach chyba żadko się zdażają uczciwi znalazcy.Osobiście domagałbym się tygo znaleznego bo za uczciwość się należy.Po takiej akcji człowiek ma w sobie zadre i nastepnym razem zastanawia się czy oddać to właścicielowi.
Oby mu za długo nie pochodził ten laptop 8-)
Adam29
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Będąc dzieckiem znalazłem przed wakacjami na Brzechwy portfel, było w nim trochę gotówki w tym $(a wtedy to dolar stał ok 4zł), też byłem uczciwy, znalazłem adres w tym portfelu i udałem się w to miejsce, małżonka szacownego Pana który swój portfel zagubił jak mnie z Nim zobaczyła w ręku potraktowała mnie jak złodzieja, wyrwała mi portfel, trzasnęła drzwiami i nawet dziękuje nie powiedziała.
Są ludzie i "ludzie" - szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Adam29 pisze:W tych czsach chyba żadko się zdażają uczciwi znalazcy.Osobiście domagałbym się tygo znaleznego bo za uczciwość się należy...
Fakt, zdarzają się rzadko. Ale jednak są i myślę, że oddają coś nie dlatego, że liczą na pieniądze, a dlatego, bo ich zdaniem tak wypada. Oczywiście, dobrze byłoby, jakby właściciel okazał się być wspaniałomyślny i nagrodził taką uczciwość (szczególnie jak sam sugeruje taką możliwość), ale domaganie się znaleźnego to jakieś nieporozumienie.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Masz przytoczony konkretny paragraf - powinieneś wystąpić na drogę sądową ( oczywiście nie żeby się wzbogacić ,bo kwota niewielka :-)) ale żeby takiego chama nauczyć uczciwości!!!
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Chama - jak to kolega określa - niczym się nie nauczy niczego.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Pociesz się że nie wszyscy tacy są, i mimo wszystko warto być uczciwym.
U nas HomoSovieticus jest pełno ale i są normalni ludzie i na pewno prostactwo nie jest powodem tego by stać się takim samym chamem.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zigi - wszystko pięknie, ale nie uważam za nieporozumienie domagania się znaleźnego.
Zupełnie zmieniłby się Twój punkt widzenia, jeśli zgubienie czegoś stałoby się Twoim udziałem.
i proszę nie zapominajmy że mamy tutaj dwie sytuacje
1- znaleźne zgodne z paragrafem
2- określenie znaleźnego przez właściciela a następnie wycofanie się z tego...
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

ja tam i tak jestem pełen podziwu dla Ciebie Huherko :)
ODPOWIEDZ