Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Zalany laptop

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
ODPOWIEDZ
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Czy ktoś może orientuje się, do jakiego serwisu można oddać laptop po zalaniu do naprawy?W Redzie nie mogli mi pomóc:(. Laptop ma niespełna rok...bardzo mi zalezy na naprawie..
Reage
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

http://www.saraceni.pl/?/main Z tego korzystałem, co prawda nie był zalany ale został naprawiony.

Wiem, że były ale czy są jeszcze tego nie jestem pewnie, serwis laptopów w Gdynia Chylonia w tym Centrum Handlowym przy skrzyżowaniu Morskiej z Kartuską i drugi był także w Chyloni w budynku Dworca PKP
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kluska222
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Nie pomogę gdzie można naprawić ale miałam ten sam problem jak dziecko wylało pepsi na laptopa .Niestety nie udało się już go naprawić.W serwisie stwierdzili że bardzo rzadko można sprzęt uratować w takich przypadkach.Szczęście w nieszczęściu miałam go ubezpieczone.Życzę jednak aby się udało
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

podam Ci dwa przykłady z mojego życia - 1. zalany telefon : w serwisie - "telefon do wyrzucenia", po 3 miesiącach odpalam i jakie zdziwienie ? - wszystko działa, 2. zalany laptop (winem - zachciało się w necie siedzieć z lampką wina przy kompie ) - natychmiast odłączyłem zasilanie i wyjąłem baterię i (naprawdę to zrobiłem - możecie wierzyć lub nie) wypłukałem pod prysznicem zimną wodą, odstawiłem na 4 miechy rozebrany na części i komputer działa tak jak wcześniej oczywiście może się zdarzyć, że się nie uda, ale u mnie jest ok, należy jednak natychmiast odłączyć zasilanie i niczego nie naciskać (fachowiec twierdzi, że powstają wówczas mikro spięcia i przepalają się styki - wówczas już nic nie można zrobić), nie wiem czy pomogłem, ale jeśli uda się go uratować z małą tylko funkcjonalnością to może chociaż dane da się odzyskać - powodzenia
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Podobno, nie testowałem, zalany sprzęt wkłada się do ryżu i zostawia na 24h, ryż wyciąga wilgoć. Jak się nie mylę to na allegro można też kupić chemiczne środki które działają tak jak ryż
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Podstawa przy zalaniu, to odciąć szybko wszelkie źródła zasilania, w tym baterie. Potem można powoli osuszać. Jak wszystko wyschnie, niekiedy zadziała. Ja miałem dwa takie przypadki z laptopami. Raz się udało, drugi raz nie Jeśli to pepsi, to dodatkowe utrudnienie, bo powstają lepkie osady i laptop nawet jak odpali, to będzie się przegrzewał i może szybko wysiąść. Wtedy lepiej go rozebrać i dokładnie wyczyścić.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Jeśli nie zrobiło się od wody zwarcie, to nalezy powoli osuszyć (ryż to dobry pomysł) - nie suszarką! Drugi problem jest taki, że od wody mogą się za jakiś czas zrobić mikro korozje i jakaś ścieżka na układzie może za jakiś czas przestać działać.
Proponuję sprzęt ubezpieczyć, od niedawna da się od zalania.

Btw. jeśli laptop się zaleje, prawdopodobnie dysk wciąż działa - są one w dosyć szczelnej obudowie, do tego od spodu komputera i często nakryty od góry, więc jeśli cały nie wpadł do wanny zapewne działa (to samo dotyczyć może napędu CD i pamięci RAM). Co prawda trzeba kupić nowy sprzęt, ale danych być może nie trzeba dawać do odzyskiwania, wystarczy przepiąć / podłączyć kablem i skopiować.
madziula20
Znam to forum
99 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Też miałam zalany laptop na imprezie drinkiem, podam Ci nr telefonu do firmy która się tym zajęła i to niedrogo, mój hp do tej pory działa: Darek 504389439
Są z okolic Redy, zawsze można się z nimi dogadać co do dojazdu po laptopa.
dakar
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

gnysek pisze:Jeśli nie zrobiło się od wody zwarcie, to nalezy powoli osuszyć (ryż to dobry pomysł) - nie suszarką! Drugi problem jest taki, że od wody mogą się za jakiś czas zrobić mikro korozje i jakaś ścieżka na układzie może za jakiś czas przestać działać.
Proponuję sprzęt ubezpieczyć, od niedawna da się od zalania.
.
Później takie laptopy z grzybami w środku trafiają do nas. Po zalaniu liczy się czas.
Czasami już płyty nie da się uratować, bo korozja jest na tyle rozwinięta ...

madziula20 dziękujemy za dobre słowa
ODPOWIEDZ