Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

kupie opony zimowe

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
ODPOWIEDZ
betti
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

185/65 R15 albo 195/65 felga 4x100 otwor centrujacy 57 moga byc z felgami
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

jeśli szukasz czegoś na miejscu, a nie w internecie to polecam serwis PaJu w Redzie przy ul.Puckiej 43- zaraz obok Dźwigni, mają duży wybór - felgi również
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A Ja polecam nalewki z Wejherowa z ul.Bolduana.
Jeździłem na nich prędkościami niedozwolonymi w polskim prawie.
Zdarzyło mi się na nich w Lato pojechać do warszawy samochód osiągał prędkości dużo przekraczające autostradowe standardy.
Zero problemów zero bicia itp
Cena to ok 520zł za 4 sztuki "nowych" opon.

PS1.Czekam na komentarze że jestem piratem i samobójcą.

PS2.Prędkości w lato nieraz osiągały 200km/h

PS3. Żyję , mam się dobrze , dalej jeżdżę na tych oponach.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Marcin, samobójcą to może nieee, ale jakieś inklinacje chyba masz ku temu , czy piratem ? - sam czasem przekraczam dozwoloną prędkość, więc byłoby nie fair gdybym to ja tak do Ciebie powiedział . Jeśli chodzi o "nalewki" to pracuję w branży oponiarskiej 12 lat i jeśli bym założył takie opony, to nigdy nie poruszałbym się po drogach z takimi prędkościami o jakich mówisz. "Nalewki" są robione "na gorąco" czyli nakłada się gumę na zużytą (!) oponę i wulkanizuje raz jeszcze - czyli może zmienić się diametralnie struktura takiej opony. Przemyślałbym więc temat zasuwania 200km/h na takich oponach, bo jak Ty się zabijesz to Twój wybór, ale możesz jeszcze kogoś zgarnąć po drodze. I dochodzi jeszcze aspekt ekonomiczny - dziś nowe opony są tak tanie i jest taki wybór, że można kupić swobodnie nowe opony z gwarancją za niewiele większe pieniądze. Szerokiej drogi życzę i tylu samo powrotów co wyjazdów pzdr
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

RECIECH, Wiem jak są takie oponki robione.
W dzień przy max temperaturach nie odważyłbym się na takie prędkości powrót był akurat w nocy.
A że już parę ładnych km dwupasmówek jest to korzystałem.
Wracając do tematu wolę takie opony niż używane np 5-6 lub nawet 10 letnie zużyte opony które sprowadzane są zazwyczaj z zagranicy z powypadkowych samochodów a cena jest wyższa tylko o ok 30-40 zł wyższa na sztuce.
W zimę sprawowały się zawsze bardzo dobrze.
A na lato najbardziej polecam kupić nówki UNIROYAL Rainexpert. Przy ilości pokonywanych przeze mnie km wytrzymywały nawet 4 sezony.
Byłem w szoku jak te oponki trzymały się przy większej prędkości wjeżdżając w głębszą kałuże.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Strach się bać...komplet nówek 800 zł a pewno da się i taniej, chyba że ktoś ma 205 i felgi 17, ale to sorry, jak kogoś stać na auto to na eksploatację tym bardziej. Powiem wprost, moim zdaniem wynalazki typu używki (nie łudźcie się, że po wypadkowych autach, ktoś wymienia opony a stare zamiast na śmietnik idą na handel) czy nalewki (popularny temat za komuny, wiadomo brakowało wszystkiego) to kuszenie losu. I niech ci ta opona strzeli przy 130, na wąskiej drodze jak prawie wszystkie u nas (czego oczywiście nie życzę) to będzie lipa
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Używki-Nie kupuje.
Nalewki-Zdarza mi się kupic. Od czasu komuny technologia poszła do przodu.
Eksploatacja samochodu wcale nie jest taka tania, załóżmy że ktoś kupi sobie samochód za 15 tyś zł
Przyjdzie mu wymiana rozrządu oleju i tarcz z klockami tak jak właśnie u mnie wycena to 2000-2200zl.
Niech dojdzie cokolwiek to już następne parę stówek.
Wiem że takie wymiany nie są codziennie ale kwota wyraźnie przewyższa miesięczne zarobki wielu osób posiadających samochody.
Nie będę się rozpisywać o innych kosztach bo każdy posiadacz samochodu je zna: oc,przeglądy, paliwo płyny itp itd
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Kiedyś jeździłem na używkach, z przyczyn finansowych oczywiście. Pisk na zakrętach, zero trzymania, słabe hamowanie. Dziś bym się bał. Nie znam się szczególnie na oponach, ale chyba stanowią konstrukcyjną całość, różne rodzaje gumy etc. Sam kształt i głębokość bieżnika to nie wszystko. Swoją drogą MarcinGTD drogie masz części, u mnie rozrząd 200, wymiana 200, tarcze z klockami koło 500 wymiana chyba ze 150 ale coś tam jeszcze w tej cenie było, jakiś łącznik nie pamiętam, olej 100, filtr 20 wymiana samemu. Tarcze z klockami też śmiało mogłem robić. I potem zbieżność 80 zika przez ten łącznik czy coś. Szukaj tańszego mechaniora.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

figaro pisze:Kiedyś jeździłem na używkach, z przyczyn finansowych oczywiście. Pisk na zakrętach, zero trzymania, słabe hamowanie. Dziś bym się bał. Nie znam się szczególnie na oponach, ale chyba stanowią konstrukcyjną całość, różne rodzaje gumy etc. Sam kształt i głębokość bieżnika to nie wszystko. Swoją drogą MarcinGTD drogie masz części, u mnie rozrząd 200, wymiana 200, tarcze z klockami koło 500 wymiana chyba ze 150 ale coś tam jeszcze w tej cenie było, jakiś łącznik nie pamiętam, olej 100, filtr 20 wymiana samemu. Tarcze z klockami też śmiało mogłem robić. I potem zbieżność 80 zika przez ten łącznik czy coś. Szukaj tańszego mechaniora.
Mam toledo II w TDI'ku
Kompletny rozrząd
olej 5W30 + komplet filtrów
2x tarcza przód + klocki przód
wszystko z robocizna ok 2000zł

Sprawdzałem w 3 warsztatach cena od niecałe 2000 - 2200 w feu vert
Rozrząd jest niestety bardzo drogi
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Zależy od marki ja w jednym aucie rozrząd kupiłem za 150, olej za drugie 150 do tego wymiana kolejne 150...zaś w drugim rozrząd 900, olej 300 i wymiana 300 Więc dla każdego coś dobrego (nie koniecznie dla portfela)
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

A czy latem zakup zimówek to dobry pomysł? W sensie czy będzie taniej niż w sezonie?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Ja ostatnio kupiłem zimówki wiosną, a letnie jesienią. W bardzo atrakcyjnych cenach i zrobiłem tak nie pierwszy raz. Niestety ten mechanizm nie przekłada się na felgi...
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Ja kupiłem zimówki właśnie teraz
Polowałem na Nokian WR D4 195/65/15 i znalazłem w zajefajnej cenie po 183zl rocznik 2017

Zimą ta opona będzie chodzić powyżej 220-230zł
ODPOWIEDZ