Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

oferuje dojazd na impreze sylwestrowa

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
ODPOWIEDZ
asia1234
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Co myslicie o pomysle zarobku sylwestrowego tzn dowoz i odbior z imprezy sylwestrowej po wczesniejszym uzgodnieniu ceny? Jest szansa zeby znalezc chetnych czy raczej nie ma to sensu? Taka tansza taksowka:) Wiem po sobie ze zamowic taksowke w Sylwestra a wlasciwie w Nowy Rok graniczy z cudem... a moze jest ktos chetny?
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Myślę, że to świetny pomysł na zarobek, jednak uczulam na jedną kwestie. Taka działalność wymaga licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodami osobowymi.

Świadczenie usługi bez stosownej licencji jest dość ryzykowane, szczególnie jeśli chciałabyś pozyskiwać "klientów" oficjalnymi kanałami, a forum internetowe do takich należy. Jakiś nadgorliwy Inspektor Transportu Drogowego może się tym zainteresować....

Oczywiście, w żadnym wypadku nie zamierzam Cię zniechęcać!!!, jedynie uczulić na pewne ryzyka:)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

dokładnie jak przedmówca sugeruje zwrócić uwagę, że jest to nie zgodne z prawem i ryzykowne z trzech powodów:
1) Jak dopadnie Cię skarbówka, inspekcja ruchu drogowego czy policja to licz się z karą nawet do 10 tyś zł
2) Możesz trafić na średnio kulturalnych klientów, którzy na imprezę pojadą grzeczni, ale wracać będą w stanie w którym nie będą się kontrolować i zostawią Ci niespodziankę w aucie... To małe ryzyko, ale jednak jest
3) Podobnie jak wyżej tyle, że zamiast zostawiania niespodzianki, po prostu Ci nie zapłacą i uciekną, albo co gorsza jeszcze Cię obiją... i co im zrobisz? Zgłosisz na policje...donosząc jednocześnie sama na siebie? Oni mandat 200 zł Ty do 10 tyś

Poza tym są jeszcze takie sprawy jak:
wypadek - nie wiem czy ubezpieczyciel nie przyczepi się do tego, ze świadczyłaś przewóz osób, albo czy poszkodowani klienci nie będą domagać się od Ciebie zadośćuczynienia twierdząc, że nie wiedzieli, że działasz nielegalnie, albo, że jakaś uczciwa korporacja taksówkarska zamówi u Ciebie odbiór z Helu...i pojedziesz tam, a nikt nie będzie na Ciebie czekał

Innymi słowy to spore ryzyko... tym bardziej, ze legalna konkurencja jest silna... ale z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie pije szampana
Liczyłaś ile byś na tym zarobiła na czystko?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Jako jedyny w całym wejherowskim PKS w Nowy Rok kursuje autobus 650 relacji Gdynia-Karwia-Gdynia
asia1234
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

To chyba jednak nie byl dobry pomysl:) Kto nie ryzykuje ten nie ma:) Ale jednak wole nie miec;P W kazdym razie dzieki za madre odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Ciekawe jak w takim razie radzą sobie z ITD osoby korzystające z aplikacji Uber?
Kierowcą w Uberze może zostać każdy – nie ma tu mowy o jakichkolwiek licencjach, regulacjach. Nie słyszałem żeby w Warszawie ITD albo US miały żniwa ale zgadzam się, że jeśli tego typu usługa nie jest świadczona na podstawie licencji wymaganej zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym to jest nielegalna i może skutkować nałożeniem kary administracyjnej do kwoty 24 tysięcy.
Ale zawsze można powiedzieć, że to nie jest oficjalny transport tylko usługa społecznościowa, czym w gruncie rzeczy taki sylwestrowy przewóz faktycznie jest.
Pozdrawiam i życzę Wszystkim hucznego Sylwestra, zabawy do rana i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

bla bla car na takiej zasadzie działa
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

asia,myślę tak zwyczajnie,po ludzku,że to fajny pomysł .My czasem mamy problem jak wrócić do domu ,bo tylko mąż prowadzi.I w tym roku również bylismy zmuszeni zostać na noc u przyjaciół,którzy organizowali sylwestra.Wróciliśmy późnym popołudniem w Nowy Rok.Fajnie by było mieć kogoś,kto by przywiózł ,trochę taniej niż taxi za świąteczną stawkę.Szkoda że tak późno przeczytałam,bo napisałabym do Ciebie na priv i kto wie,może byśmy skorzystali Choć nie podważam argumentów poprzedników,oczywiście i tak mogło by się zdarzyć pozdrawiam
asia1234
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

redzianka, dzieki:) Napisalabys na priv a ja ze strachu przed ITD bym nie odpisala:) Nie no zartuje:P ale widzialam w zeszlym roku takie ogloszenie na drzwiach sklepu i zastanawialam sie czy mozna na czyms takim zarobic... ale widac, ze mozna:)
ODPOWIEDZ