Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ruch Palikota i Wolne Konopie za legalizacją marihuany!!!!!

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze: A właśnie Zigi zaczyna być tak, że to nie jego sprawa tylko robi się ogólnospołeczna. Nie obchodzi mnie co kto i z kim robi w alkowie, ale gdy wyłazi z tym na ulice wtedy mówię stop.
Ale "wyłażenie z tym na ulicę" dotyczy wszystkich, nie tylko homoseksualistów.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Seeker pisze: tylko że partia ta nie miałaby tak wysokiego poparcia gdyby nie zwolennicy trawki. Sam znam kilkunastu ("aż" albo "zaledwie") zwolenników Palikota i 100% z nich zagłosowało ze względu na legalizację marihuany, więc mam prawo twierdzić, że to główny powód tak wysokiego poparcia
Ja z kolei znam całą masę ludzi, która głosowała za nim bynajmniej nie ze względu na kwestię legalizacji marihuany, tylko ze względu na inne jego poglądy (choćby odnośnie unormowania sytuacji prawno-administracyjnej państwa), więc mam prawo twierdzić, że się mylisz, bo nie musi być to główny powód poparcia tej partii.
Tylko do czego miałaby prowadzić taka przepychanka? :)
za to uważam za patolę redzkie klatkowo - podwórkowe menelstwo, bo je znam i wiem co sobą reprezentuje. Nie wiem czy mogłem to teraz jeszcze jaśniej napisać
Chyba nie bardzo Ci wyszło. Nie wiem, co to znaczy "patola".
Palikot niby jest za tolerancją, a jeszcze nie tak dawno sam tolerancyjny dla nadgorliwych katolików nie był. Znów hipokryzja, tak bardzo popularna w naszej polityce.
Tolerancja nie oznacza, że należy tolerować wszystko, więc to raczej Ty masz problemy ze zrozumieniem znaczenia tego słowa. Nie sądzę też, by Palikot (czy ktokolwiek inny) posługiwał się hasłem, jakie tutaj przytoczyłeś, ponieważ "jestem za tolerancją" to bardzo duże uogólnienie.
Toleruję gejów i innych odmieńców, nie oni mnie irytują a propaganda, którą ze sobą niosą.
Propaganda CZEGO?
Oni są tolerowani, nie są dyskryminowani i mają dokładnie takie same prawa jak my. Nikt ich nie pali na stosie i nie rzuca w nich kamieniami. Mogą np. wejść w związek z kobietą, jak każdy. Za to nie mogą oficjalnie wejść w związek z mężczyzną, jak każdy. Gdzie tu dyskryminacja? Każdy ma te sama prawa i ograniczenia.
Powyższe dobitnie świadczy o tym, jak nikłe masz pojęcie o istocie homoseksualizmu i problemach z nim związanych w naszym kraju.
Mniejszość homoseksualna nie walczy jednak o swoje prawa, tylko o przywileje, bo przywilejem jest traktowanie akurat ich mniejszości w sposób priorytetowy i zmienianie prawa pod wpływem ich lobby oraz nacisków.
A to już sobie chyba sam wymyśliłeś. A jeśli nie, to podaj choć jeden przykład sytuacji, w której środowisko homoseksualistów domaga się traktowania ich mniejszości w sposób priorytetowy.
Nie popieram Korwina, ale czasem mówi mądre rzeczy i w odniesieniu do homków słuszną rzecz powiedział - równie dobrze można stworzyć mniejszość zwolenników seksu oralnego, dla której stworzy się dodatkowe prawa i przywileje, a potem dla nekrofilów, zoofilów i innych filów.
Nie znałam Korwina od tej strony, ale jeśli to prawda, to ma u mnie kolejny minus za propagowanie ogłupiającej demagogii.
Upodobania seksualne czy czyjeś zboczenia nie są powodem i argumentem by je manifestować i upolityczniać.
Ale kto wg Ciebie i w jaki sposób chce manifestować i upolityczniać swoje upodobania seksualne? Znów prośba o choćby jeden przykład.
Jak na razie wychodzi na to, że idea "nowoczesnego państwa" Palikota kręci się wokół zioła, gejów, lesbijek oraz walce z kościołem. Rzeczywiście nowoczesność jak cholera.
Proponuję zatem poszerzenie swoich horyzontów i bardziej wnikliwe zapoznanie się z programem ruchu Palikota. Bo na razie, na podstawie obserwacji redzkich blokowisk, rozmów ze znajomymi "konopiarzami" i sondaży z YouTuba (faktycznie - niezwykle cenne źródło wiedzy) coś Ci się jedynie wydaje i przyjąłeś to za pewnik.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Propaganda CZEGO?
Zapewne chodzi tu o parady gejów i tym podobne ekscesy. też jestem przeciwko takim manewrom.

Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Proponuję zatem poszerzenie swoich horyzontów i bardziej wnikliwe zapoznanie się z programem ruchu Palikota
Roman Kotliński - były ksiądz, redaktor naczelny czasopisma antyklerykalnego "Fakty i Mity"; Anna Grodzka - transseksualistka, działaczka na rzecz równouprawnienia osób transseksualnych, transwestytycznych, jak i innych wychodzących poza normy płciowe; Wanda Nowicka - gorąca zwolenniczka aborcji, uznająca, że zabicie własnego dziecka jest jednym z fundamentalnych praw kobiety;
Robert Biedroń - aktywista homoseksualny, współzałożyciel i wieloletni prezes Kampanii Przeciw Homofobii

Wolę się nie zapoznawać, a już w ogóle wnikliwie. Wystarczą te laurki czołowych działaczy.
Pozdrawiam Ziomali
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie wiem dlaczego wszyscy się tak tym palikotem zachwycają. Przecież to jest jeden wielki krętacz. Już tyle rzeczy naobiecywał a jak dotąd to żadnej nie spełnił i tylko oczy potrafi mydlić innym.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze: Wolę się nie zapoznawać, a już w ogóle wnikliwie. Wystarczą te laurki czołowych działaczy.
W takim razie gorąco namawiam do niezabierania głosu w dyskusjach o programie ruchu Palikota, jeśli swoją wiedzę na ten temat ograniczasz jedynie do tendencyjnie wyrwanych z kontekstu kilku nazwisk i zaledwie promila tego, o czym traktuje całość. Trochę to bowiem żenujące.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze:
Co ciekawe katolicy chetnie powierzaja swoje dzieci ludziom moralnie w jednostkowych przypadkach uszkodzonym czesto bedacym pedofilami ale za to ubranymi w czarne sukienki.
Hej kolego nie zagalopowałeś się zbytnio? Taki język rodem z Faktów i mitów może kogoś dotknąć.
Wyraz "często" to podłe nadużycie, człowiek średnio inteligentny zdaje sobie sprawę, że w każdym stadzie trafi się na "czarną owcę". To oczywiste.
To jest i tak mniej podłe niż utożsamianie wszystkich gejów z pedofilami w kontekscie opieki nad dziecmi czy nazywanie ich pedałami.
Użyłem tylko waszego języka, i to w wersji light.
Co się stało ? zabolało ?
Artur
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ruch palikota powinien się nazywać "wolna amerykanka i róbta co chceta" :evil:
Tymi wyborami udowodniliśmy jak nisko nasze społeczeństwo upadło :(
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

sebus1 pisze:Ruch palikota powinien się nazywać "wolna amerykanka i róbta co chceta" :evil:
Tymi wyborami udowodniliśmy jak nisko nasze społeczeństwo upadło :(
Wskaż proszę, który z elementów programu uważasz za wolną amerykankę i "róbta co chceta" oraz za dowód na to, że nasze społeczeństwo nisko upadło. I uzasadnij oczywiście.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Alfista pisze: A właśnie Zigi zaczyna być tak, że to nie jego sprawa tylko robi się ogólnospołeczna. Nie obchodzi mnie co kto i z kim robi w alkowie, ale gdy wyłazi z tym na ulice wtedy mówię stop.
Ale "wyłażenie z tym na ulicę" dotyczy wszystkich, nie tylko homoseksualistów.
Salamandra pokaż mi jak wyłazisz z tym na ulicę :)
Zachowanie tzw nieobyczajne jest u nas zdaje się karalne, a nawet we własnym domu zalicza się do molestowania jeśli dokonuje się w obecności dzieci.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

g63361pd pisze:
Salamandra pisze:
Alfista pisze: A właśnie Zigi zaczyna być tak, że to nie jego sprawa tylko robi się ogólnospołeczna. Nie obchodzi mnie co kto i z kim robi w alkowie, ale gdy wyłazi z tym na ulice wtedy mówię stop.
Ale "wyłażenie z tym na ulicę" dotyczy wszystkich, nie tylko homoseksualistów.
Salamandra pokaż mi jak wyłazisz z tym na ulicę :)
Zachowanie tzw nieobyczajne jest u nas zdaje się karalne, a nawet we własnym domu zalicza się do molestowania jeśli dokonuje się w obecności dzieci.
Nie bardzo Cię rozumiem szczerze mówiąc :)
Ja miałam na myśli to, że STOP powinno się mówić nie tylko w przypadku, gdy na ulicę wychodzi "z tym" para homoseksualistów, ale także w przypadku, gdy dotyczy to pary heteroseksualnej. Nie widzę powodu, by orientacja seksualna miała mieć w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zgadzam się ze stwierdzeniem, które padło gdzieś wyżej, sugerujące, że osoby najgłośniej wypowiadające się w tym temacie ani razu się z nim bliżej nie zetknęły. Prawda jest taka, że osoby liberalne stają się bardziej radykalne, a osoby konserwatywne bardziej otwarte, gdy problem ogólnie rozumianej odmienności zaczyna dotykać kogoś z ich rodziny lub bliskiego przyjaciela.
Każda taka osoba wie, ile problemów ich spotyka w codziennym życiu.

Ja się nie dziwię, że osoby odmiennej orientacji chętnie prezentują to podczas różnych parad, co tutaj zostało nazwane ostentacyjnym demonstrowaniem. Jest to dla nich okazja pokazania się wśród osób, które mają te same problemy. Jak cały rok trzeba uważać, by nie oberwać od jakiegoś skinheada, to mają okazję, by raz w roku zachować się spontanicznie. Ja takich parad nie oglądam i w nich nie uczestniczę, więc mnie one nie rażą.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: Ja z kolei znam całą masę ludzi, która głosowała za nim bynajmniej nie ze względu na kwestię legalizacji marihuany, tylko ze względu na inne jego poglądy (choćby odnośnie unormowania sytuacji prawno-administracyjnej państwa), więc mam prawo twierdzić, że się mylisz, bo nie musi być to główny powód poparcia tej partii.
Tylko do czego miałaby prowadzić taka przepychanka? :)
Nie wiem. Sama ją zaczęłaś, sama zadajesz pytanie, więc sama sobie odpowiedz.
Salamandra pisze: Chyba nie bardzo Ci wyszło. Nie wiem, co to znaczy "patola".
Braki intelektualne czy po prostu nie umiesz czytać po polsku? Nie musisz odpowiadać, to było pytanie retoryczne.
Salamandra pisze: Tolerancja nie oznacza, że należy tolerować wszystko
A kto będzie decydował co tolerować, a co nie? Jak myśli tak jak ja - toleruję, jak nie - nie toleruję? Typowy relatywizm. Palikot nie był tolerancyjny dla ludzi pod pałacem prezydenckim, bo chciał ich usuwać siłą, publicznie obrażał i wyśmiewał. To ma być obrońca tolerancji?
Salamandra pisze: Nie sądzę też, by Palikot (czy ktokolwiek inny) posługiwał się hasłem, jakie tutaj przytoczyłeś, ponieważ "jestem za tolerancją" to bardzo duże uogólnienie.
Nieuważnie więc słuchasz swojego "wodza".
Salamandra pisze: Propaganda CZEGO?
Tego, że NIBY są dyskryminowani i mają mniej praw niż inni.
Salamandra pisze: A to już sobie chyba sam wymyśliłeś. A jeśli nie, to podaj choć jeden przykład sytuacji, w której środowisko homoseksualistów domaga się traktowania ich mniejszości w sposób priorytetowy.
Przecież napisałem dlaczego. Sam fakt, że domagają się specjalnego prawa, które miałoby być stworzone akurat dla ich mniejszości o tym świadczy. Nekrofile i zoofile mogą się czuć dyskryminowani.
Salamandra pisze: Ale kto wg Ciebie i w jaki sposób chce manifestować i upolityczniać swoje upodobania seksualne? Znów prośba o choćby jeden przykład.
Masz dwa – manifestowanie na ulicach, tworzenie partii politycznej walczącej o prawa homosiów. Czy Ty w ogóle wiesz kogo popierasz i o co im chodzi, że zadajesz tak głupie pytania?
Salamandra pisze: Proponuję zatem poszerzenie swoich horyzontów i bardziej wnikliwe zapoznanie się z programem ruchu Palikota. Bo na razie, na podstawie obserwacji redzkich blokowisk, rozmów ze znajomymi "konopiarzami" i sondaży z YouTuba (faktycznie - niezwykle cenne źródło wiedzy) coś Ci się jedynie wydaje i przyjąłeś to za pewnik.
Obserwacja ludzi, których znam oraz nieupolitycznionych publikacji jest najlepszym źródłem wiedzy. A Twoim zdaniem co nim niby jest, TVN? Zapoznałem się z programami wszystkich partii już dawno temu i dalej twierdzę to samo. Poza tym programy nie mają takiego znaczenia jak ludzie, którzy za nimi stoją. Do programu mogą sobie wpisać nawet lot na Marsa. Nie obchodzi mnie to, jeżeli za słowami stoi kłamca, obłudnik, leń i hipokryta, a taką osobą jest Palikot. Miał okazję zrobić coś w komisji „Przyjazne państwo” i nie zrobił praktycznie NIC.

Jeżeli każde słowo trzeba Ci tłumaczyć jak małemu dziecku, to daruj sobie odpisywanie, bo to mija się z celem. Tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że obrońcy RPP to intelektualny niż społeczny, który jednak toleruję, bo jestem tolerancyjny 8-)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Seeker pisze: [...] jeżeli każde słowo trzeba Ci tłumaczyć jak małemu dziecku, to daruj sobie odpisywanie [...]
Masz rację, daruję sobie, ale nie dlatego, że coś mi trzeba tłumaczyć jak dziecku, lecz dlatego, że poniżej pewnego poziomu kultury z zasady nie dyskutuję.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Słuchajcie, kości zostały rzucone, zgodnie z zasadami demokracji społeczeństwo wybrało tak jak wybrało i pozostaje się z tym zgodzić (lub nie). A ze względu na niezdrową atmosferę tej dyskusji proponuję zamknąć wątek.
ODPOWIEDZ