Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ruch Palikota i Wolne Konopie za legalizacją marihuany!!!!!

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Według mnie najciekawsze jest w tym wszystkim to że tak naprawdę istnieje elektorat Palikota!
Wyśmiewany; pogardzany i odrzucany PRZEZ WSZYTSKICH pokazał że ...ma rację.
Jak dla mnie pokazał że istnieje tak ogromna ilość tematów unikanych w naszym cywilizowanym Państwie i tak ogromna desperacja w ludziach z nimi (z tematami) związanych że można z tym poważnie wstąpić na drogę polityki!
Niestety też pokazuje siłę strachu przed Kościołem - a przecież to nie on stwierdził ze fanatyzm religiny jest tym czego najbardziej należy sie obawiać.
Jest bardzo znamiennym to co widać szczególnie w nowym temacie jakim jest "krzyż w Sejmie".
Prosze zwrócić uwagę na wypowiedzi w tej dyskusji: charakteryzują się wysokim stopniem agresji;są pełne skrajnych deklaracji typu "nigdy" czy fałszywego "współczucia" - zero argumentów chocby w rodzaju "poczekajmy aż Sąd zajmie jakieś stanowisko"
Oj zapowiadają się ciekawe czase :-)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Po ostatniej kadencji myślałem, że gorzej być już nie może, a zapowiadają się kolejne 4 lata "dymania Orła Białego". Ponieważ nawet koalicja PO - RPP ma tylko jakieś 49,5% w Sejmie szczerze liczę na powtórne wybory.

To, że ktoś wszedł do sejmu, bo znalazł elektorat nie oznacza, że ma rację. Znaczy, że jest sprytny, albo ma dobrych fachowców od PRu. (albo dobry program, ale nie o tym tu mowa) No i też sprzymierzeńcem jest tu młodzież nie uważająca na WOSie, której jednym celem jest zapalenie blanta.
Twierdzę, że gdyby nie hasło o legalizacji to raczej do sejmu by to nie weszło.

Procedura ustawodawcza w Polsce jest tak ułożona, że większością 10 procent żadnej ustawy ("legalizacja") się nie przepchnie. Za to można dużo taką większością rozpieprzyć. I robić sobie jaja na posiedzeniach. Już się boję interpelacji Biedronia albo Palikota. Ale oczywiście stado lemingów będzie przyklaskiwać.

Polacy dali sobie wmówić legalizację, dali sobie wmówić, że nowoczesnym państwem nie jest państwo z szybkimi pociągami, szerokimi autostradami, internetową administracją itd tylko państwo, w którym w sejmie zasiadają transseksi, zadeklarowani gejowie i gdzie można palić marihuaną na ulicy.
Dali sobie też wmówić, że nie żyjemy w państwie świeckim :D Ponieważ skoro w sejmie wisi Krzyż - jest to katolska indoktrynacja. To samo z odwołaniem do chrześcijańskich tradycji w Konstytucji.
Ponieważ padną pytania, już piszę, że mieliśmy tylko jedno Państwo Kościelne w historii (mowa o Europie), które zawsze było związane z Watykanem, który to istnieje do dzisiaj. Państwa Świeckiego mógłby się RPP domagać gdyby w Sejmie zasiadali Biskupi, a Kardynałowie byliby członkami Rady Gabinetowej. (dla niedoinformowanych - nie jest tak)
Dla przykładu Król Wielkiej Brytanii zwyczajowo jest głową kościoła Anglikańskiego. I co nie jest to nowoczesne państwo? :D

Nie lubię ludzi, którzy zdobywają władzę, żerując wyłącznie na ludzkiej głupocie, a pan Janusz jest w tym temacie największym skurczysynem w historii Polski.
Ale oczywiście wyborcy palikota wcale nie są głupi, czy niedoinformowani - oni mają POGLĄDY.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Taa bo jak byśmy zagłosowali na PO czy Pis (tak jak i Ty zapewne) to byśmy mieli szybkie koleje, autostrady i administrację internetową, ale 10% debili głosujących na RPP wszystko zepsuje i PO znowu nie da rady. Moim zdaniem twierdznie, ze na RPP głosowali ludzie , którzy nie uważali na WOS i tylko tacy którzy chcą legalnie zajarać to jest poprostu ignorancja i obraża to mnie a także wielu innych którzy głosowali na RPP.

Widać z resztą że mało wiesz o tej "legalizacji" bo tu nie o "legalizację" chodzi (każdy głupi młody nie uważający na WOS wie, że legalizacja nie wchodzi w grę) tylko o cześciową dekrminalizację i uznanie posiadania niewielkich ilości marihuany za niską szkodliwośc społeczną i nie karanie takich osób , a takie coś umożliwia aktualnie obowiązujące prawo, więc jeśli RPP dalej będzie propagować ideę "legalizacji" być może sędziowie w końcu zaczną w ten inny sposób interpretować obecne prawo i osoby takie nie będą karane.

Co do Palikota - skurczysyna to Twoje osobiste zdanie, z którym muszę się nie zgodzić. Ty sobie możesz myśleć, że każdy głosujący na RPP to niedouczony i niedoinformowany narkoman, ale ja wiem, że ludziom , którzy nas niego głosowali odpowiada idea państwa społecznego, w ktrórym to państwo jest sługą obywateli a nie odwrotnie tak jak jest teraz.

Generalnie tylu ludzi jedzie na Palikota, a ciekawe jestem na co te sooby głosowały, bo nikt nic na ten temat nie mówił i dlaczego akurat na daną partię.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jasne, że zepsuje. Nowoczesne państwo (w sensie naprawdę nowoczesnym, a nie w sensie transseksów w sejmie) proklamuje w sumie każda partia, a im większe rozbicie partyjne w sejmie tym gorzej. Podejmuje się mniej decyzji i jest więcej sporów, ale tu już odsyłam do jakiegoś podręcznika od WOSu chociażby.

Legalizacja to jak zauważyłeś co innego niż depenalizacja (którą z resztą popieram). Ale w programie RPP nie użyto słowa "Depenalizacja", tylko "Legalizacja", a to różnica ;)

Nie myślę, że każdy kto głosował na RPP jest niedouczony. Za to na pewno spora część wyborców RPP jest. ;) RPP weszło do sejmu tylko przez głosy ludzie 18-22 lat, którzy chcą zajarać, albo chcą w sejmie kogoś kto wyciąga wibratory na konferencjach prasowych ;) no i nienawidzi Kaczyńskiego oczywiście.

Obywatele sługami państwa?! Nie mieszkamy w Rzeszy ani ZSRR, zastanów się co mówisz. masz coś na poparcie tej "tezy"?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pienio pisze: dali sobie wmówić, że nowoczesnym państwem nie jest państwo z szybkimi pociągami, szerokimi autostradami, internetową administracją itd
Kto mianowicie tak twierdzi?
tylko państwo, w którym w sejmie zasiadają transseksi, zadeklarowani gejowie i gdzie można palić marihuaną na ulicy
Ręce opadają :( Jesteś kolejną osobą, której na hasło "Palikot" zapala się lampka z napisami gej, marycha, transseksualista. Naprawdę nie widzisz, że ograniczanie się tylko i wyłącznie do takiego widzenia RPP jest delikatnie mówiąc żałosne? To tak, jakby ktoś usiłował wmawiać ludziom, że PiSowi chodzi tylko i wyłącznie o utrzymanie krzyża w Sejmie i rozwiązanie tajemnicy smoleńskiej.
Dali sobie też wmówić, że nie żyjemy w państwie świeckim :D
Bo tak naprawdę nie żyjemy. I nie odkrył tego Palikot. Jak mniemam jesteś katolikiem, więc problemów związanych z byciem "niekatolikiem" w naszym kraju nie zauważasz, albo zauważać nie chcesz. Co więcej - części spraw prawdopodobnie nawet nie potraktujesz jako problem czy sprawę do rozwiązania.
Ponieważ skoro w sejmie wisi Krzyż - jest to katolska indoktrynacja
Nie chcę się wplątywać w niepotrzebne dyskusje o krzyżu, ale odpowiedz mi na pytanie - z jakiego powodu tam wisi, skoro państwo – jak twierdzisz – jest świeckie. Czy Sejm jest miejscem dyskusji religijnych, modlitw, zebrań wiernych? Czy może jest miejscem, gdzie rozwiązuje się problemy społeczeństwa, niezależnie od wiary jego członków.
Państwa Świeckiego mógłby się RPP domagać gdyby w Sejmie zasiadali Biskupi, a Kardynałowie byliby członkami Rady Gabinetowej
Wystarczy, że kościół nadmiernie i niepotrzebnie miesza się do polityki, mając na skutek tego wpływ także na tę część społeczeństwa, która sobie tego najzwyczajniej w świecie nie życzy.
pan Janusz jest w tym temacie największym skurczysynem w historii Polski
Ponieważ?
Ale oczywiście wyborcy palikota wcale nie są głupi, czy niedoinformowani - oni mają POGLĄDY.
Masz jakieś wątpliwości? Wyjaśnij mi - dlaczego uzurpujesz sobie monopol na jedyne słuszne poglądy i opinie, innym odbierając taką możliwość, w zamian nazywając ich głupcami? Dlaczego uważasz, że jeśli ktoś ma inne spojrzenie na świat, niż Ty, to znaczy, że jest niedoinformowany?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pienio: Nowoczesne państwo (w sensie naprawdę nowoczesnym, a nie w sensie transseksów w sejmie)
Abstrahując od dość swoiście pojmowanej przez Ciebie nowoczesności, wytłumacz mi jakie znaczenie ma dla Ciebie fakt, że w sejmie zasiada:
- kobieta, a nie mężczyzna
- czarny, a nie biały
- homo, nie nie hetero
- chory, a nie zdrowy?
skoro każdy z nich jest człowiekiem z tymi samymi prawami?

Pienio: im większe rozbicie partyjne w sejmie tym gorzej
To może wróćmy do czasów, gdy była tylko jedna słuszna partia. Wówczas nie byłoby problemów z rozbiciem.

Pienio: Podejmuje się mniej decyzji i jest więcej sporów
Taka jest niekiedy cena demokracji. Jeśli tęskno Ci za dyktaturą - Kuba czeka :)

Pienio: Nie myślę, że każdy kto głosował na RPP jest niedouczony.
Ale tak właśnie napisałeś, albo dałeś do zrozumienia.

Pienio: RPP weszło do sejmu tylko przez głosy ludzie 18-22 lat, którzy chcą zajarać
A PiS tylko przez głosy świrniętych dewotek, które liczą na to, że Jarek podwyższy im emerytury. Brzmi głupio? Ale tak samo głupio brzmią Twoje argumenty.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Kto myśli, że nowoczesne państwo to, np. szybkie pociągi?! Hmm...

Palikot nic nowego poza gejami, marihuaną i skrajnym antykatolicyzmem nie wnosi, wiec nie ma sensu się skupiać, na założeniach dość oczywistych.

Żyjemy w państwie świeckim. Odsyłam do jakiejś fachowej definicji.

Krzyż w Sejmie wisi z powodu tradycji chrześcijańskich narodu Polskiego. I nawiązania do tychże w Konstytucji. (co oczywiście nie oznacza, że żyjemy w katolickim państwie)

Kościół nie miesza się do polityki bardziej niż powinien. Nie mówię oczywiście o pojedynczych wybiorczych przypadkach typu ksiądz na jakiejś wsi mówi ludziom w kazaniu na kogo mają glosować. Księża i Biskupi są obywatelami Polskimi, mającymi prawo glosować i zabierać głos w debacie publicznej. Gdyby założyli oni Partię Księży :D wtedy byłoby to przegięcie, ale tak - po prostu ich dyskryminujesz.

Pan Janusz jest skurczysynem:
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiad ... ,id,t.html

Skąd wniosek, że sobie coś uzurpuje? Uważam, że ludzie, którzy ani razu nie przeczytali konstytucji nie mają prawo twierdzić, że mają 100% rację jeżeli chodzi o politykę i mechanizmy prawa konstytucyjnego. Bo nie jest w stanie ocenić chociażby możliwości realizacji programu. Wyprzedzając następne pytanie, to czy ktoś zna się na mechanizmach sejmowych i politycznych - widać z jego wypowiedzi.

Nieważne czy kobieta czy mężczyzna, czarny czy biały chory czy zdrowy.
Homo czy hetero:
Homo ok, jeśli zachowuje to dla siebie, nie ok jeśli jest tak zwanym zadeklarowanym gejem i do tego próbuje kluć mnie tym w oczy. Ma to związek z publiczną moralnością. I wpływem na coraz młodsze pokolenia, które mają coraz większy dostęp do mediów.

Tak, celny argument, chyba wygrałaś.
Najlepszy jest system dwupartyjny, albo system dwóch bloków przynajmniej. Jak dobrze pójdzie to uwiniemy się z tym w kilkanaście lat, ale nie ma co opóźniać tego procesu. Przykład dobrego systemu dwupartyjnego - Wielka Brytania.

Tutaj troszeczkę absurdalnie Ci wyszło. Chyba nerwy się udzieliły :D
Jeśli napisałem, że "Nie myślę, że każdy kto głosował na RPP jest niedouczony" to znaczy, że tak nie myślę i nie masz prawa mi wmawiać, że myślę co innego ;p Na pewno jest jakiś tam skromny procent ludzi, którzy rzeczywiście mają skrajnie lewicowe poglądy i wiedzą co oznacza palikot w Sejmie.

Z tym ostatnim to jak zwał tak zwał. Ja z reguły mam szacunek do starszych ludzi. Do młodych mniej, jeśli na to nie zasługują.

Proszę o nie cytowanie zdań z moich postów wybiórczo oraz o mniejsze nerwy/agresję. Na Kubę się nie wybieram.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wybacz, ale z mojej strony pas. Nie zgadzam się z większością tego, co napisałeś, mam zupełnie inne zdanie i spojrzenie na poruszane sprawy, ale nie mam ani siły ani ochoty bić tutaj piany. Takich dyskusji prowadziłam już dziesiątki i nigdy nie kończyły się dobrze :) O jedno mam tylko prośbę - nie dyskredytuj ludzi tylko dlatego, że ich poglądy różnią się znacząco od Twoich. Czasem nawet tak, że wydają Ci się absurdalne.

BTW - link się niestety nie otwiera. Może to chwilowy błąd, ale jeśli możesz sprawdź, czy go poprawnie wkleiłeś.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jeszcze coś nie daje mi spokoju:

Uważam, że ludzie, którzy ani razu nie przeczytali konstytucji nie mają prawo twierdzić, że mają 100% rację jeżeli chodzi o politykę i mechanizmy prawa konstytucyjnego. Bo nie jest w stanie ocenić chociażby możliwości realizacji programu. Wyprzedzając następne pytanie, to czy ktoś zna się na mechanizmach sejmowych i politycznych - widać z jego wypowiedzi.

Kompletnie nie rozumiem, o co Ci tutaj chodzi i do czego się to odnosi.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jak to słowa można na opak traktować.
Zamiast dobrowolności w opodatkowaniu siebie na rzecz kościoła 1% dodatkowym dla (naprawdę) wierzących w wiarę i n(naprawdę) wierzących w kościół, kościłół chce 1% ale z podatków Państwa ...
http://wyborcza.pl/1,75968,10475749,Bis ... znie_.html
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Jeszcze coś nie daje mi spokoju:

Uważam, że ludzie, którzy ani razu nie przeczytali konstytucji nie mają prawo twierdzić, że mają 100% rację jeżeli chodzi o politykę i mechanizmy prawa konstytucyjnego. Bo nie jest w stanie ocenić chociażby możliwości realizacji programu. Wyprzedzając następne pytanie, to czy ktoś zna się na mechanizmach sejmowych i politycznych - widać z jego wypowiedzi.

Kompletnie nie rozumiem, o co Ci tutaj chodzi i do czego się to odnosi.
Każdy ma jakieś poglądy polityczne - sens demokracji. Ale jeśli nie jesteś odpowiednio dokształcony to nie możesz ocenić skutków realizacji twoich poglądów. Nie możesz nawet ocenić czy możliwa jest ich realizacja przez partię, na którą głosujesz. Jak np nazywanie Polski nie-świeckim państwem :D

W sumie nie napisałem nic więcej poza tym w cytacie, ale naprawdę prościej nie umiem tego wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Główna róznica pomiędzy Palikotem a "resztą" polega na tym ze Palikot otworzył sie na wszystkich i wszystko - i w tym jego siła. I ja bym tego nie lekceważył bo to co teraz osiągnął to pstryczek w nos wszystkim sceptykom - zaś to co osiągnie - dla mnie - jedyną nadzieją na życie w normalnym państwie.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ja widzę inną w ekpie RPP w wiekszosci to są ludzie z ideałami i celami, podczas gdy w PO/PiS/SLD to ludzie ktorzy dawno stracili jakiekowliek idealy i cele poza dotarcie do koryta/wladzy. Najlepiej to widac w kamapniach PO żadnego celu żadnych reform nic poza jakimiś obietnicami wydatków czyli zagłosuj i kup mnie bo ja musze się tam dotac, to widac po tych politykach ktorzy przypominaja sobie o ludziach gdy przychodzi czas kampanii.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jedno nie przeszkadza drugiemu - na pewno - IDZIE NOWE. Tak ewidentnie widać to w specyficznym unikaniu "tematu Palikota" przez wszystkich! Dopiero w tym wypadku widać że choć (teoretycznie) czasem bardzo skrajni względem siebie - wszyscy pozostali: PO; PIS i cała reszta są dziwnie zjednoczeni w ignorowaniu RPP. Zadziwiająca solidarność.Czyżby wszyscy bali sie tego samego?Jak dla mnie potwierdza się że jak się dostali "do koryta" to już cel jest tylko jeden: utrzymac sie przy nim. A inne przykłady? No - trafiali tam przyzwoici ludzie - choćby senator Krzysztof Cugowski który poszedł "w politykę" w innym celu i przyznał się do bezradności.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ciekawa dyskusja właśnie sie to czy na kanale Superstacji "Bez ograniczeń"
A to komentarze do tego programu na FB:
http://www.facebook.com/Bezograniczen
ODPOWIEDZ