Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Stowarzyszenie Nowe Betlejem

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Ornitolog
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

W niedzielę 18 września Stowarzyszenie Nowe Betlejem organizuje akcję sprzątania obrzeża Puszczy Darżlubskiej z zalegających tam od dłuższego czasu śmieci. Akcja zaczyna się o godz. 16.00 na boisku przy ul. 12 Marca.
Ornitolog
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

W niedzielę usunęliśmy sporo różnego rodzaju śmieci zalegających osiedle Nowe Betlejem oraz odcinek lasu przy drodze łączącej 12-Marca z Rzeczną. Zebraliśmy m. in. resztki 3 telewizorów, starą umywalkę, która straszyła na skraju drogi od dłuższego czasu oraz starą plandekę leżącą w rowie od jesieni zeszłego roku. Praca była bardzo niebezpieczna - w chwili kiedy wyrzucałem na asfalt pętli autobusowej zawartość pierwszej taczki zostałem słownie zaatakowany przez rozjuszonych mieszkańców pobliskiego domu. Jeden z nich dzierżył w dłoni w pręt zbrojeniowy. Cudem udało mi się ujść z życiem i taczką do lasu. Czujni mieszkańcy nie dali sobie wyperswadować, że jest to akcja uzgodniona z urzędem miejskim. Po chwili jednak emocje opadły i mogłem kontynuować sprzątanie.
http://nowebetlejem.pl/informacje/posprzatane/ :lol:
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ornitolog pisze:W niedzielę usunęliśmy sporo różnego rodzaju śmieci zalegających osiedle Nowe Betlejem oraz odcinek lasu przy drodze łączącej 12-Marca z Rzeczną. Zebraliśmy m. in. resztki 3 telewizorów, starą umywalkę, która straszyła na skraju drogi od dłuższego czasu oraz starą plandekę leżącą w rowie od jesieni zeszłego roku. Praca była bardzo niebezpieczna - w chwili kiedy wyrzucałem na asfalt pętli autobusowej zawartość pierwszej taczki zostałem słownie zaatakowany przez rozjuszonych mieszkańców pobliskiego domu. Jeden z nich dzierżył w dłoni w pręt zbrojeniowy. Cudem udało mi się ujść z życiem i taczką do lasu. Czujni mieszkańcy nie dali sobie wyperswadować, że jest to akcja uzgodniona z urzędem miejskim. Po chwili jednak emocje opadły i mogłem kontynuować sprzątanie.
http://nowebetlejem.pl/informacje/posprzatane/ :lol:
Chyba domyślam się, który to mógł być mieszkaniec, ponieważ w okolicy pętli mieszka pan nie przebierający w słowach i gestach ;-)
My niestety nie mogliśmy tego dnia pomóc w sprzątaniu - połowa rodziny chora, druga połowa zajęta zawodowo. Mam jednak nadzieję, że przy następnej okazji zjawimy się w pełnej formacji.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Ponieważ do następnej imprezy trzeba się przygotować i wykazać refleks, żeby nie przegapić, zamieszczam już link z informacją.
http://nowebetlejem.pl/najblizsze-zdarzenia/
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

W ostatnią słoneczną niedzielę byliśmy na spacerze wzdłuż rzeki.
http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... luz-rzeki/
pi
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pomysł ze ścieżką rekreacyjną jest genialny. Gdyby to jeszcze można było połączyć ze ścieżką rowerową (niekoniecznie kostkową, taką jak na 12 Marca, myślę, że wystarczyłby pożądnie ubity trakt) to już w ogóle byłaby pełnia szczęścia.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

tak,też tak uważam ,ale sama spacerowa ścieżka to już by było coś.
Ornitolog
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

http://nowebetlejem.pl/informacje/zrown ... -betlejem/
Trochę się w zimie napracowaliśmy. Jako że zima nie sprzyja spotkaniom przy płocie i możemy mieć zaległości w przekazywaniu sobie wiadomości, zapraszam sąsiadów do poczytania sobie na naszej stronie internetowej o tym, co się zdarzyło i co ma się się odbyć. :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Brawo "Nowe Betlejem" !!!
Bardzo mi się podobaja Wasze inicjatywy.

A co do traktu rekreacyjnego wzdłuż rzeki, to cos mi chodzi po głowie....czy w programie kandydata na radnego czegos takiego nie było. Nie mam pewnosci, ale to był chyba p. Molak
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

To chyba miała być ścieżka rowerowa do Rewy /?/, czy coś w tym rodzaju.
pi
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

pi pisze:To chyba miała być ścieżka rowerowa do Rewy /?/, czy coś w tym rodzaju.
Ściezka też, ale alejki wzdłuz rzeki Redy takze. byc może chodziło o te, które pobudowano w parku (?)
Ornitolog
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dla osób interesujących się alternatywnymi źródłami energii dla swoich domów, popełniłem sprawozdanie ze spotkania na ten temat, które odbyło się w Pomorskim Parku Technologicznym w Gdyni. Podaję tam kilka namiarów na praktyków w tej dziedzinie.
http://nowebetlejem.pl/informacje/zrown ... nawialnej/
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze: sama spacerowa ścieżka to już by było coś.
Tak mi się zamarzyło. Ale sami przyznajcie, że takie widoki nad Redą płynącą przez las to byłoby coś :)
Załączniki
tulipany nad rzeką.jpg
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

piękne.. Tylko chyba tam nie bardzo można spacerować po tej wystrzyżonej trawce i między tymi kwiatkami
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

He he, nie chcę zbyt brutalnie sprowadzać na ziemię, ale już słyszę larum, jakie podniosłoby się po wydaniu miejskiej kasy na te kwiatki ;) Na to 1 TIR z Holandii pewnie by nie wystarczył ;)
ODPOWIEDZ