Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Anatomia Upadku

Komentarze do wydarzeń politycznych
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Witam,

Polecam wszystkim obejrzeć:
http://www.youtube.com/watch?v=oyPrYygsum8
Cały, na spokojnie, bez uprzedzeń. Warto.
Film nie wymaga dalszego komentarza - broni się sam.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony |22 Sty 2013|, o 10:43 przez Seeker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

mimo wszystko mam jeden komentarz - słyszysz gdzieś wybuch na nagraniu z kokpitu ?? z tego co wiem nikt nie słyszy - oprócz oczywiście Antka, ale to temat dla psychiatry....... skończ więc szerzyć teorie spiskowe i denerwować ludzi
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Jak się denerwujesz, to wypij sobie zieloną herbatę. I nie mów mi co mam robić. Takie teksty to do lemingów.
To ja odbiję piłeczkę - a skąd wiesz, że nagranie z kokpitu nie jest sfałszowane? Może jest prawdziwe, może nie. A skąd wiesz, że jeżeli był wybuch (ja tego nie wiem, Ty tego nie wiesz), to był na tyle głośny, że musiał być słyszalny? Piszesz "z tego co wiesz", no to źle wiesz, bo nawet na filmie wypowiadają się ludzie, którzy je słyszeli (może mówią prawdę, może nie). Teorią spiskową jest twierdzenie, że samolot lecący 5 metrów nad ziemią (cytuję raport MAK i Millera) nie skosił kilkunasto-metrowych drzew. No chyba, że wierzysz w samoloty duchy, które przelatują przez rzeczy materialne. Tak więc najpierw się doedukuj w temacie zanim zaczniesz się wymądrzać.
kamieniarz66
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Obejrzałem szczegółowo ten film, i również mam wątpliwości co do katastrofy???
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

jakie lemingi człowieku ? czy wy nie możecie używać normalnego języka ?? "reżimowy TVN", "Wybiórcza", "lemingi".... nie mam zamiaru podejmować z tobą tematu bo jak widzę masz monopol na wiedzę ("Tak więc najpierw się doedukuj w temacie zanim zaczniesz się wymądrzać") i naprawdę denerwuje mnie ciągłe szukanie spisków - pewnie Tusk podłożył bombę, co ?? a zresztą kończę temat z tobą - nie ma sensu.... miłego życia w paranoi ps. zieloną herbatkę bardzo lubię - polecam
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

"Wy"? Nie ma żadnego "wy", jestem ja. Nie mam monopolu na wiedzę, przecież wiedza jest ogólnodostępna - wystarczy kliknąć w link;) Albo wejść na ogólnodostępną stronę MAK-u lub Komisji Millera i przeczytać. Nie siej propagandy. Ile osób czytających mój post to zrobiło? Możliwe, że ZERO. To skąd wiecie co jest tam napisane...?;)
No widzisz, mnie z kolei nic nie denerwuje, mnie jest żal takich ludzi jak Ty, którzy żyją w równoległej rzeczywistości. Pisałem na początku - bez uprzedzeń. Bo przecież nigdzie nie napisałem, że był zamach. Kulturalnie zaprosiłem do obejrzenia filmu. A w filmie też nie mówią wprost o zamachu - pokazują świadków i fakty, które każdy może sobie zinterpretować po swojemu. A Twój przykład kolego pokazuje jak bardzo niektórym wyprano mózgi, że alergicznie reagują na ten temat. Faktów i argumentów standardowo - ZERO. O to właśnie chodziło propagandystom, o to chodziło.... Nie myśleć - emocjonować się.
Miłego życia w świecie Orwella;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ehh ... spodziewałem się tego ... Seeker, sprawa rozbicia się/wybuchu/ataku krwiożerczej sosny* to bardzo kontrowersyjny temat i zapewne wiedziałeś, że umieszczając ten materiał tutaj doprowadzisz do niezdrowej konfrontacji.

* - Niepotrzebne skreślić.

Wg mnie temat do zamknięcia, jeden słyszy strzały, drugi widzi sosnę, trzeci czuje trotyl i bez sensu jest się wykłucać tutaj kto ma rację.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

RECIECH reprezentujesz postawę pożądaną przez władzę. Leming to jak najbardziej prawidłowy termin (szkoda tylko, że teraz już taki popularny). Wkułeś sobie, że to na pewno nie był zamach/wybuch i taki już pewnie umrzesz. A każdy kto sądzi inaczej = sieje teorie spiskowe. Jako Polak masz obowiązek dążenia do prawdy w takich sytuacjach - inaczej się nie liczysz.

Ja nie wiem czy to był zamach (chociaż więcej przemawia za tym, że tak). Samoloty nie upadają ot tak zahaczając o brzózkę. Niemniej z przyjemnością bym się dowiedział. A ponieważ wrak został już elegancko spreparowany przez rosjan to pewnie dowiem się za jakieś 50 lat, albo i później. Tak jak o Katyniu
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Huherko

No jasne. Zginęło 96 osób w tym prezydent i generałowie polskiej armii, już 38% osób wierzy, że to MÓGŁ być zamach (ciekawe o ile wzrośnie ten procent po tego typu filmach), film udowadnia PRZYNAJMNIEJ tyle, że rząd i prokuratura bezczelnie kłamią, mówiąc, że wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione, a Ty mówisz, że nie ma sensu się wykłócać (btw. popracuj nad ortografią) kto ma rację...No pewnie, detal, że ktoś mógł wysadzić samolot;) Bez komentarza bo ręce opadają. Na szczęście wystarczająco dużą część ludzi to interesuje. I będzie - dziś, jutro i za 10 lat. Dopóki ktoś nie rozwieje wszystkich wątpliwości i nie zakończy sprawy.

Ciekawy przykład cenzury postulujesz, to takie na czasie... Zamknąć, bo Ci się nie podoba.
Ale ok, dla mnie możecie zamknąć dodawanie komentarzy - odwracają uwagę od meritum.
O ile nie skasujecie tematu i nie wyląduje w koszu - inaczej będzie to dowód, że cenzura dotarała nawet na forum redzkie, a film tym bardziej wart jest obejrzenia;)

Idea od początku była taka, żeby jak najwięcej osób obejrzało ten film. Przekonałem się przez ostatnie dni, że to wystarcza. Jak napisałem na początku - film broni się sam.

Ja Was, wszystkich czytelników niniejszego tematu proszę o obejrzenie całego filmu. Tylko tyle. Polacy to mądry naród, tylko leniwy i zapracowany (pozorna sprzeczność pojęć), więc trzeba im wszystko podsuwać pod nos;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Tak naprawdę, to w interesie władz rosyjskich jest to, by część polskiego społeczeństwa wierzyła, że to był zamach. Sam zamach nie był w niczyim interesie. Akurat Kaczyński jako prezydent to było coś, co działało na korzyść prezydenta Rosji. Jeśli gdzieś są manipulacje, to właśnie teraz, by mieszać ludziom w głowach i podzielić polskie społeczeństwo. Bo podzielone społeczeństwo, to słaby kraj i no kolejna szansa, że "słabi ludzie" zdobędą w Polsce władze. Niech Polacy się kłócą. To potrafią najlepiej. A ci, którym Polska jest w niesmak zacierają ręce.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Seeker, ja "źle wiem", "sieję propagandę" (a ty co robisz zamieszczając tak stronniczy filmik na forum ?) itp.... sam podkreśliłeś, że zginęło prawie 100 osób - ale różni to byli ludzie, ludzie nie tylko z PIS-u.... zawłaszczacie tą tragedię w celach politycznych i to jest ohydne; wraz z kolegą Pienio wiecie wszystko najlepiej - wrak został spreparowany - a to nie jest z góry założona teza ?? pouczacie chłopcy wszystkich strojąc się w piórka jedynych sprawiedliwych, mając usta pełne frazesów o bezstronności i obiektywiźmie, ale biada gdy ktoś ma odmienne zdanie..."film nie wymaga komentarza" - a co to ma być ?? ty mi nie mówisz w ten sposób bezczelnie, że mam się nie odzywać, bo wszystko już zostało powiedziane ?? nie wracam do tego postu, bo jak napisał Huherko, temat wbity tylko po to, żeby jątrzyć....
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Tak naprawdę, to w interesie władz rosyjskich jest to, by część polskiego społeczeństwa wierzyła, że to był zamach. Sam zamach nie był w niczyim interesie. Akurat Kaczyński jako prezydent to było coś, co działało na korzyść prezydenta Rosji. Jeśli gdzieś są manipulacje, to właśnie teraz, by mieszać ludziom w głowach i podzielić polskie społeczeństwo. Bo podzielone społeczeństwo, to słaby kraj i no kolejna szansa, że "słabi ludzie" zdobędą w Polsce władze. Niech Polacy się kłócą. To potrafią najlepiej. A ci, którym Polska jest w niesmak zacierają ręce.
Więc w interesie naszej racji stanu wszyscy zgódźmy się, że to był błąd pilotów, a gen. Błasik był pijany. A jeśli uważam inaczej to dzielę Polaków

Chyba najbardziej przewrotna wypowiedź jaką słyszałem w tej sprawie od początku.

Zigi możesz mi wytłumaczyć jak prezydent Kaczyński działał na korzyść prezydenta rosji?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

RECIECH pisze:Seeker, ja "źle wiem", "sieję propagandę" (a ty co robisz zamieszczając tak stronniczy filmik na forum ?) itp.... sam podkreśliłeś, że zginęło prawie 100 osób - ale różni to byli ludzie, ludzie nie tylko z PIS-u.... zawłaszczacie tą tragedię w celach politycznych i to jest ohydne; wraz z kolegą Pienio wiecie wszystko najlepiej - wrak został spreparowany - a to nie jest z góry założona teza ?? pouczacie chłopcy wszystkich strojąc się w piórka jedynych sprawiedliwych, mając usta pełne frazesów o bezstronności i obiektywiźmie, ale biada gdy ktoś ma odmienne zdanie..."film nie wymaga komentarza" - a co to ma być ?? ty mi nie mówisz w ten sposób bezczelnie, że mam się nie odzywać, bo wszystko już zostało powiedziane ?? nie wracam do tego postu, bo jak napisał Huherko, temat wbity tylko po to, żeby jątrzyć....
Pomińmy nawet to, że każdy film udowadniający, że to był zamach jest "stronniczy" a każdy kto mówi o tym, że to był wypadek jest "obiektywny".

Nie, ta teza nie jest z góry założona. Nie mówiłem tak 10.04.2010r. o godzinie 10:20. Stwierdzam to po wypowiedziach panów z komisji Millera, po wypowiedziach specjalistów w sprawach lotnictwa i po całej sytuacji z Cezarym Gmyzem (a także szeregu innych).
Natomiast teza, że to był "zwykły wypadek" była popularna już tydzień po katastrofie, czyli po zakończeniu żałoby. Wtedy "wolne i demokratyczne" media mogły już robić swoje.

Poza tym kolego nie stosuj leminżerskiego szufladkowania. Skoro przeczytałeś, że "wydaje mi się, że o była katastrofa" już wiesz, że mam usta pełne frazesów. A nie dostrzegłeś już, że napisałem, że "chcę się dowiedzieć jak to było naprawdę".

Prawda jest taka, że "argumenty" lemingów opierają się na "przestań jątrzyć", "daj spokój", "zamach nie był w niczyim interesie", "no przecież jak uderzył o drzewo to oczywiste, że spadł", "skoro nie wiadomo jak było naprawdę to po co zakładać okropne scenariusze", "ten Kaczyński to wszystko tylko upolitycznia" - do dzisiaj nie rozumiem jak można odnieść korzyści polityczne z katastrofy lotniczej.

A argumenty strony drugiej opierają się na polskich ekspertyzach, fizyce i domniemaniach opartych na wiedzy o polityce i historii. Twarde dowody niestety wciąż pozostaję w rosji.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

RECIECH
Napisałeś wcześniej, że kończysz dyskusję, to się zdecyduj w końcu - kończysz, czy nie kończysz.

Siła Twojej argumentacji mnie przytłoczyła, nie będę mógł dziś zasnąć Jeżeli wszyscy zwolennicy oficjalnej wersji mają taką siłę rażenia racjonalnymi argumentami, to niedługo zacznę zabijać.... śmiechem;)

Nie napisałem, że wrak został "spreparowany", nie wiem nawet za bardzo co to słowo miałoby oznaczać. Jedyne co wiem nt. wraku to to, że jego połowę rozkradziono na złom, bo tak właśnie Ruscy pilnowali dowodów w śledztwie, które podobno się jeszcze toczy. Gratulacje.

Film pokazuje fakty, nie wiedziałem, że fakty mogą być "stronnicze". Stronnicza, to może być opinia lub interpretacja faktów. Pewnie i taka się w tym filmie gdzieś znajdzie. Ale generalnie pozostała część to fakty, które można przyjąć do wiadomość lub nie. W zależności od poziomu dobrej woli i inteligencji.

Może się nie jasno wyraziłem, więc dla mniej kumatych wyjaśnię - napisałem że film nie wymaga komentarza, żeby usprawiedliwić po założeniu tematu, dlaczego nie opisałem co wrzucam i dlaczego. JA, nie Ty. Ty dla mnie możesz pisać tu eseje i poematy oraz komentować do woli. Ja miałem nie pisać, no ale skoro zacząłeś...

Nie postawiłem żadnej tezy, tylko wrzuciłem link do filmu. Ale special 4 you postawię teraz - stawiam tezę, że nie udowodnisz mi w sposób racjonalny, jak to możliwe, że raporty MAK oraz Millera (a także zdjęcia) pokazują, iż Tupolew ściął brzozę skrzydłem na wysokości 5,1 metra (czyli kadłub się prawie ocierał o ziemię), a wyższe drzewa stojące obok, jak i przed brzozą pozostały nienaruszone. Może jestem człowiekiem małej wiary ale nie wierzę w samoloty-duchy, ani w to, że Tupolew mógł się wzbić w powietrze niczym rakieta kosmiczna, unikając ścięcia innych drzew. Jest to świetnie pokazane na filmie.

Nic nie "zawłaszczam", jak miałbym to zrobić i w jakim celu? Haha, zabrzmiało jakbyśmy z Pieniem mieli ambicje polityczne i przez forum redzkie chcieli się dostać do parlamentu żerując na tragedii smoleńskiej. No nie, chciałem to utrzymać w tajemnicy przynajmniej do jesieni...wydało się... Ależ Ty szufladkujesz ludzi, masakryczne upraszczanie rzeczywistości. Kolega Pienio świetnie to opisał. Trochę smutne.
Ostatnio zmieniony |20 Sty 2013|, o 00:56 przez Seeker, łącznie zmieniany 2 razy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Seeker pisze:Witam,


Film nie wymaga dalszego komentarza - broni się sam.

Pozdrawiam
No, ale przed kim/czym ten film sie broni? Ktoś go atakuje? nie wiem o czym jest ten film, gdyż po zorientowaniu sie o tematyce wyłączyłem...

Już mam dość tej całej "nawalanki" I nie biorę udziału w zadnych dyskusjach na ten temat. Już nie. Mam swoje zdanie na ten temat i nie sadzę, aby inni uważający inaczej je zmienili pod wpływem moim czy kogokolwiek innego.
Z mojej strony w tej sprawie wszystko.
ODPOWIEDZ