Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Oszczędzają Bogaci.......Naszym Kosztem

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Żeby tylko takie zdjęcie nie naruszyło kogoś dobra i prywatności nawet w wyrzucaniu śmieci......gdyż mieliśmy podobna sytuację, mieszkając na osiedlu 8 lat podjechalismy do smietnika samochodem a tu nagle wyskakuje jakaś kobieta z krzykiem i nakazuje się legitymować, troszkę nie przyjemna sytuacja. Nie popadajmy w paranoje.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Jedynym sposobem jest faktycznie zamknięcie śmietników i u nas ma to nastąpić-na nasz blok ma być osobny śmietnik-właśnie zamykany-i nikt niepożądany niczego nie wrzuci,no i jest nadzieja,że mieszkańcy będą segregować odpady i będziemy płacić niższą stawkę,a nie za czyjeś gruzy w pojemniku np. na papier czy szkło.
A co do trawy to nie rozumiem dlaczego wyrzucana jest do śmietnika zamiast poświęcić m2 na kompostownik?!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Chyba jestem z innej planety. nie rozumiem o co chodzi. Przecież to jest oczywiste, że moje smieci wyrzucam do mojego smietnika, no i oczywiscie płacę za to. Koniec kropka.
Czy gdzieś w cywilizowanym swiecie jest inaczej?
członekspółdzielni
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Z całym szacunkiem ale zdjęcie zostało zrobione bez mojej zgody i proszę je usunąć, gdyż nie życzę sobie aby ktoś używał mojego wizerunku a tym bardziej nim szargał jeżeli nie posiada właściwego powodu do takiego oskarżania. Zamiast robić z ukrycia zdjęcie ( ja się jak widać nie ukrywam z tym co robię bo mam niestety do tego prawo ) to trzeba było się spytać czy jest się członkiem spółdzielni Reda (zgodnym z napisem na śmietniku) Aby nie być posądzanym o taką sprawę zawsze mam przy sobie swój rachunek m.in i za wywóz śmieci bo już od 8 lat jestem członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej Reda.
Proszę więc o usunięcie zdjęcia bo za oszczerstwa sprawa może skończyć w innej instytucji a w przyszłości nim się o coś kogoś obraża i oskarża należy sprawdzić czy rzeczywiście ma się rację!!! Proponuję usunąć zdjęcia zanim sprawa trafi na Policję
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
113 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Tak, tylko zamknięcie też kosztuje. Poza tym ogranicza możliwości szperaczom, dla których dostęp do śmietników to nieraz jedyne źródło utrzymania, pamiętajmy o tych, co mają gorzej... To co my wyrzucimy, dla kogoś jest cenne.

A swoją drogą, własność wspólnoty czy spółdzielni to też w pewnym sensie własność prywatna, tylko wielu osób. Należy pomyśleć, by nie robić drugiemu, co Tobie niemiłe. (Raczej nikt nie chciałby by ktoś wrzucał śmieci do jego kubła.)

To jak z grillem? Gdzie i kiedy?
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

członekspółdzielni pisze: Aby nie być posądzanym o taką sprawę zawsze mam przy sobie swój rachunek m.in i za wywóz śmieci bo już od 8 lat jestem członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej Reda.
Ja noszę dużo rzeczy w torebce (niekoniecznie potrzebnych) ale rachunek za mieszkanie? I to po to żeby udowodnić sąsiadom obok których mieszkam, że rzeczywiście obok nich mieszkam? dziwne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

członekspółdzielni pisze:Z całym szacunkiem ale zdjęcie zostało zrobione bez mojej zgody i proszę je usunąć, gdyż nie życzę sobie aby ktoś używał mojego wizerunku a tym bardziej nim szargał jeżeli nie posiada właściwego powodu do takiego oskarżania. Zamiast robić z ukrycia zdjęcie ( ja się jak widać nie ukrywam z tym co robię bo mam niestety do tego prawo ) to trzeba było się spytać czy jest się członkiem spółdzielni Reda (zgodnym z napisem na śmietniku) Aby nie być posądzanym o taką sprawę zawsze mam przy sobie swój rachunek m.in i za wywóz śmieci bo już od 8 lat jestem członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej Reda.
Proszę więc o usunięcie zdjęcia bo za oszczerstwa sprawa może skończyć w innej instytucji a w przyszłości nim się o coś kogoś obraża i oskarża należy sprawdzić czy rzeczywiście ma się rację!!! Proponuję usunąć zdjęcia zanim sprawa trafi na Policję
Nie wiem czy mam rację ale te zdjęcia nie naruszają niczyjego wizerunku i są raczej umieszczone zgodnie z planem, chodz mogę się mylić
Na samochodzie nie widać nr. rejestracyjnego, a osoba uchwycona na zdjęciu nie ma widocznej całej twarzy co uniemożliwia jej dokładna identyfikację.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

inosolan pisze:Ja noszę dużo rzeczy w torebce (niekoniecznie potrzebnych) ale rachunek za mieszkanie? I to po to żeby udowodnić sąsiadom obok których mieszkam, że rzeczywiście obok nich mieszkam? dziwne...
A co w tym dziwnego? Skoro ludzie się jej czepiają, że wyrzuca śmieci nielegalnie, co jest nieprawdą, to jako argument ma właśnie rachunek za mieszkanie. Może tam wcale nie mieszka, ale za śmieci płaci, więc ma prawo wyrzucać.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Na samochodzie nie widać nr. rejestracyjnego, a osoba uchwycona na zdjęciu nie ma widocznej całej twarzy co uniemożliwia jej dokładna identyfikację.
Co nie zmienia faktu, że po sylwetce, ubiorze, fryzurze i samochodzie można zidentyfikować osobę, jeśli się ją np. zna z widzenia. I również jestem zdania, że zdjęcie/post inicjujący wątek, powinny zniknąć, bo w tej konkretnej sytuacji, gdy autor nie miał racji co do intencji tej pani, jest to po prostu pomówienie.
Coś tam
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Pienio pisze: Mam wrażenie, że to bardzo polaczkowe.

U hu hu, za to podjeżdżanie ze swoimi śmieciami do cudzego śmietnika to jest wanilia, sok różany, kultura wysoka i klasa światowa.
członekspółdzielni
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Na przyszłość proponuję zastanowić się czy wszyscy oszukują ( nie działałam pod osłoną nocy , bo nie mam niczego do ukrycia) i czy można bezpodstawnie oskarżać i szargać moim wizerunkiem. Niestety nie jestem osobą, której podoba się używanie jej wizerunku i zdjęcia do takiego tematu. Pomimo tego że coś tam zostało zamazane dalej widać mnie i mój samochód. Jeżeli dalej te zdjęcia będą zamieszczone na forum będę zmuszona inaczej rozwiązać tą sprawę.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeśli jest tak jak piszesz i nie masz nic do ukrycia to zapraszam do kontaktu a administratorem, który po zweryfikowaniu, że to faktycznie ty jesteś na zdjęciu i należysz do tej spółdzielni mieszkaniowej usunie zdjęcia z pierwszego postu, a także wszystkie wpisy krzywdzące Twoją osobę.
Mail do kontaktu - admin@e-reda.pl
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Hmm... ja śmieci wynoszę z domu, a nie z samochodu
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Przyznam, że nawet nie dałem rady doczytać wszystkich postów w tym temacie. Nie daję rady. Nie rozumiem ludzi rozumiejących tego typu cwaniaczków. Kiedyś też widziałem ze swojego bloku takich typów - drogie auto i wyrzucanie śmieci na chama - w środku dnia, w środku osiedla. Nie widziałem jednak sensu robienia zdjęć. Takie zachowanie to łamanie podstawowych zasad panujących w normalnych społeczeństwach. To zwykłe złodziejstwo! Tak jak jazda na gapę - też złodziejstwo. I to najbardziej u nas tolerowane - drobne cwaniactwo, drobne oszustwo - w cywilizowanym świecie piętnowane - u nas zupełnie odwrotnie. Sposób - jedynie zamykanie na klucz. Na wychowanie nie można liczyć - czasem wątpię by w kraju nad Wisłą w ogóle było to możliwe
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

mika pisze:Hmm... ja śmieci wynoszę z domu, a nie z samochodu
A mnie się zdarzało wyjeżdżając np. do pracy zabrać ze sobą śmieci - do spółdzielczego śmietnika miałem kilkaset metrów a 5 minut porannej drzemki więcej - bezcenne. W wyjątkowych sytuacjach poruszałem się czasem większym pojazdem i jakoś sąsiedzi potrafili podejść i zwrócić mi uwagę. Nigdy nie było problemu żeby się wytłumaczyć a i przy okazji poznać jakąś nową twarz. W większości przypadków ludzie nie gryzą i można śmiało podejść zamiast cichaczem robić zdjęcia, ewentualnie po zrobieniu sprawdzić czy się nie zrobi głupoty publikując zdjęcie sąsiada.
Z innej beczki - wiem ile kosztuje wywóz śmieci czy to zbiorowy czy indywidualny i przyznam że jestem w szoku że do dziś jeszcze ktokolwiek uważa że "spółdzielczy" to w zasadzie "niczyj" albo "państwowy".
Zablokowany