Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Test wyborczy

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:no ale to jest bez sensu
Mieszkańcy Gdyni są zadowoleni ze swojej lokalnej władzy...
To, czy są, pewnie się okaże przy urnie. Znam wielu Gdynian i nie wszystkim podobają się decyzje lokalnych władz... że o historii z gdyńskim lotniskiem tylko napomknę.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

No jak to, przecież jeszcze są tacy co to uważają, że to wina Gdańska i wrogiej Unii, że w Kosakowie nie ma pasazerskiego lotniska. Bo przecież Gdynia to nie Lublin czy Radom, Gdynia to prawie Paryż czy Londyn i w Gdyni znalazłoby się dodatkowo koło miliona pasażerów rocznie by zapewnić rentowność portowi... Megalomańskie zapędy pana Szczurka trzeba pacyfikować póki czas. Ale na szczęście - mnie to bezpośrednio nic nie kosztuje.. a co do wyborów. To może glosujmy na SLD, Miller przecież Gdynię odwiedził

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalk
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Marcin pisze:No jak to, przecież jeszcze są tacy co to uważają, że to wina Gdańska i wrogiej Unii, że w Kosakowie nie ma pasazerskiego lotniska. Bo przecież Gdynia to nie Lublin czy Radom, Gdynia to prawie Paryż czy Londyn i w Gdyni znalazłoby się dodatkowo koło miliona pasażerów rocznie by zapewnić rentowność portowi...
nie no przecież Gdańsk wcale nie lobbował przeciwko lotnisku w Gdyni?
Prezydent Gdańska ani razu nie wypowiadał się krytycznie o lotnisku w Gdyni i z pewnością Gdańsk nie dołożył się do tego, ze zapadła taka a nie inna decyzja...

Marcin, czy jak komuś (np. mi) nie podoba się JEDNA konkretna decyzja Unii to jest to dla mnie "wroga Unia"? Ktoś coś pisał o "wrogiej Unii"?

Gdynia (Gdynianie) chciała zbudować sobie lotnisko za SWOJE (Gdynian) pieniądze i nie rozumiem, czemu Unia blokuje inwestycje nie dokładając do tego złotówki... ale jeszcze bardziej nie rozumiem, czemu Ty akurat wiesz lepiej od inwestora czy Port lotniczy będzie miał rentowność, czy nie...

Marcin pisze:...Ale na szczęście - mnie to bezpośrednio nic nie kosztuje...
No właśnie najzabawniejsze jest to, że to Gdańszczan (oficjalnie) najbardziej boli to ile to kosztuje. Gdynianie jakoś nie protestują przeciwko lotnisku... tylko Ci wspaniałomyślni Gdańszczanie zawsze dbają o interesy Gdynian i stając w obronie nie świadomych Gdynian tłumaczą im, ze lotnisko w Gdyni to błąd

Marcin pisze:...To może glosujmy na SLD, Miller przecież Gdynię odwiedził
Jeśli masz taka ochotę i preferencje polityczne, a przy wyborze Partii najważniejsze dla Ciebie jest kto odwiedza Gdynię to głosuj - Twoje prawo wyborcze
Miley
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

to bardziej niż oczywiście, że władza Gdańska chciały zablokować budowę lotniska w Gdyni, szkoda gadać
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Dobre to stwierdzenie :
"Gdynia (Gdynianie) chciała zbudować sobie lotnisko za SWOJE (Gdynian) pieniądze i nie rozumiem, czemu Unia blokuje inwestycje nie dokładając do tego złotówki..."
Po pierwsze jakie to "gdyńskie" pieniądze i jakie sobie? Żyjemy w jednym kraju i przynajmniej w skali krajów gospodarować należy rozsądnie i zgodnie z interesem kraju.
Spoglądając na sprawę na zimno, to zwyczajnie 2 tak blisko położone lotniska są bez sensu i już. Zdarzają się pomyłki pilotów i lądują na sąsiednim lotnisku oddalonym o 50 km, bo w ich skali to drobnostka. Tu jest jeszcze bliżej a potencjalnych pasażerów niewielu. Nie oszukujmy się. Sama aglomeracja wielka nie jest, a do tego zagęszczenie wokół też nie za duże.
Do mnie dociera np. przykład lotniska w Balicach i Pyrzowicach. Z naszej lokalizacji przewoźnicy muszą się decydować latać albo tu, albo tam. Bo nie opłaca się latać na 2 lotniska mimo, że obsługują duże aglomeracje, ale położone raptem ok. 80 km od siebie.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Tak.... a potem ceny lotów z Gdańska mamy jakie mamy.... najwyższe w kraju. Szkoda, że plan lotniska w Gdyni runął.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Damian pisze: Po pierwsze jakie to "gdyńskie" pieniądze i jakie sobie? Żyjemy w jednym kraju i przynajmniej w skali krajów gospodarować należy rozsądnie i zgodnie z interesem kraju.
Żyjemy w jednym kraju… więc Gdynia, żeby coś sobie zbudować musi najpierw uzyskać zgodę Gdańska?
Pieniądze zebrane z podatków od Gdynian… a Ty pytasz „jakie to „Gdyńskie” – nawet nie wiem co mam Ci na to odpowiedzieć
A pieniądze które masz w swoim portfelu są Twoje, czy ponieważ żyjemy w jednym kraju to jednak ja powinienem decydować jak masz nimi gospodarować zgodnie z interesem naszego kraju
Damian pisze: Spoglądając na sprawę na zimno, to zwyczajnie 2 tak blisko położone lotniska są bez sensu i już.
Aha bo Ty tak powiedziałeś i tak ma być… to fajny argument. Myślę jednak, ze Gdynia dysponuje jakimiś opracowaniami, że im się to jednak opłaci… ale Ty pewnie wiesz lepiej…
Damian pisze: Zdarzają się pomyłki pilotów i lądują na sąsiednim lotnisku oddalonym o 50 km, bo w ich skali to drobnostka.
Nie znam się na lotnictwie więc wierze na słowo, że tak jest… ale czy to naprawdę możliwe?
Kurczaki przecież mamy taką technikę, że samoloty lądują po sobie co 2 minuty… pilot potrafi pasażerom powiedzieć dokładnie co do której minuty wyląduje na kilka godzin przed lądowaniem… i nikt / nic by go nie naprowadził/o na właściwe lotnisko?
Damian pisze:…Z naszej lokalizacji przewoźnicy muszą się decydować latać albo tu, albo tam.
Ale to że jest konkurencja to chyba dla klienta korzystne, czy też nie?

Naprawdę nie widzisz w tym niesprawiedliwości?
Że Modlin obok Warszawy mógł sobie zbudować lotnisko, Gdynia obok Gdańska nie może, że w Hiszpanii za UNIJNE pieniądze pobudowano lotnisko na lotnisku… a tu Gdynia za własne (choć chyba wg. Ciebie Gdynia nie może mieć własnych) pieniądze nie może zbudować sobie lotniska… bo wszyscy w koło wiedzą lepiej od Gdyni czy to się opłaca czy nie…
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:...Że Modlin obok Warszawy mógł sobie zbudować lotnisko, Gdynia obok Gdańska nie może, że w Hiszpanii za UNIJNE pieniądze pobudowano lotnisko na lotnisku… a tu Gdynia za własne (choć chyba wg. Ciebie Gdynia nie może mieć własnych) pieniądze nie może zbudować sobie lotniska… bo wszyscy w koło wiedzą lepiej od Gdyni czy to się opłaca czy nie…
Hmm, z biznesowego punktu widzenia, to nie ma szans się opłacać. Gdyby był na to dobry biznesplan, z pozyskaniem środków unijnych nie byłoby problemu. Porównaj liczbę pasażerów na lotniskach w Hiszpanii, Warszawie i Gdańsku. I tak naprawdę, nigdy nie chodziło o to, by na tym zarabiać. Bardziej chodziło o prestiż i możliwości rozwoju tej części Gdyni. Uruchomienie lotniska buduje zasadność dla kolejnych inwestycji, w tym infrastrukturalnych. No ale tego w biznesplanie dla UE raczej nie było można pokazać
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

mi Zigi nie chodziło, że to się opłaci w sensie, że Gdynia na tym zarobi na czysto... ale że ogólnie się to Gdyni opłaci np. właśnie dzięki podniesieniu prestiżu, czy dla rozwoju tamtej części miasta i jakby nie patrzeć na solidnym zastrzyku nowych miejsc pracy

Ja żeby było śmieszniej sam nie wiem, czy to lotnisko jest potrzebne, czy nie... ale śmieszy mnie to, że wszyscy wiedzą lepiej od Gdyni czy to się jej kalkuluje czy nie i że nagle o finanse Gdyńskie tak bardzo martwią się z natury rzeczy mało przychylni sąsiedzi

w skrócie mówiąc skoro Gdańsk tak bardzo protestuje przeciw budowie tego lotniska, to ja jestem za... bo znaczy, że to jest dobry biznes
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Oczywiście,że zdarzają się pomyłki pilotów ( np w Poznaniu Ryan kiedyś wylądował w Krzesinach zamiast na Ławicy) ale to incydenty. Gdańsk pewnie i sobie protestował, przecież to jest nawet logiczne! A co do Gdyńskich dopłat do budowy. Otóż nawet sama Gdynia w swoim odwołaniu nazywa owe "pomocą państwa". Ja sie naprawde bardzo cieszę, że ktoś jest w stanie uciąć niektóre z dziwacznych pomysłów w Polsce. Nie udało się w Radomiu, skąd to jeszcze przed inauguracją wycofał się jedyny chętny "przewoźnik" (Alfastar z czarterami) bo było kilkunastu chętnych pasażerów na obecny sezon... Teraz podpisali jakąś umowę z dziwnym tworem 4You Airlines i niby mają latać do WB i 4 innych krajów w Europie. Ciekawe ile to będzie kosztowało... Kolejny przykład: lotnisko w wielkiej przecież Łodzi, od stycznia do końca maja 77tys pasażerów. To tyle, ile GDN przerabia w 10 dni. Lublin, ledwo kilkanaście tys miesięcznie i kilka lotów na tydzień. Gdynia nawet w swoim proteście na decyzję Unii potwierdziła wyższe planowane opłaty za pasażera w low costach niż w Gdańsku (nieznacznie, bo przez pierwsze dwa lata tylko 1 PLN różnicy (24/25 pln) ale potem już 40 pln/pas. Gdzie tu logika? Ciekawe byłyby negocjacje z takim Wizzem,czy Ryanem . Ale o czym my tu mówimy, obecny stan lotniska w Kosakowie nie pozwala na obsługę samolotów kodu C (czyli właśnie w/w linie,czy LOT, a nawet czartery) - na to potrzebne byly kolejne miliony. Pytanie, czy naprawde jest po co? W tej chwili Gdynia wydaje 400 tyś.PLN na prawników którzy mają spowodować dalsze topienie kasy w to lotnisko (już wtopili jakoś ok 22 mln EUR,jeśli dobrze pamiętam). A czy nie lepsze byłoby zbudowanie tam np...toru formuły (nawet niekoniecznie F1).
I na koniec...antek, podaj przykład jakie to mamy z Gdańska najdroższe bilety w kraju. Trochę to obserwuję i mam zgoła odmienne zdanie. Mi bardziej brakuje oferty na loty na południe (choć poprawia się...), ale to temat na inny...temat

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Brawo Wicek - fajnie punktujesz Niezła argumentacja. Niektóre odpowiedzi pasują do każdego posta na forum A tak do rzeczy - nie zauważacie, że przy okazji dopłat traci się zdrowy rozsądek. Przeważają lokalne ambicje i inne interesy zamiast zimnej kalkulacji. Też wolałbym, żeby lotnisko było w Gdyni a nie w Gdańsku, ale co poradzimy że tamci byli pierwsi .... Dobrym przykładem jest Hiszpania, która pobudowała lotnisk jak przystanków PKS, a teraz te lotniska bankrutują. W Polsce też to się już zaczyna, gdzie ambitni samorządowcy na siłę sami latają, żeby uzasadnić słuszność budowy lotniska (dzieje się tak na jakimś nowym lotnisku na wschodzie). Są też plusy takiej a nie innej lokalizacji lotniska dla Redzian. Rębiechowo jest w miarę blisko, ale nie na tyle, żeby ruch samolotów był uciążliwy. W przypadku Kosakowa - pewnie obudzilibyśmy się z ręką w nocniku jeśli po uruchomieniu lotniska okazałoby się, że jesteśmy w strefie huku samolotów .....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Damian pisze:...Też wolałbym, żeby lotnisko było w Gdyni a nie w Gdańsku, ale co poradzimy że tamci byli pierwsi ...
ale ja nigdy nie zamierzałem odbierać Gdańskowi lotniska
Ja nie z tych co sąsiadowi zazdroszczą więc chcą mu coś zabrać

lotnisko w Gdańsku powinno być i w odróżnieniu od wielu Gdańszczan nie mam jakiś wielkich marzeń, żeby osłabiać pozycje sąsiada... ja po prostu chce, żeby Gdańszczanie nie wtrącali się w Gdyńskie wydatki...

Nie mam nic przeciwko temu,żeby Gdańsk się dynamicznie rozwijał... to jest z korzyścią dla całego województwa... więc tym bardziej boli mnie to, że wielu Gdańszczan chciałoby, aby Gdynia przestała się rozwijać

ale już mniejsza o to lotnisko... ja mam nadzieje, że powstanie, Ty że nie powstanie i niech tak zostanie - czas pokaże jak się ostatecznie skończy ten rozdział Gdańsko - Gdyńskich przygód
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Chyba nikt dokładnie nie wie dlaczego miedzy niektórymi miastami są niesnaski. Gdańsk vs Gdynia, Gorzów vs Zielona Góra, Toruń vs Bydgoszcz itd
Gdy sie z nimi rozmawia, a mam we wszystkich tych miastach rodzinę lub znajomych, to wszyscy czuja sie pokrzywdzeni..."bo oni nam zabrali'...a to wojewodę, a to drogę, a to lotnisko, a to stadion i bóg jeden wie co jeszcze....
"Skończcie swoje swary głupie wszak i tak zginiemy w zupie" (czy jakoś tak) to o warzywach, które sie kłóciły na straganie:-)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Romek pisze:Chyba nikt dokładnie nie wie dlaczego miedzy niektórymi miastami są niesnaski...
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

jak nie wiecie jeszcze na jaki komitet wyborczy za tydzień głosować to może przyda Wam się "barometr wyborczy"
https://www.wnp.pl/parlamentarny/barome ... rczy-2019/

Ale ostrzegam to tylko zabawa :)
Niektóre pytania są tak skonstruowane, że dwojako można na nie odpowiedzieć.
ODPOWIEDZ