Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
radek2
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Czy ktoś w ogóle tu bywa i czyta te opinie
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja bywam i czytam. Niestety nie mam wyrobionej opinii na temat wspomnianej spółdzielni oraz nie znam opisanego powyżej zastępcy prezesa i jego pani od Peterów. Nawet nie wiem czym lub kim jest Peter?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

radek2 pisze:Czy ktoś w ogóle tu bywa i czyta te opinie
Opisaną sprawę powinieneś załatwić bezpośrednio w Spółdzielni. Opinie forumowiczów nie wiele Ci pomogą. Jak sam widzisz nikogo to interesuje.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja też czytałam Twój wpis..ale szczerze ,nie wiem co Ci napisać.ja mieszkam tu i należę do spółdzielni 7 lat,zawsze zgłoszone przeze mnie sprawy były załatwiane dobrze i szybko,więc....ani Pan ani Pani jeszcze mi się nie naraziła
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Ciekawe kto może zmienić tytuł wątku.
Ta spółdzielnia to akurat nigdy nie nazywała się Słoneczna
a na ostatnim walnym zmiana nazwy wolą większości członków została odrzucona
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Zmienione
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A jak ta spółdzielnia się nazywa, w takim razie?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Tak jak w zmienionym tytule wątku
czyli
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Wczoraj dostarczyli nowy czynsz i rozliczenie mediów między innymi tych, które są do podziału na wszystkich lokatorów budynku. Załączona jest też deklarowana przez mieszkańców ilość osób w każdym mieszkaniu. Od tej ilości uzależniony jest udział każdego mieszkania w ogólnej kwocie należności.
Z tego co widzę u nas na klatce różnica między deklaracjami a rzeczywistością to ok 6 osób.
Czy Spółdzielnia ma możliwości żeby to zweryfikować ?
Czy zgłaszacie takie przypadki do administracji ?
reda29
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Możesz nic z tym nie robić, nie zgłaszać. Ale wiedz, że to Ty płacisz za tych co mieszkają "na waleta". Twoja kasa Twoja sprawa. Uprzejme informowanie o takich przypadkach to jednak dobry zwyczaj. Cwaniactwo trzeba wyplenić!
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Bardzo niepokoi mnie przekazywanie dróg wewnętrznych przez SM Słoneczna do UM Reda. Czy SM żałuje kilku złotych na utrzymanie dróg i kilku pracowników, którzy odśnieżają lub posypują drogę piaskiem? Najlepsze jest to, że chodniki i tak SM będzie musiała odśnieżać sama.

Ciekawe na jakich zasadach doszło do przekazania tej drogi? I czy przekazano prawo własności, jeśli tak to za ile? Czy mieszkańcy okolicznych bloków coś wiedzą?

Zarząd SM musi być niespełna rozumu skoro przekazuje swoją własną drogę - oznacza to, że będzie droga publiczna i pozbawia się całkowitej władzy nad tą drogą. Dalej zróbmy darmowy publiczny parking!

Obawiam się, że Zarząd SM nie jest transparentny w tej kwestii. Ciekawe dlaczego UM zależy tak na tych drogach? Może po to aby powstało więcej skrzyżowań równorzędnych, a drogi nie były wewnętrzne?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Czy wiadomo kiedy będzie rozliczenie za ogrzewanie??
M1r3k
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Witam,
Niedawno otrzymałem nowe naliczanie czynszu gdzie widnieje dziwna pozycja tj. "koszt eksploatacji nieruchomości dla nie członków wspólnoty" (wcześniej nie zwracałem na nią uwagi ale po podwyżce tej pozycji dało mi to do myślenia). Czy ktoś jest w stanie sprecyzować za co jest ta opłata (oczywiście widnieją pozycje dot kosztów administrowania spółdzielnią, utrzymania majątku wspólnego i inne które są jasne i czytelne)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Z moich obserwacji wynika, że wspólnoty mieszkaniowe są tańsze od spółdzielni o około 30 a czasami nawet 40%.
A gdyby tak zatrudnić firmę zewnętrzną na zasadzie outsourcingu wyszłoby znacznie taniej. Proponuję np tutaj sprawdzić: inwemer.pl/oferta/obsluga-techniczna-nieruchomosci
Ostatnio zmieniony |23 Sie 2018|, o 10:11 przez ppw, łącznie zmieniany 1 raz.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Może konkrety?
ODPOWIEDZ