Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Jakośc wody w Redzie

Hydepark, czyli o wszystkim innym
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Czy tylko ja mam tak zakamienioną wodę? w łazience po wieczornym prysznicu wszędzie osad, jeśli 2 dni nie posprzątam to az pomarańczowe plamy się robią np. na fugach. Czy w Redzie to normalne?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Niestety ale tak
Jarek

9 lat temu

Normalne? Zwykle jest gorzej, kamień w czajniku po tygodniu waży z pięć kilo
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Jarek pisze:Normalne? Zwykle jest gorzej, kamień w czajniku po tygodniu waży z pięć kilo
Po tygodniu? No, gdy dużo pijesz kawy czy herbaty, to może i tak. Ja co jakiś czas zagotowuje wodę z dodatkiem kwasku cytrynowego lub octu. Pomaga
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Polecam BRITĘ
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Niestety woda w Redzie pozostawia wiele do życzenia ten ciągły kamień w czajniku jest irytujący ja też stosuje metodę przegotowania wody z octem w celu oczyszczenia czajnika niestety po 3 dniach kamień znów się pojawia..A co do BRITY też przez jakiś czas stosowałam (kosztowna wymiana filtrów niestety) ale dowiedziałam się że to filtrowanie też jest nie dokońca zdrowe. A swoją drogą interesujący jest fakt że na stronie wodociągów chwalą się wysoką jakością wody i że niby zdatna do picia prosto z kranu.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Woda może i jest świetna ale co z tego, że zanim dotrze do naszych domów to musi przepłynąć przez kilometry starych rur??!1
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

niedawno musiałam wymienić przez to kabinę prysznicową bo kamień wlazł z rolki prowadzące drzwi i wypadały z szyn które również zaszły kamieniem. Moi sąsiedzi tez mają ten problem. Dodam że w redzie mieszkam 2 lata i 2 lata temu montowałam nową kabinę. Pomijam fakt że fugi pod prysznicem po 2-3 dniach mam pomarańczowa i musze je praktycznie codziennie szorować żeby jakoś to wyglądało. Może trzeba to gdzieś zgłosić?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

No to ja mam chyba jakąś inną wodę. Osad w czajniku owszem pojawia się, lecz nie czyszczę go częsciej niz co pare tygodni. Nie ma takiej potrzeby. nie mam też problemówn z funkcjonowaniem prysznica.
moja rodzina z Łodzi i Warszawy nie może sie nachwalić smaku wody i pija ja prosto z kranu, tak jak i ja.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

No ja też nie mam problemów ani z kamieniem, ani pomarańczowymi osadami. Co więcej, wodę z kranu (po przefiltrowaniu) piję na co dzień. A wodę mam przecież z tego samego ujęcia. Owszem, były wcześniej przejściowe problemy z zanieczyszczeniami (zapewne związanymi z pracami na sieci), ale już od co najmniej kilku tygodni jest ok.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Gdy wprowadziłem się do Redy w 2007 koleżanka od razu pobrała próbkę wody z kranu i zrobiła testy (SANEPID) wyniki mam gdzieś nawet chyba , ogólnie wyszło w nich, że jakość wody jest bardzo dobra ale również bardzo twarda.
Na szczęście tak jak Romek i Zigi nie mam z tym jakiegoś mega problemu, raz na miesiąc a nawet rzadziej woda z octem do czajnika i tyle.
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Grzybu
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

ja polecam takie specjalne czajniki filtrujące wodę, tania sprawa a jakie praktyczne, w biedronce bodajze kupilem
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Takie czajniki to ja już prawie 3 lata używam, ale problem jest np. w łazience : pralka, kabina prysznicowa która po 2-3 dniach jest cała w kamieniu jak i np. kosmetyki stojące w okolicy prysznica. W sobotę czyszczone w poniedziałek już cale w białym/pomarańczowym nalocie
Kazimierz
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Woda w Redzie ma najgorsze parametry w sieci Gdyńskiego Pewiku. Najtwardsza, najwięcej siarczanów i najbardziej chlorowana. Oprócz tego na niektórych odcinkach instalacji z kranu leci błoto po każdej awarii sieci.
Wyniki badań publikuje pewik na swojej stronie.

Poleci ktoś jakieś dobre filtry zamontowane w domu?
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Znamy takich uczestników forum. Pierwszy wpis i pytanie
Kazimierz pisze:
3 lat temu
Poleci ktoś jakieś dobre filtry zamontowane w domu?
W następnym będzie reklama najlepszych filtrów na świecie.
ODPOWIEDZ