Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dark1605
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Zastanawiam się jak można ułożyć taki rozkład jazdy mzk z Redy 12-marca, że dojaz do PKP z żadnym połączeniem kolejowym nie pasuje. Czy ktoś to może wyjaśnić lub może mieć wpływ na zmianę rozkładu zwłaszcza z samego rana.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Sprawa skomunikowania połączeń w Redzie jest zdecydowanie losowa i nie licz na to, że będzie lepiej....przeważnie po każdej zmianie rozkładu było jeszcze gorzej /wiem co mówię, mieszkam kawałek za pętlą w Ciechocinie/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

dark1605 pisze:Zastanawiam się jak można ułożyć taki rozkład jazdy mzk z Redy 12-marca, że dojaz do PKP z żadnym połączeniem kolejowym nie pasuje. Czy ktoś to może wyjaśnić lub może mieć wpływ na zmianę rozkładu zwłaszcza z samego rana.
Sądzę, że przedstawienie MZK propozycji konkretnych zmian przez grupę mieszkańców może to spowodować.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

dark1605 pisze:Zastanawiam się jak można ułożyć taki rozkład jazdy mzk z Redy 12-marca, że dojaz do PKP z żadnym połączeniem kolejowym nie pasuje. Czy ktoś to może wyjaśnić lub może mieć wpływ na zmianę rozkładu zwłaszcza z samego rana.
A to nie jest tak, że SKM zmienia rozkład co jakiś czas i dlatego rozkład autobusowy przestaje pasować? Bardzo rzadko korzystam z komunikacji autobusowej, ale mam wrażenie, że kiedyś te rozkłady były w miarę zgrane.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Witaj Salamandro ponownie - już się martwiłem, że na stałe porzuciłaś pisanie na forum
dark1605 pisze:...Czy ktoś to może wyjaśnić lub może mieć wpływ na zmianę rozkładu zwłaszcza z samego rana.
a próbowałeś zapytać w MZK Wejherowo?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:Witaj Salamandro ponownie - już się martwiłem, że na stałe porzuciłaś pisanie na forum
Na stałe na pewno nie Ale faktycznie w ostatnim roku różne sytuacje zmusiły mnie do czasowego wycofania się z uczestnictwa w dyskusjach
dark1605
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Moim zdaniem taki plan połączeń winien być modernizowany wraz ze zmianą połączeń SKM i dobierany by autobus MZK z najdalszego punktu w Redzie dojeżdżał przed odjazdem każdej SKM--i w godzinach porannych i popołudniowych. Nie wiem może się mylę. Jeśli jednak można w tym temacie np. Przez zbiorową petycję coś zrobić to trzeba to zrobić. Przecież to jest dla nas nie dla włodarzy MZK
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

17 które jezdzą Obwodową są puste.Kto za to płaci . Czy nie trzeba zmienić trasy lub zmienic autobus na busik .
MonikaMonika
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Przynajmniej są perspektywy - po oddaniu drogi do Auchan (z tego co wiadomo, nastąpi to w maju tego roku) będzie więcej pasażerów niż teraz w 18 czy 19.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

kowalski pisze:17 które jezdzą Obwodową są puste.Kto za to płaci . Czy nie trzeba zmienić trasy lub zmienic autobus na busik .
No płacimy za to my, aczkolwiek w tym momencie to już jest za późno. Przetarg na obsługę trasy wygrał Gryf i już za ten kontrakt pieniążki otrzymał, także wydaje mi się, że zmiana trasy w tym momencie już nic nie da. A trasa obsługiwana jest przez krótki autobus.

Wg mnie ta trasa jest trochę zbyt "na około", kto z Łąkowej będzie jechał 17-stką na dworzec, skoro kursują tam 9, 18 i 19?
MonikaMonika pisze:Przynajmniej są perspektywy - po oddaniu drogi do Auchan (z tego co wiadomo, nastąpi to w maju tego roku) będzie więcej pasażerów niż teraz w 18 czy 19.
Myślisz, że ludzie będą tamtędy szli z Buczka? To ja bym zaproponował bardziej żeby 17stka jechała z Marianowa bezpośrednio Gdańską na dworzec bez wjazdu na Łąkową i Obwodową i zajeżdżała na Auchan tak jak jedna z linii PKS.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
MonikaMonika
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Pisałam o nowej drodze do Auchan, która jest budowana w pobliżu osiedla Aquasfera. Po jej wybudowaniu ilość pasażerów z pewnością się zwiększy. Zresztą ciężko oczekiwać tłumów w autobusach w czasie ferii - to inna sprawa. Przede wszystkim dyskutujemy jednak o komunikacji miejskiej, która z samej nazwy - ma komunikować różne miejsca w danej miejscowości i jak w każdym mieście - żadna nowość - dopłaca się do transportu miejskiego. Komunikacja miejska ma służyć mieszkańcom i docierać możliwie w jak najwięcej rejonów, a widzę, że mylona jest przez niektórych, być może z przyzwyczajenia, z PKSem
Na marginesie niektóre wypowiedzi przypominają dyskusję na temat rozkładu jazdy warszawskiego metra - raz się przejechali z ciekawości, na co dzień nie korzystają, ale do krytykowania - w pierwszym szeregu
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

kowalski pisze:17 które jezdzą Obwodową są puste.Kto za to płaci . Czy nie trzeba zmienić trasy lub zmienic autobus na busik .
Płaci Urząd Miasta, a zmiana trasy teraz to byłaby kpina.
Po miesiącu funkcjonowania linii wyciąganie wniosków jest trochę przedwczesne.

Poza tym nie zapominajmy, że w tym roku ma być otwarty Aquapark / Centrum rekreacyjne, być może mieszkańcy Buczka i okolic będą mieli ochotę tym autobusem podjechać właśnie tam... i co wtedy znów będziemy zmieniać rozkład?

I nie zapominajmy również, że komunikacja miejska nie ma na celu przynoszenia zysków, tylko ma zapewniać swobodę przemieszczania się dla mieszkańców. Nie chodzi tylko o Buczka - Dworzec, ale też reszta miasta - Cmentarz i Buczka - Ośrodki Zdrowia.
Ginglith
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Dokładnie! Moja mama jest zachwycona, że w końcu może dojechać autobusem na cmentarz. Podróż trwa kilka minut, a jak wiadomo przyjemniej się tak przejechać niż drałować pod górę pół godziny. I myślę że takich osób, zwłaszcza starszych, jest więcej i tak samo cieszą się z tej możliwości.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Wicek . Przejazd Obwodową pusto kilkanascie razy na dobę to duży koszt.Ja też za to muszę płacic mimo ze nie mogę korzystać z komunikacji miejskiej bo takowej na Lipowej nie ma.Mi nie chodzi o likwidację .Skrócenie trasy do dworca mogło by zwiększyc czestotliwosc kursowania a przez to i rentownosc.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

rozumiem o co Ci chodzi, ale ja uważam, że tak jest lepiej.

Ty byś chciał, żeby to był autobus Buczka - Dworzec, żeby ludzie mogli szybko dostać się do SKM i wyjechać do pracy, albo Trójmiasta - później wrócić i szybko autobusem wrócić na Buczka... a co jak ktoś z mieszkańców Buczka chciałby np. pochodzić sobie po Parku, chciałby podjechać na basen, albo na kręgle do Aquasfery, lub na Działkę na Obwodowej, albo jak ktoś ze Szkolnej chciałby sobie pojechać na Cmentarz?

Ten autobus jak sądzę ma mieszkańcom Buczka dać możliwość integracji z centrum miasta,a pozostałym mieszkańcom dać możliwość dojechania na Cmentarz. Reda ma ambicje stać się miastem w którym spędza się czas, a nie tylko śpi... robienie więc autobusu tylko Dworzec - Buczka byłoby trochę przeczeniem tej wizji.
ODPOWIEDZ