Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Domowe ciasta-pomysł na biznes??

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jak myślicie czy oferta domowych wypieków na zamówienie miała by branie?? Uwielbiam piec a obecnie siedzę w domu z synkiem i szukam pomysłów na dorobienie i tak się zastanawiam może jakaś dotacja z pup na nową działalność tylko najpierw chce zbadać rynek czy jest sens się w coś takiego pakować. A z tego co się orientuje to w Redzie krucho z wypiekami na zamówienie. Piszczcie proszę co o tym sądzicie??
miroslaw
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

lubię torty swojskiej roboty ,co ty na to?
N.Miroslaw
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Super fajnie że lubisz myślę że większość ludzi lubi ale czy byś zamówił gdyby była możliwość wyboru między cukiernią a domowym wypiekiem...O taką opinię mi chodzi żeby sprawdzić czy biznes w tą stronę ma sens w Redzie.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Nie wróżę sukcesu. Chyba że uda ci się wstawiać je do sklepów typu Lewiatan czy Polo. Nie znam nikogo kto chciałby zamawiać takie ciasta, sam też bym nie zamówił.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A ja bym zamówił. jak zbudujesz sieć stałych odbiorców, bedzie się biznes kręcił, sztuka to to własnie zrobić. Startuj, i powodzenia!
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Jest już w Redzie takie miejsce(dla wtajemniczonych ),a jeśli to miałoby być całkiem legalnie to nie wiem czy jest na co się porywać(moja siostra robiła ze 2 lata temu rekonesans),ponieważ sanepid ma takie przepisy dotyczące magazynowania produktów,warunków sanitarnych,że trzeba by mieć kilka pomieszczeń,lodówek(jajka muszą być odizolowane od innych produktów!)-popytaj może przez ten czas się pozmieniało na lepsze
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

swojskie najlepsze, pod warunkiem że czysto i higienicznie
... pomysł całkiem trafiony, jesli znasz się na wypiekach np. ciast dekoracyjnych to napewno jest sposób na małe dorobienie
swojego portfela.
Ale musisz wiedzieć że nie będziesz w Redzie jedyna, ja znam dwie znajome w naszym mieście które czynią
piękne słodkie cuda, torty okolicznościowe na wyjatkowe imprezy.
Chyba że myślisz typu np. sernik z brzoskwiniami, jabłecznik, makowce miały by wzięcie, ale na początku tylko między
swoimi, potem reklama i biznes jakoś będzie rozkwitał.
Dla mnie (zwolennik ciast niż mięsa ) np. cukiernia na ... Mickiewicza już poległą,
więcej owoców i dekoracji niż ciasta ... a cena,pfff ... , lepsze S... a Auchan
życzę powodzenia
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Konkret: ile za kg makowca? smaka sobie narobiłem
miroslaw
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Major pisze:swojskie najlepsze, pod warunkiem że czysto i higienicznie
... pomysł całkiem trafiony, jesli znasz się na wypiekach np. ciast dekoracyjnych to napewno jest sposób na małe dorobienie
swojego portfela.
Ale musisz wiedzieć że nie będziesz w Redzie jedyna, ja znam dwie znajome w naszym mieście Chyba że myślisz typu np. sernik z brzoskwiniami, jabłecznik, makowce miały by wzięcie, ale na początku tylko między
swoimi, potem reklama i biznes jakoś będzie rozkwitał.
Dla mnie (zwolennik ciast niż mięsa ) np. cukiernia na ... Mickiewicza już poległą,
więcej owoców i dekoracji niż ciasta ... a cena,pfff ... , lepsze S... a Auchan
życzę powodzenia
podaj namiary na te" które czynią
piękne słodkie cuda, torty okolicznościowe na wyjątkowe imprezy" lubię wypieki swojskiej roboty
N.Miroslaw
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

figaro ... przecież ty miałeś chęć na rybkę ...
w dziale inwestycje miałeś chęć na coś smażonego , Ty to masz apetyt zmienny ... haha
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Tak domyślam się że nie będę jedyna ale chyba jednak spróbuję na razie tak jak piszecie w najbliższym gronie a jak się uda to wtedy pomyśle o czymś tak na poważnie. Brakuje mi w Redzie miejsca gdzie można by kupić cos smacznego ale i gdzie można by wyjść na kawkę z przyjaciółką.
figaro....ceny ciast są liczone od blachy koszt produktów + robocizna. Konkretna cena makowca to priv nie chcę wchodzić w konflikt z prawami forum hehe:)
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Myślę o ciastach tradycyjnych np. teraz jest idealna pora na cisto z rabarbarem takie kruche z warstwą słodkiej bezowej pianki na wierzchu i kruszonki polane odrobiną czekolady Jeśli chodzi o torty to klasyczne jak najbardziej, angielskie są na razie na etapie testowania coś tam już z nimi robię ale musze dopracować. Za kilka dni mój synek będzie miał urodzinki i robię mu ciuchcię Tomka sama jestem ciekawa jak się uda dzięki że się udzieliliście w temacie jakoś nabrałam przekonania żeby spróbować w końcu moja babcia kiedyś piekła całkiem sporo ciast nie inwestując w żadną reklamę poza oczywiście pysznymi wypiekami i ludzie sami się do niej zgłaszali.
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

To ja zamawiam blachę tego z rabarbarem swoją drogą jaka cena takiego? Potrzebuje ciacho na weekend a pięć nienawidzę a takie z rabarbarem uwielbiam
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

brzmi smakowicie - zwłaszcza to z rabarbarem , ale jeśli biznes to doradzałbym rundkę po knajpach, które organizują stypy, wesela, komunie i zaproponowanie im swoich usług z przygotowanym cennikiem (a jeszcze lepiej z cennikiem i próbkami ciast), jeśli ma to przynieść jakiś grosz do domowego budżetu to musi mieć stałe podstawy i regularnych odbiorców - sądzę, że takie okazjonalne zakupy od "detalistów" nie przyniosą dochodu i zniechęcisz się szybko - czego oczywiście nie życzę powodzenia życzę !!
miroslaw
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

[quote="orderly"]Jak myślicie czy oferta domowych wypieków na zamówienie miała by branie?? Uwielbiam piec a obecnie siedzę w domu z synkiem i szukam pomysłów na dorobienie i tak się zastanawiam może jakaś dotacja z pup na nową działalność tylko najpierw chce zbadać rynek czy jest sens się w coś takiego pakować. A z tego co się orientuje to w Redzie krucho z wypiekami na zamówienie. Piszczcie proszę co o tym sądzicie??[ Zrobisz dobry tort ? To zamawiam .Daj kontakt do ciebie.
N.Miroslaw
ODPOWIEDZ