Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Referendum

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

i własnie chciałbym kliknąć lubię to! hahahahaha i już mam poprawiony humor przy takim poniedziałku
nie ma głupich pytań, ale odpowiedz może Cię zaskoczyć...
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

To kiedy to referendum?
Bo chciałbym zagłosować.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

możemy iść do urny w Gburce
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Dzięki za link! Szukałem wczoraj wieczorem, ale się nie doszukałem. Może nie wstawili w interfejs jeszcze.

I co myślicie? 10% jak na Redę i jak na takie referendum to "duża" frekwencja?

Głosy rozłożyły się mniej więcej tak jak w Polsce.
Zaskakuje mnie tak wysokie poparcie dla JOWów i tak małe poparcie dla obecnego finansowania partii politycznych.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Tak obstawiałem (10%), jak odwiedziłem wczoraj punkt tuż przed 22-gą. Na tle kraju dobrze. Ale generalnie słabo.

Z finansowaniem partii miałem największy dylemat. Mam argumenty zarówno za, jak i przeciw. Reszta, jak dla mnie, oczywista.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Zigi a jakie masz argumenty przeciw temu co jest teraz? Przyznam szczerze, że niewiele "przeciw" wymyśliłem (chociaż też nie za bardzo się starałem ).
JOWy spodziewałem się, że wygrają, ale nie aż taką przewagą. Referendum niewiążące, więc nie wprowadzą ich tak znowu zaraz. Ale jeśli miano by je wprowadzić to sama zmiana liczby okręgów spowoduje jeszcze gorszą niż teraz sytuację.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Pienio, a jakie masz alternatywy do obecnego sposobu finansowania partii? Wrócimy do starych czasów kiedy to każdy będzie mógł się do partii zapisać i będzie płacił składki na rzecz tych z góry? (już teraz to robimy) czy damy się im finansować z datków, wtedy będą dotowane przez milionerów i biznesmenów dla których będą działać - opcja wysoce korupcjogenna wg mnie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Mi pasuje tak jak jest teraz. Chyba można to łatwo wyczytać między wierszami

Partie kosztowały w 2014 ok. 55mln co w przeliczeniu na obywatela wynosi niecałe 1,50zł rocznie. Niech se mają
A finansowanie z datków grozi nasileniem klienteli - zgadzam się. Do zagrożeń dodałbym jeszcze finansowanie zza granicy, jak przed zaborami.

Ale właśnie interesują mnie argumenty przeciwne, na które sam nie wpadłem. Kampanii informacyjnej nie było, bo po co Lepiej prymitywnie atakować opozycję, bo wygranie wyborów jest najważniejsze. Kukiz tylko rzucał jakieś populizmy, że "nie pozwólmy trutniom jeść za nasze", ale nic konkretnego nie usłyszałem. Stąd pytanie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:
A finansowanie z datków grozi nasileniem klienteli - zgadzam się. Do zagrożeń dodałbym jeszcze finansowanie zza granicy, jak przed zaborami.
A teraz to nie grozi?
Nie ma przecież zakazu finansowania wybranej przez siebie partii przez zwykłego obywatela.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Napisałem, że grozi NASILENIEM a nie, że spowoduje.

O ile, gdy ma się z czego wyżyć to takie finansowanie nie jest "być albo nie być" partii. Jeśli nie będzie podstawy z budżetu to sytuacja zmieni się zupełnie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:Ale właśnie interesują mnie argumenty przeciwne, na które sam nie wpadłem...
Jeśli mnie pytasz... Pytanie w referendum dotyczyło utrzymania obecnego systemu finansowania - otóż jestem przeciwny nie ze względu na fakt przeznaczenia na ten cel środków z budżetu państwa (jakieś środki - być może mniejsze - powinny być), ale z powodu przejrzystości obecnego systemu. Uważam, że partie powinny mieć możliwość zbierania dodatkowych funduszy, ale zarówno proces zbierania środków jak i ich wydatkowania powinien być maksymalnie przejrzysty. I tyle w temacie.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Rozumiem, dzięki za odpowiedź
olek900
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Dajcie spokój z ty referendum, to było wywalenie kasy w błoto. Te pieniądze mogliby przeznaczyć na co innego, na przykład pomoc przedsiębiorcom czy niedożywionym dzieciakom...
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

RECIECH pisze:możemy iść do urny w Gburce
Chętnie
Albo do tej nowej knajpki na Łąkowej jesli można już tam kupić piwko albo strzelić lufkę
ODPOWIEDZ