Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy dworzec w Redzie?

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

zrazik.wolowy pisze: Przewija się wątek przebudowy skrzyżowania z Młyńską, oby z osiedlowej uliczki nie zrobiła się nagle autostrada.
o tuż to, ... ciekaw jestem czy nasze Władze biorą to pod uwagę, że ruch na ul.Młyńskiej
może być podobny jak w szczycie na ul.Morskiej, czy Obwodowej, a strefa Tempo 30 przestanie istnieć.

Oczywiście że taki węzeł integracyjny ma ewidentnie plusy na usprawnienie ruchu w rejonie dworca,
ale nie aż tak bardzo dla mieszkańców Osiedla Przy Młynie,czy sąsiednich osiedli,
gdzie w tej chwili jest w miarę spokojnie że nawet niewidomy na przejściu może czuć się bezpiecznie,
pchać jeszcze bardziej ruch samochodowy, czyli przedłużenie tzw. bajpasu na wprost z ul.Morskiej w centrum miasta to był by normalnie strzał w kolano.
Nie ma co na razie panikować, ale nie chciałbym aby z ul.Młyńskiej zrobiła się druga ul.Łąkowa,
a ja będę stał w korku pod własnym blokiem.

Na razie są to plany, ale myślę że nasi Radni dobrze przeanalizują wszystkie sprawy z budową tego węzła,
także pod kątem strefy zamieszkania.
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

[...] Ponadto planowana jest w budowa nowych przystanków osobowych: Reda Buczka (km 36.600), [...]
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 79462.html
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Bardzo dobrze. Ja i pozostali mieszkańcy Ciechocina, nie mówiąc o os. Buczka będa mieli bliżej. No, gdy jeszcze wybuduja przystanek Biała Rzeka, to już bedzie pełnia szczęścia. Można mieć nadzieję, że do tego czasu silniki SKM będą miały większego "kopa" W przeciwnym razie czas podróży do Wejherowa może się wydłużyć. Jednak wszystkiego miec nie można. Coś za coś. Będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, można się wypowiedzieć na temat potencjalnego nowego dworca w ankiecie, przygotowanej przez Urząd Miasta.
Link do ankiety: http://miasto.reda.pl/2017/czy-reda-pot ... go-dworca/

Choć coś mi ta ankieta nie chce się otworzyć
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Mi ankieta otworzyła się dobrze. Ale nigdzie nie napisali, czy nowy dworzec ma być dodatkowym dworcem w Redzie, czy zamiennikiem za stary, bo jeżeli zamiennikiem to jeżeli zaplanowany byłby w tym terenie na samym środku mapki (gdzie jest ta szara "plama") to nie wyobrażam sobie, żeby ludzie z okolic Semeko czy nawet z Aquasfery lub powstających tam prężnie osiedli mieli dygać na drugi koniec Redy, żeby dojść do SKM.
Stawiając go bliżej starego dworca ... no niby fajnie, ale tu prawie jeden peron będzie się kończył, a drugi zaczynał, poza tym zbudowany byłby w bezpośrednim sąsiedztwie domów na Sobieskiego, Gniewowskiej i Leśnej, nie wiem czy to tak fajnie będzie słyszeć w środku nocy "BIM BOM! - opóźniony pociąg Regio z Helu do Gdyni ..."

Jeżeli miałby być to dodatkowy dworzec, to jak najbardziej jestem za tym, żeby znajdował się właśnie tam (na tej plamie), nawet jak najbardziej przytulony do wiaduktu przy rondzie, gdyż jest to miejsce w miarę odsunięte od mieszkań i jest tam całkiem sporo wolnego terenu (np na porządny parking P+R dla mieszkańców np Ciechocina) Minusem tej lokalizacji byłaby ulica, która oddziela jeden tor od drugiego, a przy torze 213 do Helu zbyt dużo miejsca na perony nie ma, szkoda byłoby rozpruwać świeżo zrobioną ulicę.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Pytanie zadane przez Huherko jest kluczowe. Czy to ma byc dodatkowy dworzec (?), przystanek ? Jeśli dodatkowy, to myslę, ze mógłby powstać. Choć z drugiej strony obserwując potok podróżnych SKM, to lwia część kieruje sie na osiedla "Przy Młynie" i okolice Łąkowej. Do kogo jest adresowany ten dworzec/przystanek? Najbardziej dla mieszkańców os Buczka i rejonu ul Gniewowskiej. Podjadą kilkaset metrów. Taka budowa bedzie sporo kosztowała. W tamtej okolicy juz chyba zbyt duzo nowych domów nie powstanie.
Jeżeli zaś to miałby byc obiekt zamiast obecnego dworca, to nie rozumiem intencji pomysłodawców. Kilka dni temu pokazywali wizualizcje nowego węzła w który wpleciony jest obecny dworzec PKP. I co? za parę, parenascie lat ta robota poszłaby na marne? Eee. chyba nie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Mnie tym razem też się otworzyła. Nikt nie mówi o likwidacji dotychczasowego przystanku.
Wręcz jest w informacji UM pytanie: "Czy Reda potrzebuje drugiego dworca?". Choć pytanie moim zdaniem nie na miejscu, bo Reda nie ma obecnie żadnego dworca, a jedynie właśnie przystanek.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Zigi - Reda ma dworzec (Reda) i przystanki (Reda Pieleszewo i Rekowo dolne)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Pytanie w tytule jest "drugi dworzec" Następnie mówi się o "nowym dworcu", a także o "zespole przystanków"
Słowo "drugi" i słowo "nowy" to nie są synonimy. A już "zespół przystanków" to zupełnie coś innego. O ile dworzec moze oznaczac stacje kolejową, to przystanek oznacza coś innego. (zob. Wiki) A zatem dokładnie nie wiem o co mnie pytają w ankiecie.
Czesto jeżdżę pociagiem na półwysep i latem i poza sezonem. w Redzie nigdy nie ma tłumów pasażerów. Budowa kolejnego przystanku w poblizu stacji istniejacej moim zdaniem będzie wydawaniem pieniedzy troche bez sensu. Gdyby ten przystanek wybudowac w okolicach ul Lipowej, to byłoby duzym ułatwieniem dla mnie i coraz liczniejszej ilosci mieszkańców Ciechocina i Betlejem (Starego i Nowego) Nie trzeba tam budować niczego nad torami. Wystarczy, że bedzie tak, jak na pozostałych przystankach do Pucka. będzie taniej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Huherko pisze:Zigi - Reda ma dworzec (Reda)
Nie, nie ma dworca, niestety. Ma przychodnię na przystanku.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

również uważam, że miasto nie najlepiej się do tego zabrało.
Powinni wyraźnie komunikować, że chodzi o budowę dodatkowego przystanku, bo obecnie faktycznie ciężko powiedzieć, czy chodzi o dodatkowy przystanek, czy o przeniesienie istniejącego

Ja zakładam, że chodzi o budowanie dodatkowego... myślę, że nikt nie byłby tak ograniczony, żeby likwidować jeden z najpopularniejszych przystanków na całej linii SKM... tym bardziej, że wciąż budują się nowe osiedla, które obsługiwać będzie obecna stacja.

ale w tej ankiecie jest miejsce na własny komentarz... zawsze można dopisać, że nowy przystanek ma sens, ale ważniejszy jest obecny.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Zigi to że budynek dworcowy nie jest przeznaczony zgodnie z jego nazwą to nie zmienia faktu, że jest to dworzec, świadczy o tym fakt, że sam budynek istnieje, jest kasa, ruch odbywa się we więcej niż 2 strony, obsługiwany jest przez nastawnie, posiada semafory wjazdowe i wyjazdowe oraz kilka "żeberek" a co za tym idzie pozwala na dłuższy postój pociągów i konfigurowanie ich.

W/w przystanki nie posiadają.

Romek - zgadzam się z Tobą, gdyby wybudować skromnie 3 perony (jeden dla obecnej linii 202 Gdańsk Gł. – Stargard Szcz., drugi dla obecnej linii 213 Reda-Hel, a trzeci dla planowanej 3 nitki w stronę Wejherowa), duży dogodny parking P+R, nieduży budynek z kasą (ewentualnie z jakimś kioskiem) i wg mnie to wystarczy, bo wydaje mi się, że nie trzeba odstawiać wielkiego dworca a'la Warszawa Centralna czy Berlin Hbf bo to faktycznie będzie wydanie pieniędzy w śmietnik.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

W ankiecie jest wyraźnie napisane na czerwono "UWAGA! Lokalizacja i funkcjonowanie obecnego dworca nie zmieni się!"
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

W ankiecie nie pyta nikt o budynek dworca, a o funkcjonalności. Od tego jakie to będą funkcjonalności zależeć będzie, jaki to będzie budynek. Jeśli to miałaby być galeria handlowa z hotelem (bo taka opcja także się pojawiła w ankiecie), to budynek mógłby być okazały
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Romek pisze:Bardzo dobrze. Ja i pozostali mieszkańcy Ciechocina, nie mówiąc o os. Buczka będa mieli bliżej. No, gdy jeszcze wybuduja przystanek Biała Rzeka, to już bedzie pełnia szczęścia. Można mieć nadzieję, że do tego czasu silniki SKM będą miały większego "kopa" W przeciwnym razie czas podróży do Wejherowa może się wydłużyć. Jednak wszystkiego miec nie można. Coś za coś. Będzie dobrze.
Ja marzę o przystanku przy Polnej, ale to już niestety nie SKM
ODPOWIEDZ