Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Gigantyczna inwestycja w Redzie coraz bliżej

W najbliższych latach szykują się zmiany przy dworcu w Redzie. Miasto w zeszłym tygodniu złożyło wniosek o dofinansowanie kilkumilionowej inwestycji, która zakłada powstanie parkingu, miejsca dla rowerów, taksówek i autobusów, a także przebudowę skrzyżowania przy dworcu. Reda złożyła wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

- Jest to właściwie największe zadanie drogowe, które realizowane będzie w Redzie po Leśnej-Cegielnianej. To jest inwestycja o wartości ponad 7,7 mln zł – zaznacza Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

- Dofinansowanie mamy na poziomie 62,5 procent, pozostałe środki musimy zabezpieczyć w naszym budżecie miejskim - dodaje Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Przypomnijmy, że w ramach węzła przy dworcu PKP ma zostać kompletnie przebudowane skrzyżowanie z krajową szóstą. Ulica Młyńska zostanie z obu stron połączona z ulicą Gdańską. Oprócz tego powstaną parkingi na ponad 200 samochodów, a także zostaną przebudowane przystanki komunikacji miejskiej z dojściami na dworzec. Reda czeka teraz na oficjalną decyzję. Miasto już wcześniej zabezpieczyło ten projekt w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych, dlatego dofinansowanie jest prawie pewne. Prace przy węźle integracyjnym w Redzie miałyby się zakończyć do lipca 2018 roku.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/31 ... lizej.html

Koncepcja węzła integracyjnego przy Dworcu PKP w Redzie
https://www.youtube.com/watch?v=5XUqNLIBoyk
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Kurcze. Wiele bym dał by tego wyjazdu z osiedla na Gdańską nie było...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Ciekawe czy ktoś wie coś na temat konsultacji społecznych w tej sprawie. Zastanawia mnie czy jest to decyzja tylko jednego człowieka? Dla mnie taki układ drogowy w tym miejscu to nieporozumienie.

Najbardziej potrzebna jest nowa wiata na przystanku SKM na jego całej długości.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

A dla mnie jak najbardziej, bo w obecnym układzie chcąc wyjechać spod Lidla na Gdańską trzeba albo przejechać przejechać przez ścisłe centrum Redy, albo cofnąć się aż do Rumi.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Marcin pisze:Kurcze. Wiele bym dał by tego wyjazdu z osiedla na Gdańską nie było...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Dlaczego? Teraz wyjazd np. z Lidla w kierunku Wejherowa wiąże się z koniecznością "wycieczki" zygzakiem przez wszystkie uliczki osiedlowe i problemami z wbiciem się w ul. Gdańską tudzież cofnięciem się do Obwodowej i nadrobieniem drogi. Proponowane rozwiązanie jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze: Dlaczego?
Ano dlatego, że uliczka osiedlowa, jaką jest Młyńska zmieni się w autostradę. Jazda przez rondo na wprost z Morskiej do Gdańskiej będzie pierwszym wyborem dla większości kierowców jadących z Rumi do/przez Redę. Tak samo "domniemany" lewoskręt z Gdańskiej (z kierunku Wejherowa) właśnie do Morskiej w kierunku aquaparku i Rumi będzie bardzo chętnie wykorzystywany przez kierowców. W efekcie nastąpi lawinowy wzrost natężenia ruchu na tej uliczce, większy smród i hałas pod oknami.

Wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (w samochodzie?), jednak Młyńska przecina duże osiedle mieszkaniowe na pół, a spodziewany wzrost liczby samochdów ani nie poprawi bezpieczeństwa ani komfortu mieszkańców, a zdecydowanie go pogorszy. Durga rzecz to, że cała masa dzieciaków codziennie chodzi tą uliczką chociażby do szkoły i dla mnie ważniejsze jest ich bezpieczeństo niż wygoda klientów Lidla.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

zrazik.wolowy pisze:
Salamandra pisze: Dlaczego?
Ano dlatego, że uliczka osiedlowa, jaką jest Młyńska zmieni się w autostradę. Jazda przez rondo na wprost z Morskiej do Gdańskiej będzie pierwszym wyborem dla większości kierowców jadących z Rumi do/przez Redę. Tak samo "domniemany" lewoskręt z Gdańskiej (z kierunku Wejherowa) właśnie do Morskiej w kierunku aquaparku i Rumi będzie bardzo chętnie wykorzystywany przez kierowców. W efekcie nastąpi lawinowy wzrost natężenia ruchu na tej uliczce, większy smród i hałas pod oknami.

Wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (w samochodzie?), jednak Młyńska przecina duże osiedle mieszkaniowe na pół, a spodziewany wzrost liczby samochdów ani nie poprawi bezpieczeństwa ani komfortu mieszkańców, a zdecydowanie go pogorszy. Durga rzecz to, że cała masa dzieciaków codziennie chodzi tą uliczką chociażby do szkoły i dla mnie ważniejsze jest ich bezpieczeństo niż wygoda klientów Lidla.
Zgadzam sie w 100%.
Dodatkowo...trzeba sie zastanowić czy budżet Redy jest na tyle wysoki ze stać Nas na finansowanie parkingu przy SKM z którego korzystac będą osoby spoza Gminy dojazdzajace do Redy i przesiadajace sie na SKM?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Ano dlatego, że uliczka osiedlowa, jaką jest Młyńska zmieni się w autostradę. Jazda przez rondo na wprost z Morskiej do Gdańskiej będzie pierwszym wyborem dla większości kierowców jadących z Rumi do/przez Redę.
Nie bardzo rozumiem. Jadąc z Rumi do/przez Redę ma się przecież już teraz możliwość wjazdu w Młyńską skręcając w prawo z Gdańskiej. Nie ma natomiast możliwości wyjazdu w przeciwnym kierunku. Co ten wyjazd zmieni poza ułatwieniem wyjazdu w stronę Wejherowa (bo nie sądzę, by była możliwość wyjazdu w stronę Rumi, choć mogę się mylić) i po prostu skróci drogę zasadniczo TYLKO i WYŁĄCZNIE mieszkańcom osiedla czy klientom tych kilku sklepów przy Młyńskiej? Nikt inny nie będzie z niej korzystał na zasadzie drogi tranzytowej, bo nie ma przecież takich okoliczności.
Tak samo "domniemany" lewoskręt z Gdańskiej (z kierunku Wejherowa) właśnie do Morskiej w kierunku aquaparku i Rumi będzie bardzo chętnie wykorzystywany przez kierowców.
Ale do czego? Głównie do tego, by dojechać do osiedla czy tych kilku sklepików. Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie Młyńską z Gdańskiej do Obwodowej, bo PO CO? Zjechałby szybciej choćby skręcając w Łąkową.
Durga rzecz to, że cała masa dzieciaków codziennie chodzi tą uliczką chociażby do szkoły i dla mnie ważniejsze jest ich bezpieczeństo niż wygoda klientów Lidla
Ale ta droga nie jest zamknięta dla ruchu, poza tym tak czy siak jest dwukierunkowa niemal na całej długości, bo odcinek jednokierunkowy to bodaj jedyne 50-70 metrów. Serio, nadal nie rozumiem w czym ludzie widzą problem.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Salamandro, ludzie (prawdopodobnie) widza problem w tym, że pod ich oknami, po ich ulicach będzie jeździło więcej samochodów. Ano chyba będzie. W moim Ciechocine do niedawna ul. Kazimierska, Brzozowa, Nowa i in. były w miare spokojnymi ulicami. Teraz po połaczeniu Obwodowej z Rumią ruch jak w mieście Twoją 12 marca tez samochody pędza jak szalone.
Chcemy wszyscy jeździć samochodami? Tak, oczywiście, tylko nie pod moim domem
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:Salamandro, ludzie (prawdopodobnie) widza problem w tym, że pod ich oknami, po ich ulicach będzie jeździło więcej samochodów. Ano chyba będzie. W moim Ciechocine do niedawna ul. Kazimierska, Brzozowa, Nowa i in. były w miare spokojnymi ulicami. Teraz po połaczeniu Obwodowej z Rumią ruch jak w mieście Twoją 12 marca tez samochody pędza jak szalone.
Chcemy wszyscy jeździć samochodami? Tak, oczywiście, tylko nie pod moim domem
Domyślam się, że chodzi o potencjalne zwiększenie ruchu samochodowego, ale właśnie nie rozumiem dlaczego ludzie uważają, że miałby się on zwiększyć? Tak czy siak z osiedla przy Młyńskiej, z Lidla, Rossmanna itp. trzeba się jakoś wydostać. Co to za różnica czy się wyjedzie w stronę Morskiej czy w stronę Gdańskiej? W sensie - co to za różnica dla mieszkańców ulicy Młyńskiej, skoro ten ruch JUŻ istnieje, tyle, że dojdzie nowy kierunek wyjazdu. Innymi słowy samochód, który tak czy siak musiałby wyjechać z tego miejsca nie wyjedzie przecież dwukrotnie w obu kierunkach, więc nie zwiększy ruchu. To jedno.
Drugie: nie przemawiają do mnie argumenty pełne obaw, że miałaby być to droga o funkcji tranzytowej. Dla kogo niby? Komu opłacałoby się zjeżdżać z Obwodowej do centrum osiedla by potem wyjeżdżać na Gdańskiej? Serio dużo prościej jest pojechać kawałek dalej i skręcić w Łąkową - zdecydowanie mniej problemów po drodze.
Natomiast dla mieszkańców np. Aquasfery i tego nowego bloku, który właśnie powstaje, byłoby to udogodnienie jeśli chodzi o normalny dojazd do dworca, ale litości - ile ludzi tam mieszka, by ruch samochodowy miał aż tak bardzo doskwierać mieszkańcom bloków przy Młyńskiej? Bo zaznaczam - ten ruch tam już istnieje od dawna, a odcinek jednokierunkowy jest bardzo krótki.
Ja mieszkając w tym miejscu cieszyłabym się mając możliwość swobodnego wyjazdu z osiedla w stronę ul. Gdańskiej bez kombinowania jak koń pod górę. No ale co kto lubi
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

kolejne wydluzone swiatla i bedzie efekt jak przy galerii rumia... ciekawe dokad beda korki..
pozdr
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

rozwoj pisze:...trzeba sie zastanowić czy budżet Redy jest na tyle wysoki ze stać Nas na finansowanie parkingu przy SKM z którego korzystac będą osoby spoza Gminy dojazdzajace do Redy i przesiadajace sie na SKM?
Ja mam zupełnie inne obserwacje. Bardo wielu mieszkańców Redy korzysta z tego parkingu. A jak wiadomo, parking ten już nie mieści wymaganej liczby samochodów (patrz sytuacja na parkingu Lidla). Albo budujemy parking, albo godzimy się by inni parkowali na osiedlowych uliczkach wokół dworca. Ucywilizowanie tego miejsca jest niestety niezbędne!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

rozwoj pisze: Dodatkowo...trzeba sie zastanowić czy budżet Redy jest na tyle wysoki ze stać Nas na finansowanie parkingu przy SKM z którego korzystac będą osoby spoza Gminy dojazdzajace do Redy i przesiadajace sie na SKM?
Dziwna argumentacja Mieszkańcy Redy też korzystają z tego, co finansują inne gminy i chyba nikt z tego nie robi problemu. Inna sprawa, że gdyby inne gminy miały u siebie dworzec SKM, to parkowałyby przecież u siebie. Skoro Reda jest pierwszym po drodze przystankiem SKM, to nie bardzo widzę inne wyjście z sytuacji.
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze: Nie bardzo rozumiem. Jadąc z Rumi do/przez Redę ma się przecież już teraz możliwość wjazdu w Młyńską skręcając w prawo z Gdańskiej. ... Nikt inny nie będzie z niej korzystał na zasadzie drogi tranzytowej, bo nie ma przecież takich okoliczności.
Nie rozmiesz Jadąc z Rumi z Morskiej w kierunku Wejherowa. Jestem z Redy/Wejhrowa i jadę Morską z Rumi (nie Gdańską). Teraz kierowcy skręcają w prawo na rondzie i dalej Obwodową i Kaźmierską/Szkolną/Łąkową. Założę się, że po wybudowaniu prawoskrętu z Młyńskiej w Gdańską wielu kierowców zacznie wybierać jazdę na wprost przez rondo.
Ale do czego? Głównie do tego, by dojechać do osiedla czy tych kilku sklepików. Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie Młyńską z Gdańskiej do Obwodowej, bo PO CO? Zjechałby szybciej choćby skręcając w Łąkową.
A "PO TO", że jak jedziesz z kierunku Wejherowa i chcesz się "wbić" na dół do Rumi, na Hutniczą itp., to zwykle kręcisz koło Castoramy albo Auchana, tak? Więc teraz ruch będzie sobie szedł w lewo Młyńską i prosto Morską do Rumi. Tak samo żeby dojechać do Aquasfery, to z kierunku Wejherowa będzie to najlepszy zjazd, więc i najchętniej wybierany. Skręt w lewo Łąkową koło Polo, lub na tych małych światłach (w Spokojną?) jest dosyć słaby. Część ludzi wybiera wręcz Kaźmierską. Nowe skrzyżowanie zdecydowanie to ułatwi, a co za tym idzie zwiększy ruch. To jest to, czego się obawiam.
Ale ta droga nie jest zamknięta dla ruchu, poza tym tak czy siak jest dwukierunkowa niemal na całej długości, bo odcinek jednokierunkowy to bodaj jedyne 50-70 metrów. Serio, nadal nie rozumiem w czym ludzie widzą problem.
Nie chodzi o to, że droga jest zamknięta czy otwarta. Tak cięzko Ci zrozumieć, że jeżeli będzi znaczny wzrost ruchu samochodowego, to automatycznie będzie mniej bezpiecznie na przejściach dla pieszych? Jedno, dwu czy dwunastokierunkowa nie zmienia faktu, że jest to ulica WEWNĄTRZ osiedla, nie można z niej robić "przelotówki".

Kolejna rzecz o której nie napisałem, to że jeżeli koło Lidla zrobią świtała to w tym miejcu będą korki, tak jak ktoś napisał na Gdańskiej - tak, ale nie tylko. Jeżeli zrobią obok Lidla pełne skrzyżowanie (włącznie z lewoskrętem w stronę Gdyni - nie ma miejsca na dodatkowy pas) to Młyńska będzie notorycznie zakorkowana. Na pewno światła do skrętu w lewo (do Gdyni) będą bardzo rzadko i zrobimy sobie w mieście ekstra punkt postoju. Wówczas nawet ty, Salamandro, postoisz sobie w korku na światłach, żeby z zakupami Lidlowymi skręcić z Młyńskiej w prawo.
Salamandra pisze:Drugie: nie przemawiają do mnie argumenty pełne obaw, że miałaby być to droga o funkcji tranzytowej. Dla kogo niby? Komu opłacałoby się zjeżdżać z Obwodowej do centrum osiedla by potem wyjeżdżać na Gdańskiej? Serio dużo prościej jest pojechać kawałek dalej i skręcić w Łąkową - zdecydowanie mniej problemów po drodze.
No i tu mamy inne zdanie. Łatwiej będzie pojechać prosto niż kręcić najpierw w prawo na rondzie a potem w lewo w Łąkową/Szkolną.
Ostatnio zmieniony |28 Lut 2017|, o 09:33 przez zrazik.wolowy, łącznie zmieniany 1 raz.
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Temat podejmowałem w innym wątku. Generalnie podzielam obawy niektórych osób. Młyńska stanie się przedłużeniem Morskiej i ruch turystyczny częściowo przeniesie się na tę drogę. Dla mieszkańców osiedla ten rejon był pewnego rodzaju "komunikacyjną oazą spokoju" i do czasu włączenia się w Obwodową lub Gdańską nie było problemu w poruszaniu się na osiedlu. Zakorkowana młyńska oznacza paraliż osiedla. Niestety, coś za coś, rozumiem to z punktu widzenia interesu społecznego mieszkańców i godzę się na wzrost ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie mojego mieszkania. Niestety, zakorkowanie Młyńskiej oznacza utrapienie dla mieszkańców osiedla a turyści nadal będą stać w korkach, z tym że bliżej moich okien i placu zabaw, na którym bawi się moje dziecko. Osiedle przy Młynie, do tej pory wkomponowane między dwie ruchliwe drogi, teraz zostanie dodatkowo przecięte kolejną ruchliwą arterią. Dodam, że ruchliwą poza sezonem bo w sezonie pewnie wszytko bezie stało.
ODPOWIEDZ