Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:wydaje się, że osoby niepełnoletnie również mogą głosować... bo w sumie dlaczego nie?

Niesie to ryzyko, że wygrywać będą projekty szkolne... ale z drugiej strony (wg. mnie) lepsze takie, niż wychodki dla psów

ale masz rację. Trochę niedociągnięć jest, choć i tak inicjatywę oceniam na +
Te wybiegi jednak zyskały poparcie, więc widocznie ludzie woleli je, niż osrane chodniki. Każdy ma swoje priorytety
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

a szkoda słów na wychodki

mnie bardziej zastanawia, skąd ja mam wiedzieć, gdzie jest ziemia miasta?
Inwestycje trzeba wskazać albo na gruntach miejskich, albo na takich które miasto może przejąć w ciągu roku...
Jest jakiś wykaz działek należących do miasta?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

już tylko do jutra można zgłaszać projekty do BO.
Później przez miesiąc miasto będzie weryfikować poprawność wniosków i głosowanko

Chwalcie się co tam zgłosiliście
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

7 lat temu

Wraz z kolegą przygotowaliśmy i zgłosiliśmy projekt Nosi tytuł: ,,Strefa Zieleni i Rekreacji - miejsce wypoczynku dla rodzin i młodzieży''. Według naszej koncepcji miałoby to być spokojne miejsce, gdzie mimo tych wszystkich blokowisk dookoła można odpocząć na trawie, byłaby tam altanka, grill, ławki i specjalny (taki zewnętrzny) stół do gry w piłkarzyki i drzewa, czyli idealne miejsce na odpoczynek w gronie rodziny i sąsiadów Lokalizacja to okolice Biedronki przy ul. Obwodowej.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Super pomysł
Mam nadzieję, że to nie jest prima aprilisowy żart
Takie miejsce na pewno by się przydało i na pewno byłoby mocno oblegane, tylko czy udałoby się to wszystko zrobić w przewidzianym budżecie?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:Super pomysł
Mam nadzieję, że to nie jest prima aprilisowy żart
Takie miejsce na pewno by się przydało i na pewno byłoby mocno oblegane, tylko czy udałoby się to wszystko zrobić w przewidzianym budżecie?
Pytanie czy ten teren koło biedry nie należy do Semeko.... bo większość terenów jeszcze wolnych jest w posiadaniu tego dewelopera
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Ten teren pomiedzy biedrą a blokami nalezy do Lamexu wiec tam nie uda sie nic zrobic, być może chodzi o ten teren za biedronką na granicy z działkowcami tamten teren z tego co wiem to chyba jeszcze należy do urzędu...
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

7 lat temu

Myślę, że spokojnie dałoby radę zmieścić to w budżecie Co do miejsca, jest to działka miejska, ok. 600 m2. Można ją znaleźć w systemie informacji przestrzennej pod numerem 705/10.
http://reda.e-mapa.net/
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Przypuszczam że -radfar- ma tu na myśli miejsce między Biedronką a rowem melioracyjnym przy Obwodowej
To są działki nr. 704/13, 704/15 i 705 z bardzo wąskim pasem i wątpliwe by miała powstać tam jakaś inwestycja budowlana, miejsce dobre na strefę rekreacji, a zarazem na zagospodarowanie tego terenu
które w tej chwili jest jednym wielkim wysypiskiem śmieci, nie wiem czemu miasto nie sprząta tego miejsca (przy parkingu Biedry)
Ale propozycja jest dobra i jestem "za" , tylko wydaje mi się że takie miejsca będą musiały być objęte
monitoringiem policyjnym by sposób rekreacji nie podzielił się na "dzienny i nocny"

I tak ja napisał szym911 -teren od bloków Lammexu do Obwodowej jest już w rękach dewelopera.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Ja też chciałem złożyć, ale sąsiad młodszy, niech się szarpie Ograniczenie gnających na Leśnej - nie znam szczegółów, ale chyba jakieś wysepki, albo przebudowa wjazdu na Leśne Tarasy. Tak czy tak - popieram całym sercem i będę namawiał oraz tłumaczył dlaczego warto jak tylko poznam szczegóły
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

radfar napisał, że chodzi o działkę 705/10
to działka przy osiedlu Gancarska -tuż przy młynie, czy jakoś tak

na żółto zaznaczyłem o która działkę (jak sądzę) chodzi i choć liczyłem, że będzie to działka bliżej ulicy Obwodowej, to trzymam kciuki za realizację.
Załączniki
bo.JPG
screen z mapy googla
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

...chodzi osiedle przy ulicy Garncarskiej (wjazd do Biedronki)

nie ukrywam ale jestem zaskoczony że to na tej działce, tuż pod oknami bloku Garncarska 9 i 11
teraz rozumie dlaczego radfar napisał: w gronie rodzinnym i sąsiadów,
to jest mała działeczka na kilka ławeczek ze stołami, parę drzewek, krzewów, jakieś palenisko i tyle.
Tam w planach wcześniej miał być zbudowany mały blok, ale Semeko się wycofało.

Też się spodziewałem lokalizacji bliżej Obwodowej i ogólnie dostępnej, no ale cóż, jest propozycja,
koszty inwestycji na pewno nie będzie duży, więc chyba wypali.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

szkoda, szkoda, że nie bliżej Obwodowej, trochę zdziwiło mnie to, że to tak blisko bloków... wiata ogniskowa blisko bloku... myślę, że mogą pojawić się nie zadowoleni mieszkańcy - ale kibicuję temu projektowi

na pocieszenie w drugim kwartale tego roku (czyli teraz ) miasto chce realizować "budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy ul. Obwodowej - etap I na terenie działki nr 682/10 w Redzie" czyli pomiędzy ulicą Osadniczą/Norwida, a Obwodową
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Jeśli działka nr 705 to ta zakreślona na żółto, to planowanie tam placu z grillem jest bezsensowne. Działka ta mieści się obok parkingu dla samochodów i położona jest bardzo blisko budynków mieszkalnych. Ponadto do takiego miejsca muszą prowadzić prowadzić w miarę szerokie ścieżki z różnych stron. To oznaczałoby prawdopodobnie zniszczenie placyku dla zabaw dla dzieci mieszczącego się tuż obok od strony ul.Garncarskiej. Chyba lepsze byłoby już jakieś niewielkie boisko do gier i zabaw dla starszych dzieciaków, bo to miejsce dla dzieci, o którym wyżej wspomniałem jest raczej dla maluchów.
werciaw
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Jestem jak najbardziej za zagospodarowaniem tego terenu, wiecznie bałagan, ale palenisko w tym miejscu to trochę za blisko bloków, wystarczy, że wiecznie palą na działkach i śmierdzi dymem...
ODPOWIEDZ