Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Z tego co wiem, to te skrzyżowanie nie było przewidziane w tym roku do doświetlenia, a także żadne inne na łąkowej. Z tego co pisał jeden z radnych to w tym roku doświetlenie miało być przy szkole w Rekowie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

miasto robi drugie podejście do rozbudowy SP 2
Może tym razem się uda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ale zmienili warunki przetargu czy jeszcze to samo i liczą, że firmy będą chciały to zrobić za mniejszą kasę?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Rumia już błyszczy ledowym oświetleniem a u nas dalej cisza w sprawie wymiany
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

redziaczki pisze:Ale zmienili warunki przetargu czy jeszcze to samo i liczą, że firmy będą chciały to zrobić za mniejszą kasę?
tak bardzo się nie wczytywałem, ale na moje oko coś tam zmienili
Poprzednio chciano, żeby na czas budowy wykonawca zapewnił "szkołę kontenerową" teraz tego nie ma.
Wcześniej Miasto życzyło sobie, żeby inwestycje ukończyć w rok, teraz dają ponad 2 lata

z innej beczki to mocno zaawansowane prace są prowadzone na boisku przy SP nr 2
Noa2005
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

redziaczki pisze:Rumia już błyszczy ledowym oświetleniem a u nas dalej cisza w sprawie wymiany
Z tym błyskiem na ulicach Rumii to bym mocno dyskutowała. Poprzednie oświetlenie było "o niebo lepsze" !
Spróbuj wieczorem w deszczu dostrzec pieszego na ciemno ubranego.To oświetlenie przypomina czasy komuny, jest mdłe i słabe, taka bida z nędzą.
Dla mnie to raczej wielki krok do tyłu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, nie wspominając o estetyce.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

w przyszłym roku na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć 26 mln zł (z tego 8,5 mln z kredytu).
Najważniejsze planowane inwestycje to:
- węzeł integracyjny koło dworca PKP
- ulica Podgórną i Kasztanową
- dokończenie remontu stadionu
- budowa 3 części ścieżki rowerowej i chodnika przy ulicy Obwodowej

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/34 ... redyt.html

Oby wykonanie budżetu było lepsze niż w tym roku. Bo na 2017 r. plan był ambitny... ale wykonanie tragiczne.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Noa2005 pisze:
redziaczki pisze:Rumia już błyszczy ledowym oświetleniem a u nas dalej cisza w sprawie wymiany
Z tym błyskiem na ulicach Rumii to bym mocno dyskutowała. Poprzednie oświetlenie było "o niebo lepsze" !
Spróbuj wieczorem w deszczu dostrzec pieszego na ciemno ubranego.To oświetlenie przypomina czasy komuny, jest mdłe i słabe, taka bida z nędzą.
Dla mnie to raczej wielki krok do tyłu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, nie wspominając o estetyce.
Też wydaje mi się, że to takie nabijanie w butelkę na dużą skalę. Jeszcze niedawno cała Polska z hukiem wymieniała miliony lamp z sodowych na obecne. Przeliczano w jakim czasie zwrócą się poniesione koszty - kilku, kilkunastu lat. Chyba jeszcze tyle nie minęło i mamy kolejny szał inwestycyjny - ledy, które dają takie same trupie światło co poprzednie sodówy.

Będąc w temacie zastanawiam się, czy władze miasta wiedzą i robią coś właśnie w sprawie bezpieczeństwa. Dostrzeżenie pieszego, szczególnie na ulicach o dużym natężeniu ruchu, dla przykładu ulica Pucka, czy Obwodowa - to nie lada wyczyn. Buro ubrani rodacy, przy niedoświetlonych przejściach pojawiają się przed kierowcą za późno. Nie sposób zareagować prawidłowo - czyli się zatrzymać.
Doświetlenie przejść tak jak na nowym skrzyżowaniu Pucka/12 Marca sprawia, że nie ma problemu.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Mnie sie te "ledówy" nie podobają, lecz tu chyba chodzi o to, że sa tańsze w ekspoatacji. choc, gdyby policzono wszystkie koszta, to kto wie. Może policzono i jest taniej per saldo. może
Oswietlenie przejśc to jedno, a oświetlenie pieszych to drugie. Pisząc o pieszych mam na mysli róznego rodzaju elementy odblaskowe lub latarki Jednakze, gdy ogladałem te kraksę w Toruniu, to az strach z domu wychodzić. Przejście oswietlone, widoczne....i dwie osoby roztrzaskane na przejściu brrrr
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Mi się barwa tych świateł podoba - w nocnej jeździe obecne "pomarańczowe" światła, lubią się zlewać z sygnalizacją świetlną, chwila nieuwagi i przed maską błyska nam nagle światło czerwone i jakoś ogólnie kolory są bardziej prawdziwe, niż te, które rozświetla światło pomarańczowe.

Co do przejść, Romku, widziałem nagranie z kamery, która to zarejestrowała - od momentu wejścia na jezdnie do momentu potrącenia minęło 5 sekund, abstrahując od tego, że samochód jechał za szybko, piesi praktycznie weszli pod koła samochodu zakładając, że ten wyhamuje... zasada ograniczonego zaufania, instynkt samozachowawczy czy zwykła ostrożność ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

A mi się nie podoba ten trend zrzucania odpowiedzialności za wypadki na pieszych.
Gadanie o latarkach i odblaskach itd.

Ok poza obszarem zabudowanym zgadza się takie rzeczy są niezbędne, ale nie można usprawiedliwiać tego, że kierowca w mieście robi sobie wyścigi tym, że człowiek nie był ubrany jak choinka

Ostatnio przy okazji potrącenia dwóch kobiet wracających z pasterki widziałem wywiad z Panią policjant, która powiedziała "jedną z przyczyn był brak odblasków"...
Jasny gwint. Przyczyną było to, że kierowca przejechał ze zbyt dużą prędkością przez przejście dla pieszych nie zwracając uwagi, że są na nim piesi, a nie żaden brak odblasków, gdyby kierowca widząc z daleka odblaskowy znak przejście dla pieszych zwolnił do 50 km/h to by nikomu nic się nie stało... ale u nas często jak kierowca widzi, że pieszy chce wejść na jezdnie to jeszcze przyśpiesza.

Jestem za tym, żeby ludzie nosili odblaski, w ogóle uważam, że producenci odzieży mogliby wszywać takie odblaski w kurtki (inna sprawa, że za dużo w sklepach jest kurtek czarnych, a za mało kolorowych - ale widocznie takie zapotrzebowanie), ale nie przesadzajmy. Kierowcy na prawdę w mieście nie muszą na skrzyżowania wjeżdżać z piskiem opon, albo przyśpieszać jak tylko mają 50 m wolnej ulicy.

Co do oświetlenia to na pewno chodzi o to, że będzie tańsze w utrzymaniu, a pieniądze na ten cal daje UE (czyli nie miasto). W efekcie za darmo miasto wymienia sobie oświetlenie na tańsze...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Rozpoczął się montaż opraw LED-owych na ul.Obwodowej
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

no to czekamy na efekty
oby wyszło dobrze i było wieczorem/w nocy jaśniej
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

W takiej pogodzie jak dziś, po zmroku, jadąc uliczkami osiedlowymi naprawdę trzeba mieć oczy wokół głowy... dobrze, że czapki coraz częściej są białe bo reszta to po prostu ciemne tło... I wcale nie trzeba jechać szybko.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Marcin pisze:dobrze, że czapki coraz częściej są białe bo reszta to po prostu ciemne tło... I wcale nie trzeba jechać szybko.
Jakbym gdzieś to już widział .... a wczoraj, proszę:

https://www.youtube.com/watch?v=mVraJyZmXTA

Nie wiem jak wam, ale mi znacznik youtube nie wyświetla filmu (choć miejsce sobie w poście zajął), więc to może być coś z moją przeglądarką. Jakby co, podrzucam linka gdyby ktoś miał to samo.

Admin: Znaczniki youtube niestety nie działają tak, jak powinny
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ