Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Stadion w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wg moich informacji wszystko będzie gotowe do końca roku ale ostateczna warstwa nawierzchni tartanowej zostanie położona dopiero w przyszłym roku gdyż muszą być odpowiednie warunki atmosferyczne, pogodowe i temperaturowe.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

wiadomo za oknem zima stulecia, wojsko na ulicach, epidemia i wszystkie inne klęski świata, więc opóźnienie przy budowie bieżni (podobnie jak inwestycji z budżetu obywatelskiego) dziwić nie może
Bieżnia w Redzie z opóźnieniem. Otwarcie dopiero na wiosnę

Jesienią miały poprawić się warunki do uprawiania sportu w Redzie.
W związku z tym latem na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęto wymianę bieżni lekkoatletycznej. Niestety, warunki pogodowe i brak rąk do pracy uniemożliwiły zakończenie tej inwestycji na czas.

Istniejąca do tej pory bieżnia lekkoatletyczna w Redzie miała zostać wymieniona na poliuretanową, o bardzo dobrych parametrach.

– Będzie to nawierzchnia o wysokiej jakości, bez wypełniaczy pochodzących z recyklingu. Wykonane zostaną odwodnienia oraz takie elementy, jak rów melioracyjny – informowała latem Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Niestety, nadeszła zima, a bieżni nadal nie ma. To, jak wyjaśnił burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, efekt szeregu niekorzystnych czynników, z którymi w tym roku mierzy się wiele samorządów z Wybrzeża.

– Jednym z głównych niekorzystnych czynników jest pogoda – zaznaczył włodarz Redy. – Od sierpnia było niewiele dni, w które nie padało. Ponadto brakuje rąk do pracy, co odczuwają firmy drogowe. Wąskim gardłem jest tu również natłok pracy i problemy firm zajmujących się produkcją mas asfaltowych. Przedsiębiorstwa te również mają zbyt mało pracowników, którzy zajmują się nakładaniem takich mas – dodał.

A to właśnie masa asfaltowa ma stanowić podkładkę dla nawierzchni tartanowej przyszłej bieżni. Ta z kolei, aby została nałożona, wymaga odpowiednich warunków – temperatura musi wynosić ponad 10 stopni Celsjusza, a powietrze powinno być suche.

– Dlatego właśnie musieliśmy przedłużyć termin wykonania bieżni do wiosny – powiedział burmistrz. – Na pewno wtedy zorganizujemy jej uroczyste otwarcie wraz z zawodami lekkoatletycznymi – zapewnił.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/34 ... osne.htmll

wypada mieć nadzieje, że wiosną nie będzie wiało i nie będzie deszczu bo i wiosna będzie zagrożona
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Tutaj akurat nie ma się co dziwić, tartan który ma być kładziony na podłoże asfaltobetonowe wymaga odpowiednich warunków atmosferyczny. Moim zdaniem dobrze że nie robią tego na siłę bo mogłoby się okazać że po zimie zaczęła odchodzić od podłoża
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

domagam się, aby nawierzchnia była kładziona właśnie teraz !! inaczej nie rozleci się za rok i nie będziemy mieli na co narzekać ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Wicek napisał 10.07. br, ze zaczeły sie roboty na stadionie. Informacje podawane przez Burmistrza, ze padało, ze mało ludzi, ze wąskie gardło (?), natłok prac są jak dla mnie trochę dziwne. Została zawarta umowa. Wykonawce wie jaka pogoda panuje w październiku czy listopadzie. do tego dostosowuje harmonogram robót, albo nie podejmuje się zadania. Inaczej płaci kary. Płaci?
Obserwuje roboty asfaltowe na skrzyzowaniu Gdańskiej i Puckiej (kamera Nadmorski 24)) Tam pracowali prawie 24 godz na dobe. Maja ludzi maja sprzet, maja asfalt, to i robia. Jedni mają inni nie mają. Mozna?
I na koniec ta informacja, ze na pewno zorganizują uroczyste otwarcie. Otwarcie biezni!!??? Znów ta wstęga, nozyczki, gromada ludzi, przemówienia, podziękowania. Kolejarze tez powinni witać uroczyście opóźnione pociągi.
W filmie "Miś" organizowano uroczyste występy dla narodu, bo komunikacja nie działała. pamiętacie?..."jestem wesoły Romek..."
Oj ludzie, ludziska "...ale wkoło jest wesoło..."
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

widzę, że ostatnio domeną użytkowników tego forum stało się narzekanie na burmistrza i nieudolność w realizowaniu inwestycji ... ludzie skoro tak dobrze znacie się na planowaniu inwestycji, szacowaniu ich kosztów, układaniu tartanu i masy bitumicznej to zgłoście się do urzędu i zaproponujcie swoją pomoc, może uda się uniknąć kolejnych wtop, pozdrawiam
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

redziaczki / cli1 trochę od złej strony przedstawiacie temat
Nikt nie mówi, że mają w mrozie kłaść nawierzchnie. Mowa o tym co napisał Romek. Przetarg zdaje się był wyraźnie opisany. Wykonawca wiedział na co się pisze, a UM wiedział czego wymaga.
Jakby w przetargu byłoby napisane, że termin oddania do użytku zależny jest od wykonawcy i UM nie będzie w to ingerował to może więcej firm zgłosiło by się do przetargu? Może jakaś firma nie podjęła rękawicy bo UCZCIWIE przeliczyła, że nie jest w stanie tego wykonać od lipca do końca roku
Przepraszam, ale nie mówcie mi że mamy jakąś potężną zimę. Myślę, że ona jest nawet bardzo łagodna, więc skoro taka łagodna zima torpeduje wszystkie miejskie inwestycje, to może UM powinien zlecać przetargi w styczniu, a nie zlecać wykonanie robót w terminie w którym jak się okazuje technologicznie jest to niewykonalne - inna sprawa, że w innych miastach asfaltują, budują i nic im nie przeszkadza.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Też proponuję bardziej rzeczowo wypowiadać się nt. inwestycji. Temat nie jest prosty, natomiast ględzenie zza klawiatury tak. Technologia to rzecz dla fachowców, a ona często przegrywa z milionem polskich przepisów. Samo prawo zamówień publicznych to temat rzeka.
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Nie znamy treści umowy, więc nie wiemy, czy są w niej jakieś klauzule mówiące o warunkach atmosferycznych jakie są potrzebne do układania nawierzchni.
Praca na skrzyżowaniu 24 godziny na dobę, sprzęt, lasery, helikoptery ... Gdybyśmy chcieli w takim samym trybie pracować nad bieżnią to koszt inwestycji z 2,5 mln (olaboga!!) wzrósłby do xx mln. W takim wypadku ten wątek miałby 12 stron, a nie 2 bo wszyscy płakaliby (a i tak już trochę płaczu było) "dlaczego tak drogo? przecież tam tylko tartan trzeba ułożyć!!".
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Nie znam się ale wiem jakie muszą być warunki do kładzenia a raczej natryskiwania tartanu. Minimum dziesięć stopni na plusie, utrzymujące się przez kilka dni, do tego brak opadów i wiatru Nie wiem jak wyglądał przetarg, mnie jako biegacza też to wkurza że muszę czekać do wiosny by biegać ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy.... a jakie były zapisy w przetargu i jak je miasto egzekwuje to już nie do mnie pytanie
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Ogólnie rzecz biorac, to działalność Burmistrza i Rady Miasta oceniam raczej pozytywnie, co nie zmienia faktu, ze w mojej ocenie to akurat zadanie im nie wyszło.

https://www.youtube.com/watch?v=RK2Y_jD0jow
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

ja burmistrza nie atakowałem i na pewno nie należę do Jego przeciwników, ale próba obrony Urzędu Miasta w tym temacie jest jednak mocno słaba
Podziwiam niektórych z Was i mam nadzieje, że tak samo traktujecie swoje prywatne inwestycje
Np.oddajecie auto do warsztatu w piątek, umawiacie się, że będzie gotowe w poniedziałek. W poniedziałek przychodzicie i dowiadujecie się, że będzie za dwa poniedziałki, bo akurat prądu nie było w warsztacie i mało pracowników było też...
Na pewno reagujcie podobnie jak tutaj Machacie ręką i mówicie... w sumie zrozumiała sytuacja. Chętnie poczekam jeszcze dwa poniedziałki

W Redzie od lipca do dzisiaj nie było odpowiednich warunków atmosferycznych do położenia bieżni?... a w sąsiedniej Rumi jakoś położyli na przełomie listopada i grudnia bieżnie (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących). Rumia jest w innej strefie klimatycznej, czy tamtejsi Urzędnicy się nie znają i nie wiedzieli, że w tak dramatycznych warunkach atmosferycznych jakie obserwujemy za oknem nie wolno wykonywać inwestycji?

Dodam tylko, że w sąsiednich gminach inwestycje są realizowane. Buduje się budynki, asfaltuje ulice, kopie w ziemi i nikomu nie przeszkadzają warunki atmosferyczne. Nie wmówicie mi, że wymiana bieżni w Redzie jest najbardziej skomplikowaną inwestycją w województwie
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

I jak tam sytuacja wygląda z bieżnią? Wiosna już od miesiąca hula, teraz warunki mamy prawie że jak w lecie a inwestycja nadal nie oddana do użytku.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

już pomału działają na tej bieżni, widać już czerwień na stadionie ale jeszcze jest trochę do zrobienia moim zdaniem (widok z okna) zbudowana została też mała trybuna dla kibiców gości tzw klatka, reszta myślę że w tym miesiącu już powinna być :)
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Dziś rozmawiałem z kolesiem który to robi. Na razie idzie pierwsza warstwa samopoziomująca a na nią rozdrobniona guma. Następnie taka sama druga warstwa i trzecia o innym twardszym składzie. Całość ma być ukończona do połowy czerwca o ile nie będzie padało.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ