Zaloguj używając danych z konta społecznościowego

Nowa wersja forum e-reda.pl! Masz uwagi? Możesz je zgłosić w tym wątku: viewtopic.php?f=14&t=7402

Rower Metropolitalny

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Lider Forumowicz
1972 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 7 lat temu

6 miesięcy temu

@wicek no tego nie czytałem.... ale jest tu jeden haczyk Rower możesz odstawić na dowolny stojak o ile spełnia on jakieś kryteria? Patrząc na filmik zamieszczony tutaj, blokada roweru jest dość wysoko na tylnym kole..... z tego co pamiętam to stojak przy aqua jest tak zbudowany by zapiąć rower o przednie koło.... tak więc możliwe że nie każdy stojak nada się do tego roweru...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Lider Forumowicz
1958 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 7 lat temu

2 miesięcy temu

Rower metropolitalny – kiedy wypożyczysz, za ile i gdzie?

System obejmuje także miasta naszego powiatu – łącznie powstanie w nich 40 stacji.

W kwietniu 2017 roku podpisana została umowa między 14 pomorskimi gminami. Zakłada ona ścisłą współpracę przy uruchomieniu rowerów metropolitarnych. Rowery miejskie działały dotychczas w niektórych polskich miastach, ale teraz trafią także do mniejszych miast. Działanie systemu ma być proste, połączone z aplikacją na telefon i ma dać możliwość wypożyczenia roweru w jednej miejscowości i pozostawienie go w innej.

W naszym powiecie powstaną stacje w Rumi i Redzie. W Rumi zostaną zlokalizowane przy następujących ulicach: Sabata, Sobieskiego (dwie), Towarowej, Starowiejskiej, Żwirki i Wigury (dwie), Marzanny, Różanej, Mickiewicza (dwie), Dąbrowskiego (dwie), Derdowskiego, Dębogórskiej (dwie), Krakowskiej, Gdańskiej, Chylońskiej, Świętojańskiej, Stoczniowców i Kolejowej. W Redzie powstaną stacje przy Brzozowej, Kwiatowej, Deuga-Wczasowej, Alei Lipowej-Rekowskiej, Puckiej, Jana Pawła II, Rekowej, Gdańskiej (dwie), Ceynowy, Norwida, Gniewowskiej (dwie), Torowej, Olimpijskiej, 1. maja i Lednej. Wejherowo nie będzie objęte projektem. Rower wypożyczymy natomiast w niedalekich: Pucku, Władysławowie, czy Trójmieście.

System Roweru Metropolitalnego ma ruszyć jesienią 2018 – wtedy zacznie się pilotaż projektu, właściwy system rowerów miejskich ma wystartować latem 2019. Docelowo na Pomorzu ma być 7700 stacji i ponad 3,5 tysiąca dostępnych rowerów.

Ile będzie kosztowało wypożyczenie? Ceny jeszcze nie są znane, ale prawdopodobne jest, że pierwsze 20 minut będzie bezpłatne, natomiast ceny mają być porównywalne do tych, które są w miastach, gdzie działają już rowery miejskie. W Warszawie pierwsza godzina kosztuje 1 zł, kolejna 3, następna 5, a czwarta i każda następna 7 zł. W Poznaniu, Opolu, Białymstoku i we Wrocławiu pierwsza godzina to także symboliczna złotów, ale druga kosztuje 2 zł, natomiast wszystkie kolejne – 4 zł.

Koszt projektu to około 20 milionów zł. W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Pomorskiego zarezerwowano na ten cel 17,2 mln zł. Pozostałą kwotę w swoich budżetach już teraz zabezpieczają gminy partnerskie.
http://gwe24.pl/pl/11_wiadomosci/23518_.html
Major
Częsty Bywalec
337 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 4 lat temu

2 miesięcy temu

Wicek pisze: W Redzie powstaną stacje przy Brzozowej, Kwiatowej, Deuga-Wczasowej, Alei Lipowej-Rekowskiej, Puckiej, Jana Pawła II, Rekowej, Gdańskiej (dwie), Ceynowy, Norwida, Gniewowskiej (dwie), Torowej, Olimpijskiej, 1. maja i Lednej.
Domyślam że błędnie napisali nazwy trzech ulic - Deuga, to na pewno chodzi o ul.Długa ,
- Lednej, to chyba Leśnej , ale gdzie w Redzie jest ulica Rekowa ? wiem że jest jest Rekowska
... może Romek coś będzie wiedział, bo to bliżej chyba niego
Romek
Lider Forumowicz
1286 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

2 miesięcy temu

Ulica Rekowa? Nie mam pojęcia. Kto to był ten Rekow? Czy aby nie pominieto tej ulicy przy dekomunizacji?
A tak serio to moim skromnym zdaniem może chodzic o ul. Łąkową
ODPOWIEDZ