InwestycjeInwestycje w Redzie - dyskusja ogólna


Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Bywalec
Posty: 236

Bywalec
Post7 sty 2018, o 14:38

Cytuj
Wszystko przez Ruskich i Amerykanów. Zabrali nam cały śnieg i teraz mamy ciemno.
Lider Forumowicz
Posty: 1239

Lider Forumowicz
Post12 sty 2018, o 14:06

Cytuj
Poświęcono dziś ul. Podleśną.(patrz strona UM) Dziewięć osób przyjechało przecieło wstążkę, pomodliło sie i pojechało. Ciekawe co sie dzieje z tymi kawałkami wstążek w barwach narodowych. Nie dbaja o swoje zdrowie ci nasi włodarze.Osoba duchowna również. Bez czapek, bez rekawiczek, a tu zima przecież. Przez głowe ucieka ponad 30% ciepła z naszego organizmu.
W tekście nazwali ten fakt "uroczystością" hmm...moze to jest uroczystość ponad 0,5 km przebudowanej ulicy to jest cóś.
Czy była uroczystość otwarcia "Biedronki"? Ktos cos wie? Mnie taka informacja nie rzuciła sie na oczy. może cos pominełem
Lider Forumowicz
Posty: 1910
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post13 sty 2018, o 11:01

Cytuj
Przyznam szczerze, że Obwodowa po wymianie oświetlenia na Ledy wygląda bardzo fajnie :)
Trochę się obawiałem efektu końcowego, ale jest naprawdę ok
Bywalec
Posty: 269

Bywalec
Post13 sty 2018, o 16:23

Cytuj
Romek napisał(a):Poświęcono dziś ul. Podleśną.(patrz strona UM) Dziewięć osób przyjechało przecieło wstążkę, pomodliło sie i pojechało. Ciekawe co sie dzieje z tymi kawałkami wstążek w barwach narodowych. Nie dbaja o swoje zdrowie ci nasi włodarze.Osoba duchowna również. Bez czapek, bez rekawiczek, a tu zima przecież. Przez głowe ucieka ponad 30% ciepła z naszego organizmu.
W tekście nazwali ten fakt "uroczystością" hmm...moze to jest uroczystość ponad 0,5 km przebudowanej ulicy to jest cóś
. Szkoda słów. Teoretycznie to świeckie państwo. Wiadomo, że ulicę wybudowano na wsi, gdzie panują inne zwyczaje. Mnie poraża kwota jaką ram wydano na zwykłą lokalną drogę bez żadnego znaczenia dla mieszkańców Redy. Ciekawe co na to ci mieszkańcy, którzy realizowali swoje drogi z własnym udziałem finansowym .....?
Lider Forumowicz
Posty: 1592
REDA CIECHOCINO

Lider Forumowicz
Post14 sty 2018, o 09:34

Cytuj
Robinie. Rekowo Dolne to dzielnica Redy.Tam też płacą podatki.Nie mozesz odmawiac im prawa do dobrego dojazdu i kanalizacji którą tam zakładano.To nie wieś jak sugerujesz a dzielnica miasta w której mieszkają ludzie tacy sami jak Ty czy mieszkancy innych dzielnic .Wszystkie Inwestycje są teraz otwierane w obecnosci księdza.
Częsty Bywalec
Posty: 318

Częsty Bywalec
Post14 sty 2018, o 15:22

Cytuj
Wicek napisał(a):Przyznam szczerze, że Obwodowa po wymianie oświetlenia na Ledy wygląda bardzo fajnie
Trochę się obawiałem efektu końcowego, ale jest naprawdę ok

... też byłem bardzo ciekawy jakiej mocy będzie to Ledowe światło padające z latarni,
ale ku zaskoczeniu naprawę jest rewelacyjnie, jest dużo jaśniej , wyrazniej, i raczej bezpieczniej,
szczególnie przy przejściach , a dlaczego piszę że "ku zaskoczeniu"
ponieważ Ledy które od dwóch lat świecą na ul.Morskiej są na pewno słabszej mocy i jest nie co ciemniej.

Jak na razie widziałem że Ledy zamontowali na całej długości Wejherowskiej / Gdańskiej
czyli od granicy z Wejherowem po Rumię czyli DK 6, no i Obwodowa oraz Łąkowa.
Lider Forumowicz
Posty: 1239

Lider Forumowicz
Post14 sty 2018, o 15:35

Cytuj
Wyżej już pytałem o otwarcie "Biedronki" Była feta? Poza informacja o "wielkim otwarciu" nie zauważyłem informacji o 'uroczystości" otwarcia z "udziałem". Nie było tez informacji o uroczystym otwarciu przebudowanego skrzyzowania.
Bywalec
Posty: 269

Bywalec
Post14 sty 2018, o 16:42

Cytuj
kowalski napisał(a):Robinie. Rekowo Dolne to dzielnica Redy.Tam też płacą podatki.Nie mozesz odmawiac im prawa do dobrego dojazdu i kanalizacji którą tam zakładano.To nie wieś jak sugerujesz a dzielnica miasta w której mieszkają ludzie tacy sami jak Ty czy mieszkancy innych dzielnic .Wszystkie Inwestycje są teraz otwierane w obecnosci księdza.
Zapewniam, że nie wszystkie. Przejrzyj zdjęcia z przecinania wstążek w Redzie. Nie znajdziesz tam faceta w sutannie, bo niby co miałby tam robić. Co do wsi, to jest wieś zaledwie kilka lat temu przyłączona do Redy wbrew woli wielu "starych" mieszkańców. To opinia, którą słyszę podczas zwyczajnych rozmów. Nie wystarczy przekopać tabliczek z nazwą miasta. Ciekaw jestem jaki bilans jest tych kilku lat. Wpływów z podatków (same domki, żadnych firm), a poniesionych kosztów. Ciekaw jestem dlaczego tak dużo inwestycji w lokalne drogi trzeba robić poprzez komitety i wkłady finansowe mieszkańców , a w przypadku Rekowa - nie trzeba wkładu mieszkańców. Reda nie jest niestety bogatym wujkiem. Kilka inwestycji upadło z powodu niewystarczających środków.
Wygadany Lider
Posty: 2582
Reda

Avatar użytkownika
Wygadany Lider
Post14 sty 2018, o 17:11

Cytuj
Robin napisał(a):...Co do wsi, to jest wieś zaledwie kilka lat temu przyłączona do Redy wbrew woli wielu "starych" mieszkańców. ...

No raczej 20 lat temu...
Lider Forumowicz
Posty: 1910
Gdynia / Reda

Lider Forumowicz
Post14 sty 2018, o 19:07

Cytuj
Robin trochę racji masz, ale z drugiej strony nie można tak patrzeć, że robimy rachunek wpływów do budżetu i dopiero wtedy inwestycje :)
W ten sposób wszystkie inwestycje będą szły tylko w centrum miasta :)
Miasto powinno inwestować w obrzeża - oczywiście w mniejszych proporcjach, ale powinno.
Także po to, by miasto miało gdzie dalej się rozwijać :)

Nie wypowiadam się, czy akurat ta ulica była najpilniejszą potrzebą na obrzeżach miasta, ale na pewno nie można zapomnieć o tym, że miasto to każda dzielnica, a nie tylko ścisłe centrum :)

Inna sprawa, że wykonanie budżetu w tym roku było bardzo słabe - liczę, że ten rok (wyborczy) odrobi to z nawiązką i nie mogę doczekać się nowego planu inwestycyjnego.

Z zaplanowanych inwestycji nie wykonano m.in:
- budowa ul. Polnej
- budowa węzła integracyjnego (bardzo duży minus dla miasta)
- realizacja projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe"
- rozbudowa SP 2
- przebudowa placu zabaw i boiska przy Brzechwy/Fenikowskiego (w realizacji)
- platforma widokowa przy Jara

udało się wykonać lub chociaż zlecić
- inwestycje z budżetu obywatelskiego (duży plus dla miasta mimo opóźnień)
- modernizacja oświetlenia w mieście (dofinansowanie zewnętrzne = duży plus)
- etap 2 z 3 modernizacji ścieżko chodnika przy Obwodowej
- rozbudowa budynku OSP
- ulica Podleśna
- budowa bieżni przy stadionie (byłby plus, ale dla mnie to opóźnienie jest niewytłumaczalne)

Można było z 2017 r. wyciągnąć więcej, ale dramatu nie ma pod warunkiem, że ten rok będzie mega inwestycyjny :)
Bywalec
Posty: 269

Bywalec
Postwczoraj, o 07:30

Cytuj
Oczywiście masz rację. Zgadzam się. Podaję jedynie przykład rażącej dysproporcji dużej inwestycji o znikomym znaczeniu dla ogółu mieszkańców w dodatku w niedawno przyłączone tereny (skąd podatków wpływa bardzo mało) w odniesieniu np. do ludzi czekających po 50 lat na jakiekolwiek utwardzenie tymczasowe (tak jak się to obecnie dzieje np. na ulicy Jaśminowej), czy terenów na których znajdują się prawdziwe kury nioski złotych jajek naszego budżetu - czyli firmy. Wspominane już okolice Przemysłowej i Spółdzielczej czy tragiczna ulica Ogrodników, gdzie jedynie terenówka ma szanse przejechać. Przykładów jest oczywiście więcej.
Cóż, kasę wydali. Może następnym razem podrapią się w głowę.
Lider Forumowicz
Posty: 1239

Lider Forumowicz
Postwczoraj, o 15:48

Cytuj
Fakt, ze Rekowo Dln. zostało niedawno przyłączone do Redy nie ma zadnego znaczenia. Żadnego. Fakt, że na ul. Wiśniowej, Wiejskiej czy Świerkowej (wszystkie utwardzone) nie ma "kur znoszących złote jajka" nie ma znaczenia. Tam od późnych lat '80 mieszkają ludzie. Na nowych osiedlach tez nie ma "kur", no może sa "małe kurki" lecz ulice są asfaltowe. Byc moze nie wszystkie powstały z pieniedzy podatników.
Jak ustalic kolejność remontu lub budowy ulic? Czy najpierw tam gdzie sa "kury" ? Czy moze tam gdzie mieszka najwiecuj ludzi A moze tam, gdzie najdłuzej nic nie robiono? Czy zaniedbane Pieleszewa, czy nowe ulice Ciechocina i Betlejem?
Tak, to prawda władze lokalne powinny wspierać w rózny sposób lokalizowania na swoim terenie róznego rodzaju biznesu. Problem w tym, że w miejskiej kasie nie starczy na wszystko, trzeba wybierać ( o czym powyzej)

"Biedronka', "Semeko" "Port Handlowy" wydały spore pieniadze aby zapewnić dojazd klientom. Też płaca podatki. Nie wiem ile, nie wiem jakie, lecz z pewnością niemały podatek od nieruchomości płacą, jak my wszyscy.
Bywalec
Posty: 269

Bywalec
Postdzisiaj, o 14:32

Cytuj
Widzę, że taka dyskusja traci sens. Starasz się za wszelką cenę szukać argumentów za, skrzętnie pomijając pozostałe. Wybrałeś ulice asfaltowe, pomijając leżące tuż obok zaniedbane ulice. Fajnie byłoby zobaczyć ile miasto skasowało od firm położonych przy wymienionych wcześniej ulicach i fajnie byłoby się tam przejechać. Polecam. Podkreślam - firmy płacą dużo większe podatki za m2 od mieszkańców.
Jeśli porozmawiasz z mieszkańcami, którzy 50 lat czekają na utwardzenie swojej polnej ulicy, zapewniam Cię, że to dla niech MA ZNACZENIE od kiedy mieszkańcy nowo przyłączonych terenów płacą podatki. Pozdrawiam.
Lider Forumowicz
Posty: 1792
Gdynia/Reda

Avatar użytkownika
Lider Forumowicz
Postdzisiaj, o 16:48

Cytuj
Chciałam coś od siebie dopisać, ale w sumie właśnie przed chwilą wszystko już powiedział Robin, z którym zgadzam się co do literki ;)
Poprzednia strona

Powrót do Inwestycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 0 gości