Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Coś wiadomo może czy władze Redy starają się o budowę placów zabaw i siłowni z programu OSA? Czy może uznali że nie warto...a można dostać 50-70% dofinansowania http://strefaaktywnosci.com.pl/index.ph ... ramie.html
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

szym911 pisze:
6 lat temu
Coś wiadomo może czy władze Redy starają się o budowę placów zabaw i siłowni z programu OSA? Czy może uznali że nie warto...a można dostać 50-70% dofinansowania http://strefaaktywnosci.com.pl/index.ph ... ramie.html
Ja nie wiem czy się starają, czy też uznali, że nie warto. Spróbuj może przesłać to pytanie na ten adres;
sekretariat@reda.pl
To adres UM w Redzie. Istnieje szansa, że będą wiedzieli więcej niż forumowicze....choc 100% nie ma :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

cli1 pisze:
6 lat temu
Wicek pisze:
6 lat temu
Burmistrz coś tam tłumaczył, że przy Karłowicza po jakiś tam byłych zakładach, albo przy 12 marca
nie po zakładach, a po byłym ujęciu wody jak dobrze pamiętam i jak dobrze pamiętam to miasto nie ma jeszcze tych terenów tylko musi je uzyskać od skarbu państwa ;)
W którym dokładnie miejscu jest to byłe ujęcie wody przy ul. Karłowicza?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

nie wiem czy przypadkiem na dzisiejszej sesji RadyMiasta nie zapadały decyzje związane z tym "Mieszkaniem +"

W porządku obrad były między innymi takie punkty:
1. Projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowej części dzielnicy Pieleszewo w Redzie
10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie, w drodze darowizny na rzecz Gminy Miasto Reda, nieruchomości stanowiących własność skarby Państwa

http://miasto.reda.pl/2018/xli-sesja-ra ... -w-redzie/
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Wygląda na to, że dojdzie do skutku: Rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie. Dziś wyłoniono wykonawcę, najkorzystniejsza oferta pochodzi z firmy z Gdyni Przedsiębiorstwo PHU Dachbud. Miasto Reda dołoży resztę pieniędzy :D :)
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Miasto Reda dorzuciło :)
Ciekawe z jakiej inwestychi zabrali?
Niestety widać po środkach przeznaczonych na inwestycje, że Miasto Reda żyje w innym świecie. A że zbliżają się wybory to wykorzystają wszystkie możliwości czyli środki aby pokazać jak to się starają i sprawnie działają.
Urząd miasta ma nową ładną siedzibę, szkoła też się rozbuduje, drogi sobie poczekają. Kiedyś wszystkie drogi byly gruntowe i ludzie jakoś żyli więc ich utwardzenie może sobie poczekać parenaście lat.

Jednak plus dla UM, że w końcu zrozumieli, że kosztorysy mają wykonane źle.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Bardzo dobra informacja, oby szybko zakończyć formalności i przywitać wykonawce na placu budowy i oby udało się zrealizować inwestycje bez przygód :P

Teraz jeszcze mogliby podpisać umowę na budowę tego nieszczęsnego węzła :)
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Akurat ten jak to dobrze ująłeś "nieszczęsny" węzeł może czekać moim zdaniem, jest masa potrzeb w Redzie. Choć zdaję sobie sprawę, że jako mieszkaniec ul. Młyńskiej - jestem nieobiektywny :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

tylko, że miasto dużo uzależnia od tej inwestycji.
Nie będzie żadnych zmian w komunikacji miejskiej do czasu zbudowania węzła
Nie będzie inwestycji związanych z tunelem do czasu przetargu
Nie będzie miejsc parkingowych przy dworcu itd. itp.

Rozumiem Twoje obawy i też nie do końca jestem przekonany co do ruchu dwukierunkowego Dworzec - Morska (w tym ciężkich pojazdów) - ciekawe czy ta kostka to wytrzyma :P

ale cyrk związany z codziennym parkowaniem aut i jeżdżeniu pieszym idącym na/z dworca praktycznie po nogach przestaje być zabawny :)
Dlatego uważam, że budowa parkingu z prawdziwego zdarzenia przy dworcu to jest jednak priorytet... a bez węzła miasto tego nie zrobi :)
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

A dlaczego budowa parkingu zależna jest od budowy węzła? Może nie jestem zbyt w temacie ale wydaje mi się, że parking można zbudować już teraz. Parking , tu mam na myśli powierzchnie utwardzoną kostką lub płytami. Tak samo jak i powinno zbudować się parking w Pieleszewie.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
6 lat temu
A dlaczego budowa parkingu zależna jest od budowy węzła? Może nie jestem zbyt w temacie ale wydaje mi się, że parking można zbudować już teraz. Parking , tu mam na myśli powierzchnie utwardzoną kostką lub płytami.
co prawda wątek z Węzłem mamy oddzielny
ale dokończę,
w Polsce to taka czasami chora tradycja,
najpierw wykonuje się chodniki, parkingi, ulice,
ale zaznaczam "czasami" a potem przystępują
do wymiany lub montażu np. rur kanalizacyjnych,
albo kopią rowy pod nowe kable i studzienki.
Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem jest najpierw
wymiana i montaż nowych mediów na terenie -CAŁEJ-
inwestycji, niż potem demontawać nowo powstały parking
bo nagle w planach jest zmiana, albo czegoś zapomnieli.
Niech robią cała inwestycję w jednym czasie, a nie dzielenie
parking / DK 6 / jezdnie z zatoczkami przy dworcu.
Jeśli w umowie jest faktycznie, że będą przystępować
do prac etapami, czyli najpierw zrobią nowe kolektory wodne,
nowe kable, itp. pod parkingiem i zamknął go już kostką,
a po miesiącu przystąpią do prac przykładowo pod DK 6,
a na końcu przy budynku dworca, to obawiam się że prace
mogą bardziej rozciągnąć w czasie, co będzie uciążliwe
dla nas wszystkich.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Jeżeli inwestycja jest źle zarządzana to nawet wykonując ją w całości można coś tam sp...
I bardziej tego zarządzania ze strony UM bym się obawiał widząc wykonywane inwestycje.
Co do "chorej tradycji" to zauważ, że większość dróg budowana w Redzie, czyli te z płyt jumbo są drogami tymczasowymi, wobec tego ich budowa to również strata pieniędzy. UM oszczędza na wykonaniu kanalizacji deszczowej drogi ale przecież kiedyś ją trzeba wykonać.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

czy ktoś wie co się dzieje na tym terenie miedzy rzekami koło straży pożarnej ?? kiedyś była mowa że jakieś bloki mają tam powstać, widziałem wczoraj też kilka kontenerów coś jakby się tam dzieje
Redzianin od urodzenia
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Na razie straszny bajzel tam się dzieje. Bałagan robią z dnia na dzień coraz większy. Ledwie doprowadzili do porządku straż i teren po szklarniach i już nowy bałagan się tworzy !
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Ta działka już od kilku lat jest wystawiona na sprzedaż,
to wyspa o powierzchni 15.000 m2
czyżby znalazł się chętny na kupno tego terenu ?
bo faktycznie przywiezli stare kontenery, palety, pare
wywrotek piachu i ustawili jakiś namiot,
... jak na razie nie wygląda to za ciekawie,
teraz tylko czekać - co tam powstanie ? :D

Niewątpliwie ta wyspa wymaga szczególnie przestrzegania
zasad ochrony środowiska, oby wykonawca się tego trzymał.

https://www.youtube.com/watch?v=XkPAR8InJ9Q
ODPOWIEDZ