Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Miejsca parkingowe - ul. Młyńska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Raccoon
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Witajcie !

Nieśmiało zacznę nowy wątek.. mowa tu o miejscach parkingowych przy ul. Młyńskiej.
Od kilku miesięcy problem miejsc parkingowych na os. przy Młynie jest coraz większy... Mieszkając koo mini Ronda... byłem dziś zmuszony parkować przy Aquasferze... Nie wiem czy tylko ja zauważyłem, że ten problem się nasila. Jeśli przyjadę po godzinie 17:00 z pracy.. praktycznie muszę parkować między blokami, co też jest nie lada wyczynem... Czy wiecie może czy ktoś chce temu zaradzić... często widzę ludzi, którzy mają po 2 samochody... i jeden jest w garażu to rozumiem... ale najgorsze jest to, że pod moim blokiem parkują ludzie, którzy idą na SKM... lub do AQUAPARKU lub budynków w tamtą stronę. Troszkę zaczyna mnie ogaranić frustracja... człowiek nie może pojechać nigdzie po 18:00, bo nie znajdzie miejsca parkingowe...

Moje pytania...

1. Czy wiecie może czy są plany w celu zniwelowania tego problemu ?
2. Czy są plany na budowę jakiś parkingów...

Posiadamy jeden samochód... i uwierzcie mi jest trudno...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

W 2017 na każde 1000 naszych rodaków przypadało 539 samochodów. Wyprzedziliśmy pod tym względem takie kraje jak np Wlk Brytania, Szwecja, Francja, Belgia czy Irlandia. W tym tez roku było w Polsce ponad 22 mln. samochodów osobowych. Gdzie te te wszystkie bryki ustawić ? Nie mam pojęcia.
Czy zna ktoś miasto w Polsce, gdzie nie ma problemów z parkowaniem ? Ja nie znam.
Czy rodziny decydując się na kupno drugiego i następnego samochodu wiedzą, gdzie będą parkowały?
Cała infrastruktura nie jest przygotowana na przyjecie takiej ilości samochodów. Samochodów przybywa, korki rosną miejsc do parkowania nie przybywa.
A wracając do twoich pytań, to na innym watku omawiano dość szeroko budowe parkingu w poblizu PKP
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

W Pelplinie nie spotkałem się z problemem parkowania.
A druga sprawa to to o czym wspomniał Raccoon to parkowanie pod miejscem zamieszkania przez osoby wcale nie mieszkające w danym miejscu.
Jak ktoś na SKM to niech parkuje przy SKM a jak jak do Aquaparku to niech tam parkują. Wcześniej w jakimś wątku podobna sprawa była poruszona ale podniósł się krzyk obrońców demokracji bo nie można ograniczać swobody i wolności ludzi do parkowania tam gdzie mają ochotę.
Jeśli się gdzieś wybieram a parking jest tam płatny to trzeba się z tym liczyć. No ale tak to jest że wtedy się parkuje w innym miejscu byle było darmowe i nikogo nie obchodzi że w ten sposób np. mieszkańca zmusza się do parkowania nie pod domem lecz na tamtym miejscu parkingowym na dodatek płatnym.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

W ubiegłym roku latem byłem w Pelplinie. Maja tam jakąs aplikacje na smartfona, która podobno ułatwia znalezienie miejsca do parkowania. nie korzystałem z tego, ale kuzyn u którego gościłem mówił, że to działa nieźle.

Parę lat temu byłem w niewielkim miasteczku (ok 30 tys)w Niemczech. mieszkałem w 12-to mieszkaniowym domu. do każdego mieszkania było przynależne jedno miejsce parkingowe. Jeśii ktoś potrzebuje wiecej parkingu, to moze sobie kupić lub wynająć miejsce w pobliżu. Istnieje również możlwość wydzierżawienia garażu. Żaden z mieszkańców nie był właścicielem, wszyscy byli najemcami. Przy ulicach stoją znaki zakazu z różnymi tabliczkami informującymi kto i kiedy może się zatrzymać, czy zaparkować. Porządku pilnują sami Niemcy. Jesli ktos postawi auto niewłaściwie w parę minut pojawia się Polizei zawiadomione przez mieszkańców. Mandaty sa bolesne. Na czas mojego pobytu rodzina wynajęła mi garaz w poblizu, abym miał gdzie postawić auto.
Czy miejsca w halach garażowych są dostepne? Pytam, bo nie wiem.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

wg mnie na tym osiedlu problemem jest też fakt, że wiele jest sklepów a żaden parkingu nie posiada (oprócz Lidla, który jest płatny). Fakt, że osiedla są tak zrobione, że parkingów nie ma to nie ma wątpliwości, sam teraz mieszkam na osiedlu, gdzie do jednego mieszkania przeznaczone jest jedno miejsce parkingowe, a wystarczy, że przyjedzie kilka osób swoimi busami, i każdy zajmie po dwa albo 3 miejsca i wolne miejsca parkingowe topnieją ...

Jarku - pisałeś że jak ktoś chce jechać SKM, to niech parkuje na dworcu. Asfaltowych parkingów jest tam niewiele (na około 12 aut) jeżeli chodzi o ten parking przy torach w kierunku składnicy węgla - stanąłem tam raz, bo wiedziałem, że na parkingu osiedlowym powinni parkować mieszkańcy a nie pasażerowie SKM - skończyło się zerwaniem kilku elementów podwozia - nigdy więcej tam nie zaparkuję i niestety ale jeżeli będę musiał gdzieś jechać pociągiem to auto zostawiam gdzieś w okolicach osiedla.

PS też mieszkałem na osiedlu Przy Młynie, i wiem co to znaczy biegać po samochód na drugi koniec osiedla.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Temat parkingów na tym forum był omawiany wielokrotnie, i to przy dworcu, jak i na osiedlach. Całkiem zrozumiałym problem jest to że samochodów wciąż przybywa,ale co zrobić jak każdy chce mieć samochód, zdarza się że rodziny mają czasami po 2 auta,a nawet 3.
Jeśli chodzi o miejsca parkingowe Przy Młynie to raczej ciężko na powstanie czegoś nowego, jedynie może była by szansa na rozbudowę czyli powiększenie tego dużego parkingu u zbiegu Młyńskiej i Obwodowej. Jest jeszcze sporo tam wolnej zieleni by powiększyć, a zmieściło by się jeszcze ze 20 aut, tylko że to teren miasta, więc wywalczyć tą inwestycję będzie raczej ciężko.
Co do parkowania na osiedlu to widać wyraznie takie trzy sprawy które na pewno denerwują wielu kierowców :
1/ tzw. łosie parkujące na dwóch miejscach parkingowych
2/ martwe auta z których kapie rdza i blokują miejsce od miesięcy
3/ auta "handlarzy" z karteczką sprzedam, pozostawione kilka tygodni temu
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Raccoon pisze:
5 lat temu
...Moje pytania...

1. Czy wiecie może czy są plany w celu zniwelowania tego problemu ?
2. Czy są plany na budowę jakiś parkingów...
...
Z pewnością sytuację poprawi budowa dużego parkingu przy Dworcu PKP (na 200 aut). Ta inwestycja spowoduje, że osoby dojeżdżające do dworca z dzielnic i miast ościennych nie będą zmuszone do parkowania na osiedlu Przy Młynie.

Inwestycja miała być realizowana w zeszłym roku... ale nie udało się rozstrzygnąć przetargu.
Burmistrz zapowiada, że inwestycja została przesunięta na ten rok - oby tym razem się udało.
Major pisze:
5 lat temu
...
Co do parkowania na osiedlu to widać wyraznie takie trzy sprawy które na pewno denerwują wielu kierowców :
1/ tzw. łosie parkujące na dwóch miejscach parkingowych
2/ martwe auta z których kapie rdza i blokują miejsce od miesięcy
3/ auta "handlarzy" z karteczką sprzedam, pozostawione kilka tygodni temu
Dodałbym jeszcze, że w czołówce denerwujących spraw jest to, że pół parkingu między Aquasferą, a Osiedlem Przy Młynie jest ogrodzone i nie stoi tam żaden samochód - bo to chyba prywatny parking... gdyby ten parking był otwarty dla wszystkich tak jak ten między Aquasferą, a Aquaparkiem to problem byłby dużo mniej uciążliwy.
DAVIDOFF
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Witam
Mam rozwiązanie problemu dla osób mieszkających przy młynie,
mam na wynajem miejsce postojowe na dachu hali garażowej przy ulicy obwodowej 29B wjazd od ul. garncarskiej (Biedronka) za symboliczne 50zł miesięcznie.
Pozdrawiam
Czasem tu bywam
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

takie rozwiązanie to ma też Semeko i ten ktoś kto postawił płot na połowie parkingu przy Obwodowej... ale myślę, że autorowi chodziło o publiczne miejsca parkingowe nie prywatne :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
ktoś kto postawił płot na połowie parkingu przy Obwodowej
... ten ogrodzony plac parkingowy to teren prywatny chyba Fedde, od dłuższego czasu miejsca do wynajęcia, ale zawsze się zastanawiam czy to ogłoszenie dotyczy tego parkingu czy innego? bo parking ma sporo ubytków w ogrodzeniu, każdy może tam wejść a nawet wjechać autem, a na dodatek to raczej wielki plac ale zabaw, dzieci mają tam sporą frajdę by się wyszaleć grając w piłkę czy też jeżdżąc na rowerach. :D
ODPOWIEDZ