Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybór szkoły

Ogłoszenia forumowiczów oraz płatne ogłoszenia firm z Redy i okolic.
Regulamin forum
Ogłoszenia drobne dotyczące działalności zarobkowej oraz inne dotyczące firm mogą być zamieszczane wyłącznie przez moderatorów. Kontakt: admin@e-reda.pl
ODPOWIEDZ
dominiczek
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Cześć Wam

nie bardzo wiem co dalej po szkole - czy iść do liceum czy do technikum, czy do jakiejś zawodówki, może jest tu ktoś kto doradzi/odradzi jakąś szkołę gdzie najlepiej iść w Redzie? Mam pustkę w głowie totalną:/

Pozdrawiam
Dominik
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

To na serio pytanie? Może warto porozmawiać z rodzicami czy innymi bliskimi osobami, które znają Ciebie, Twoje możliwości, potencjał, zainteresowania. Ich się poradzić, a nie obcych ludzi na forum. Nikt Ci tu nie pomoże, bo nawet Cię nie znamy :)
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Wbrew pozorom, jest to dosyć istotny wybór, który może rzutować na całe życie. Nie bagatelizowałbym.
Jak już wybierać kierunki, to perspektywiczne, czyli takie, po skończeniu których nie powinno być większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.
Dodatkowo oprócz studiowania, warto też pomyśleć o studiach MBA, takich, które oprócz teorii, kładą duży nacisk na praktykę. Na których wykładają osoby które pracują w biznesie i osiągają w nim sukcesy.
Ostatnio zmieniony |25 Cze 2018|, o 09:19 przez ppw, łącznie zmieniany 1 raz.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Dominiku, napisz proszę (może byc na priv) jakie masz oceny koncowe w tym i w ubiegłym roku. Wszystkie.
Czym się interesujsz w czasie wolnym ?
Lubisz czytać ? Co ostatnio czytałeś ?
Jaki jest twój ulubiony przedmiot w szkole ? Jakiego przedmiotu najbardzej nie lubisz ?
Czy rodziców/opiekunów stac na dalszą twoja naukę ? Lubisz sie uczyć, czy to raczej nieznośny obowiązek ?
Pytań moze byc więcej. Spróbuj moze na początek sam sobie na nie odpowiedzieć. Mozesz mi je przesłać.
W sieci znalazłem mnóstwo różnego rodzaju porad. Rozmawiałeś z wychowawcą, szkolnym pedagogiem, rodzicami/opiekunami, rodziną, znajomymi?
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

dominiczek pisze:
5 lat temu
Cześć Wam

nie bardzo wiem co dalej po szkole - czy iść do liceum czy do technikum, czy do jakiejś zawodówki, może jest tu ktoś kto doradzi/odradzi jakąś szkołę gdzie najlepiej iść w Redzie? Mam pustkę w głowie totalną:/

Pozdrawiam
Dominik
Sposób postawienia problemu świadczy o tym, że raczej nie masz, póki co, jakichś konkretnych preferencji co do przyszłego zawodu. W tym układzie lepiej wybrać liceum ogólnokształcące. Można zgłosić się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rumi w celu zbadania swoich możliwości pod kątem wyboru szkoły średniej.
Kretka
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

najlepiej po LO iść na studia, a po technikum ma się jakiś zawód, wiec można wybrać: praca czy studia? Poza tym dzisiaj przeciętny mechanik samochodowy zarabia tyle, ile inżynier budowy...
ODPOWIEDZ