Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Wydaje się zasadnym i logicznym aby włodarze w końcu zainteresowali się bardziej tą stroną miasta, która ostatnio rozwija się w bardzo ekspresowym tempie, Reda nie kończy się na dzielnicach semeko / aquasfery. A czasami można odnieść takie wrażenie. Jako mieszkaniec i wyborca liczę na ZNACZNĄ poprawę komunikacji w Redzie w szczególności dzielnic Ciechocino / Rekowo.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

szymus127 pisze:
5 lat temu
...Reda nie kończy się na dzielnicach semeko / aquasfery. A czasami można odnieść takie wrażenie...
Oczywiście zgadzam się, że pilnym problemem jest konieczność zbudowania sensownej siatki komunikacji obejmującej CAŁE miasto i też na to liczę, ale zastanawia mnie zacytowane zdanie :)
Dlaczego można odnieść takie wrażenie?
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

To moje subiektywne odczucie, kiedy patrze na remonty chodników, budowę parkingów, budowę ścieżek rowerowych, dostęp do przedszkoli, przychodni, aptek, sklepów i innych powstałych inwestycjii. Moim zdaniem Rekowo i Ciechocino tworzą naprawdę bardzo dużą dzielnice z bardzo dobrym potencjałem, niestety mam właśnie wrażenie, że te rejony były chyba do tej pory trochę zapomniane i traktowane po macoszemu, od co, dzielnica domków i tyle. A przecież wystarczyłoby ją świetnie skomunikować i sądzę, że to pociągnęłoby za sobą kolejne korzyści i właśnie wspomniane inwestycję. Semeko i inni deweloperzy również tam zaczęli inwestować, to mniemam, że i miasto się zainteresuje i sprosta oczekiwaniom mieszkańców.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Mieszkam w Ciechocinie i własnie uważam, że akurat ta dzielnica jest całkiem nieźle wypozażoma w komunikację miejską. Funkcjonuja tam 4 linie autobusowe. Oczywiscie częstotliwośc kursowania niektórych linii na zawsze odpowiada mieszkańcom. Była już o tym mowa na tym forum. Jest szkoła, przedszkole, sklepy, kościół. Wiele ulic wymaga remontu, czy wręcz budowy od podstaw, to fakt. Faktem jest jednak i to, ze co roku jakies kolejne ulic sa remontowane. Coś się dzieje. Nie ma stagnacji. Zawsze może byc lepiej, zgoda.
Ciechocino i Rekowo sa i pozostana osiedlami domków. no i bardzo dobrze. Ja nie chcę bloków. Dlatego wybudowałem dom, żeby nie mieszkac w bloku. Mieszka mi się dobrze.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

Ciechocino to duża dzielnica.Porównywanie Nowej ,Kazimierskiej gdzie jest super komunikacja do Lipowej ,Łubinowej i przyległych ulic bardzo odległych od przystanku jest niewłasciwe i zamazuje prawdę.Dlatego Romek jest zadowolony a inni narzekają.Sytuację pogarsza brak chodnika wzdłuz całej Lipowej od Puckiej do Granicznej.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Romek pisze:
5 lat temu
Ciechocino i Rekowo sa i pozostana osiedlami domków. no i bardzo dobrze. Ja nie chcę bloków. Dlatego wybudowałem dom, żeby nie mieszkac w bloku. Mieszka mi się dobrze.
Myślę, że to jest odpowiedź na powyższe pytania i wątpliwości - Ciechocino jest osiedlem domków i gęstość zaludnienia jest znacznie niższa - w centrum Redy gdzie przeważają bloki jest tych ludzi znacznie więcej więc jak ma powstać jakiś sklep w centrum to będzie to jakiś market typu Bierda czy Lidl, a jak ma powstać coś na Ciechocinie to będzie to jakiś sklepik osiedlowy. To samo będzie z infrastrukturą, transportem itd ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

szymus127 zgadzam się, że powinno się poprawić skomunikowanie Ciechocina z tzw. centrum.
Czytając Twój poprzedni post odniosłem wrażenie jakbyś sugerował, że miasto inwestuje głównie w rejony "Semeko" i Aquasfery - dlatego się tak zdziwiłem, bo to by była niezła bzdura :)

Liczę, że zgodnie z zapowiedziami części radnych (podczas kampanii wyborczej) już w tym roku będziemy cieszyć się poprawą w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (wskazywano, że ma to nastąpić po wybudowaniu węzła przy dworcu).

Reda jak na tej wielkości miasto ma dużo linii autobusowych... tylko w ogóle nie są ze sobą zgrane i co gorsza mamy tutaj 3 różne taryfy, a z SKM nawet 4 (ZKM Gdynia, MZK Wejherowo, PKS Gdynia, SKM Trójmiasto).

A dla samego Ciechocina sporą szansą na poprawę kwestii transportowych może być planowany przystanek PKP Reda Ciechocino.
W tym tygodniu podpisano umowę z PKP PLK na zaprojektowanie przebudowy trasy kolejowej Reda-Hel. Najdalej w przyszłym roku zobaczymy, czy rzeczywiście przystanek będzie budowany.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

kowalski pisze:
5 lat temu
Ciechocino to duża dzielnica.Porównywanie Nowej ,Kazimierskiej gdzie jest super komunikacja do Lipowej ,Łubinowej i przyległych ulic bardzo odległych od przystanku jest niewłasciwe i zamazuje prawdę.Dlatego Romek jest zadowolony a inni narzekają.Sytuację pogarsza brak chodnika wzdłuz całej Lipowej od Puckiej do Granicznej.
Nigdy i nigdzie nie bedzie takiej sytuacji, że wszyscy, czy wiekszość jest zadowolona.Powodów do niezadowolenia jest mnóstwo. Mieszkańcom Wisniowej, Akacjowej czy Kasztanowej żyje sie lepiej niz np Lipowej czy Łubinowej i i przyległych. Jedni muszą dojść do przystanków dłuższy kawałek drogi, inni krótszy, a jeszcze inni mieszkają kilkanaście metrów od przystanku. Kazimierska, Nowa, Brzozowa, Parkowa czy Akacjowa od wielu lat mają nawierzchnie asfaltową, inne nie. Tak jest chyba w kazdym mieście. Czy jest możliwe aby to szybko zmienić ?...pytanie retoryczne.
Nie jest chyba aż tak źle, skoro ciągle powstaja nowe domy duże i małe.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Przepraszam, nie znam się na dokładnej obsłudze forum, więc będę cytował "ręcznie" tak więc:

Wicek

"Liczę, że zgodnie z zapowiedziami części radnych (podczas kampanii wyborczej) już w tym roku będziemy cieszyć się poprawą w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (wskazywano, że ma to nastąpić po wybudowaniu węzła przy dworcu)."

Powiem krótko: też na to liczę, i mam nadzieję, że dojdzie to do skutku.

Romek

"Ciechocino i Rekowo sa i pozostana osiedlami domków. no i bardzo dobrze. Ja nie chcę bloków. Dlatego wybudowałem dom, żeby nie mieszkac w bloku. Mieszka mi się dobrze."

Nie chciałbym Cie martwić, ale te dzielnice się rozwijają i jak pewnie sam obserwujesz, stawiają tam również coraz więcej bloków, nie mniej jednak, nie to jest przedmiotem rozmowy. Mimo to, staram się odróżnić spokój - który bardzo cenię, od dobrej komunikacji, (która chyba za bardzo w tym nie przeszkadza?) nie wymagam wiele, i nie chodzi mi o puszczenie 10 nowych linii, czy wybudowanie metra, chodzi bardziej o znaczną poprawę - korektę w dostosowaniu obecnych rozkładów jazdy, nie będę już wspominał o jakiejkolwiek komunikacji wieczorowo - nocnej chociażby na weekendy. 22 i amen, nie dojedziesz niczym do Ciechocina czy Rekowa. To powinno się zmienić.

Huherko

"Myślę, że to jest odpowiedź na powyższe pytania i wątpliwości - Ciechocino jest osiedlem domków i gęstość zaludnienia jest znacznie niższa - w centrum Redy gdzie przeważają bloki jest tych ludzi znacznie więcej więc jak ma powstać jakiś sklep w centrum to będzie to jakiś market typu Bierda czy Lidl, a jak ma powstać coś na Ciechocinie to będzie to jakiś sklepik osiedlowy. To samo będzie z infrastrukturą, transportem itd ..."

Idąc tym tokiem rozumowania, nie powstałby chyba nawet Auchan.. a jak widzisz, kompleks potrafił się rozrosnąć o sklep meblowy i sportowy. - nie betonuj miasta tylko je rozwijaj, sądzę, że wielu mieszkańcom Ciechocina i Rekowa nie przeszkadzałby np lidl w ich okolicy.

Co by nie pisać i mówić, tematem jest komunikacja miejska, która powinna iść pod obrady i zostać poprawiona.

i Jeszcze Wicek który pisał:

"A dla samego Ciechocina sporą szansą na poprawę kwestii transportowych może być planowany przystanek PKP Reda Ciechocino.
W tym tygodniu podpisano umowę z PKP PLK na zaprojektowanie przebudowy trasy kolejowej Reda-Hel. Najdalej w przyszłym roku zobaczymy, czy rzeczywiście przystanek będzie budowany."

Taki przystanek byłby genialny to na pewno, ja osobiście trzymam kciuki. Przystanek SKM Reda Centrum o którym również się mówi, na pewno też poprawiłby komunikację Ciechocina, Rekowa i innych dzielnic. Wszystkie te projekty są zdecydowanie na plus, ale mają jeden minus... nazywa się czas : ).

Pozdrawiam.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

szymus 127
co do jednego jesteśmy zgodni, lepiej, żeby było lepiej, coraz lepiej. Marny to może przykład, ale spróbuj pojechać autobusem w Nowy rok, czy I dzień swiąt na półwysep. nic nie jedzie. No jest PKP, ale też nie posiedzisz w gościnie, bo ostatni pociąg ok 21, a z Karwi czy Jastrzębiej nie wyjedziesz Juz nie mówie o np Lini czy Gniewinie. Lipa.
No, ale pocieszajace jest to, że idzie ku lepszemu :-)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Z tego co wiem to Miasto wielokrotnie takie pisma wysyłało z prośba o korekty w rozkładach jazdy.
Myślę że problem tkwi we frekwencji pasażerów, miasto nie chce płacić za tzw. puste kursy, czyli bardzo małą ilość pasażerów w niektórych kursach.
MZK też robi swoje badania ilu pasażerów korzysta z danej linii i kursie.
Ale jeśli ktoś ma uwagi dotyczące godzin odjazdów autobusów to niech pisze pisma puki czas do Urzędu Miasta z uzasadnieniem że tylu i tylu pasażerów prosi o zmianę, bo niektórzy narzekają na forum, ale urzędowo sami nic nie załatwią.
Jestem pewny że po wybudowaniu węzła rozkład jazdy ulegnie zmianie, ale czy ta zmiana nie spowoduje że inni będą narzekać bo im zabrano autobus ze starego rozkładu ?
Może co godzinę autobus do Ciechocina to trochę przesada, (mowa o rozkładzie po za szczytem) ale nie da się zwiększyć częstotliwości bo "9" z Rumi do Ciechocina jedzie 22 minuty, więc by zwiększyć częstotliwość to Miasto będzie musiało zapłacić za dodatkowy autobus, kierowcę itd. czyli kilkaset tysięcy złotych rocznie, a jestem pewny że większość Radnych na to raczej się nie zgodzi.
Inna sprawa, skomunikowanie rozkładu MZK z rozkładem SKM będzie ciężką sprawą, bo kolejki są często opóznione, wiemy ile razy w roku w SKM -ki mają drobne zmiany rozkładów, czy też przymusowy postój w Rumi bo jakiś pośpiech do Szczecina ma opóznienie, a już nie piszę o awariach SKM -ek które wypadają z trasy.
Jestem tego samego zdania co Romek, Ciechocino jest dość nieźle wyposażona w komunikację miejską, że bardziej potrzebne są remonty wielu dróg czy chodników.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Major pisze:
5 lat temu

Ale jeśli ktoś ma uwagi dotyczące godzin odjazdów autobusów to niech pisze pisma puki czas do Urzędu Miasta z uzasadnieniem że tylu i tylu pasażerów prosi o zmianę, bo niektórzy narzekają na forum, ale urzędowo sami nic nie załatwią

Może co godzinę autobus do Ciechocina to trochę przesada, (mowa o rozkładzie po za szczytem) ale nie da się zwiększyć częstotliwości bo "9" z Rumi do Ciechocina jedzie 22 minuty, więc by zwiększyć częstotliwość to Miasto będzie musiało zapłacić za dodatkowy autobus, kierowcę itd. czyli kilkaset tysięcy złotych rocznie, a jestem pewny że większość Radnych na to raczej się nie zgodzi.

Inna sprawa, skomunikowanie rozkładu MZK z rozkładem SKM będzie ciężką sprawą, bo kolejki są często opóznione, wiemy ile razy w roku w SKM -ki mają drobne zmiany rozkładów, czy też przymusowy postój w Rumi bo jakiś pośpiech do Szczecina ma opóznienie, a już nie piszę o awariach SKM -ek które wypadają z trasy.
Jestem tego samego zdania co Romek, Ciechocino jest dość nieźle wyposażona w komunikację miejską, że bardziej potrzebne są remonty wielu dróg czy chodników.
Panie Major, nie znam Pana, ale mam dziwne przeczucie, że reprezentuje Pan jakąś grupę urzędniczą Redy, generalnie wg. Pana wszytko jest super i komuna tez była okej, więc lepiej nie róbmy nic, przecież mamy wyrobione 110 procent normy :).

Otóż, szanowny Panie, jako mieszkaniec i wyborca, nie po to głosuję i wybieram Radnych i Burmistrza, żebym teraz Ja, czy jakikolwiek inny mieszkaniec łaził niczym "Świadek Jehowy" od drzwi do drzwi i zbierał podpisy od obywateli i wykonywał pracę RADNEGO. Który to wielce szanowny, na Sesji Rady Miasta, być może podniesie swoja jakże szanowną rękę albo i nie. Nie kto inny tylko Radni biorą diety, które słusznie się im należą, ale za PRACĘ, która między innymi polega na wsłuchiwaniu się w głos mieszkańców - tak się to chyba ładnie mówi , a nie za NIERÓBSTWO.

Brak mi już czasu i chęci by wałkować ten temat, powtórzę, nie mówię, że jest tragedia w Redzie, ale jest z całą pewnością nad czym pracować, powtórzę jeszcze raz, nie oczekuje budwy metra i kolejnych 10 nowych linii. Wystarczy większa częstotliwość autobusów oraz korekta rozkładu jazdy dopasowana bardziej do SKM ( wieksza czestotliwosc = mniejsze oczekiwanie na autobus) nie potrzeba korygować rozkładu jazdy z donosicielka do 5 minut. Po za tym, nalezałoby się skupić na tym, żeby dojazd z dworca i do dworca SKM był jak najbardziej przyjazy, bo wiadomo, że Reda to takie miasto, z które raczej większość dojeżdża do pracy/szkoły/imprezy etc. Zatem podsumowując, najważniejsze, by osiagnać jak najlepszy rezultat na polu dojazdu do i z Dworca SKM, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak chociaby praca zmianowa.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Sz.P. Szymus
Nie reprezentuje żadnej urzędniczej posady, jestem zwykłym mieszkańcem jak pewnie i Pan, i nie twierdzę że wszystko mamy wyrobione na 110 %
wręcz przeciwnie, jest jeszcze sporo spraw które wymagają poprawy czy też budowy.
Ale skoro ma Pan trochę czasu na forum, dlaczego nie zgłosi jakieś uwagi i propozycje do Urzędu Miasta, przecież urzędnicy opierają się na opiniach, zgłoszeniach w poprawieniu czegoś, tym bardziej w sprawach komunikacji.

No cóż, bądzmy dobrej myśli że za parę miesięcy nowy węzeł przy dworcu dobrze wpłynie dla każdego pasażera :)
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Major pisze:
5 lat temu

No cóż, bądzmy dobrej myśli że za parę miesięcy nowy węzeł przy dworcu dobrze wpłynie dla każdego pasażera :)
Też mam taką właśnie nadzieję.. i ciesze się, że znaleźliśmy wspólne sedno, dobro społeczne i język ;) być może,ktoś z Włodarzy, czyta również nasze forum i natknie się przypadkiem lub nie na naszą dyskusję :)

Pozdrawiam :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Też się cieszę :)
a Włodarze ... oczywiście że czytają nasze forum, i być może zgłoszą opisane sprawy na najbliższej Sesji Rady Miasta.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ