Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Ja całkiem rozumiem szymus127

Też by mnie krew zalewała jakbym miał stać 45 min na przystanku.
Prawda jest taka, że Reda nie ma żadnego pomysłu na komunikacje.

To ponoć ma się zmienić w tym roku i bardzo na to liczę... ale póki co wygląda to tak, że autobusy jeżdżą bo jeździć muszą. Mamy bardzo dużo linii jak na tak małe miasto... ale żeby komunikacja była atrakcyjna to musi jeździć częściej niż raz na godzinę i szybko docierać do miejsc docelowych.

To absurd, że nie ma w Redzie linii autobusowej do Auchan, który jest na granicy miasta (nie liczę linii które stają na Grunwaldzkiej, bo to żadna atrakcja iść do sklepu 10 min od przystanku).

Jeszcze większy absurd to to, że do Aquaparku, który jest w Redzie dojedzie Rumianin z prawie każdej dzielnicy, a Redzianin nie dojedzie w ogóle :)

Mam nadzieje, że gdy powstanie już ten słynny węzeł to komunikacja będzie wyglądała atrakcyjnej.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

http://mzkwejherowo.pl/aktualnosc/123/z ... linii-nr-8


kolejna dobra zmiana dla mieszkańców Redy, w szczególności dzielnicy Reda Ciechocino - teraz z pętli na Ciechocinie pojedziemy do Wejherowa, ale już wrócimy na pieszo z pod kościoła...

i najlepsza treść komunikatu "Zmiana ma na celu polepszyć dojazd mieszkańców Redy do wejherowskiego szpitala jak i samego miasta"

Może Radni dzilnicy wypowiedzą się w tym temacie, albo zainterweniują.. ?????
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Mieszkam w Ciechocinie i dotychczasowe rozwiązanie w zasadzie zadowalało. Jadąc do Wejherowa wsiadałem na przystanku OSP, wracając miałem do wyboru kilka przystanków az do pętli. Teraz miałbym wysiadać koło kościoła. to rezygnuje z 8. wybieram J, jest szybsza.
To jest usprawnienie dla mieszkańców Ciechocina? Żartujecie, prawda ?

Wysy lam też maila do Mzk
anita88
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Koledzy forumowicze powyżej nie ma co na razie krytykować. Jestem pełna nadziei że jeszcze pozostałe linie dopasują bardziej pod nas - mieszkanców. Może coś zrobią po remontach koło PKP. A co do ósemki moim zdaniem jest lepiej teraz. Rano, gdy jeszcze troszkę jestem zaspana mam autobus prosto z pętli blisko domu do Wejherowa do pracy, a wracając wysiadam koło kościoła i sobie spacerkiem wracam do domu. Dla mnie jest bajka
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Anita88 opowiedz o tej bajce np. Matce z dziećmi/dzieckiem w wózku, poza tym nic nie stało na przeszkodzie, żebyś wczesniej (przed zmianą) również wysiadała przy kościele i szła spacerkiem do Pętli, więc Twoja odpowiedź jest lekko nie uzastadniona, a podejscie typu "może zrobią, może sie uda" do lepszego na pewno nie przybliża :). Romek z tego co wiem, nie jesteś jedyną osobą która napisala do BM Redy / MZK w tej kwestii - i bardzo dobrze, jeżeli będziemy wyrażali swoje zdanie to jest szansa na poprawe i na to, że ktoś to usłyszy i zmieni. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

szymus - ja nie wiem, ale argumenty anity dla mnie są całkiem sensowne i logiczne. Nie rozumiem zaś Twoich słów "opowiedz o tej bajce np. Matce z dziećmi/dzieckiem w wózku" - Nie wiem co ma do tego dziecko, czy rano ktoś idzie na przystanek przy kościele a z powrotem ma bliżej czy na odwrót.

Najbardziej fajnym rozwiązaniem byłoby gdyby autobus przejeżdżał przez Ciechocino w obydwu kierunkach, ale obawiam się, że latem jak się Reda zakorkuje to one będą ciągle spóźnione.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Huherko, przezieć 8 jeździła w ten sposób przez X lat, i teraz nagle zrobili zmianę.
Czego nie rozumiesz ?, tego że telepanie się z wózkiem w dół czy w górę ul. puckiej to jakieś 30/40 minut albo i lepiej drogi pieszo ?, pętla jest centralnym punktem komunikacyjnym w Ciechocienie, jak już mówiłem, skoro dla niektórych ta zmiana nie robi różnicy, to czemu wcześniejszej nie spacerowali z pod kościoła do pętli ?.
Jestem człowiekiem który lubi mieć wybór, jeżeli 8 zajeżdżała by na pętle tak jak było dotychczas, to nie przeszkadzałoby absolutnie tym, którzy teraz mówią o spacerku, wszak mogliby wysiąść wcześniej i się przejść, ale za to jest znacznym utrudnieniem i pogorszeniem komunikacji dla osób którym zależy by do/z przystanku było jak najbliżej.

Abstrachjąc już od tego, że 8 jeździła tak wiele lat, czemu nie zrobili takiej zmiany w Wejherowie ? mam na myśli moment kiedy autobus jedzie na osiedle fenikowskiego - czasowo podejrzewam to samo co w redzie, a jednak Wejherowo sobie tego nie zabrało, tym bardziej, że to własnie tam później zaczęła działać linia nr 8. Ale to mam wrażenie, już jest temat dla samorządowców, bo trochę dziwi ta sytuacja.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

anita88 pisze:
4 lat temu

Rano, gdy jeszcze troszkę jestem zaspana mam autobus prosto z pętli blisko domu do Wejherowa do pracy, a wracając wysiadam koło kościoła i sobie spacerkiem wracam do domu. Dla mnie jest bajka
Tobie takie rozwiązanie odpowiada, no i dobrze. Masz co lubisz. Mysle jednak, ze jest sporo osób (matek, ojców) spieszących sie do domu, bo tam trzeba ugotować obiadek dla pozostałych domowników. Nie wszyscy moga sobie pozwolic na spacerek przed obiadkiem. Wątpliwa przyjemność spacerku z przystanku przy kościele na ul plk. Dąbka zwłaszcza gdy pada, jest zimno i siaty z zakupami ciągna do ziemi. Dla mnie to nie bajka
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

4 lat temu

Romek.Przypomnij Sobie Twój post sprzed paru miesięcy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

kowalski pisze:
4 lat temu
Romek.Przypomnij Sobie Twój post sprzed paru miesięcy.
Pomóż proszę, będzie prędzej
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

No i zamiast dzielnica Ciechocono sie rozwijac, to sie cofa.. zabierają autobusy, po centrum medycznym zostalo wspomnienie... po lidlu ktory podobno tez mial powstac w okolicy pentli tez nic nie slychac.. ehh gdzie sa te nasze urzędasy ; |
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

szymus127 pisze:
4 lat temu
No i zamiast dzielnica Ciechocono sie rozwijac, to sie cofa.. zabierają autobusy, po centrum medycznym zostalo wspomnienie... po lidlu ktory podobno tez mial powstac w okolicy pentli tez nic nie slychac.. ehh gdzie sa te nasze urzędasy ; |
Z tego co napisałeś, to "te nasze urzędasy" mogą mieć jedynie wpływ na kursowanie autobusów i to chyba też nie do końca poniewaz Reda pozostaje klientem MZK i kupuje to, co oni maja na sprzedaż.
Nie za bardzo sobie wyobrażam jak "urzędasy" miałyby wybudowac Lidla" :-)
Nie bierz tego do siebie, ale "pentli" pisze się "pętli "
Dawno temu, gdy zdawałem maturę za trzy błędy ortograficzne lub 5 interpunkcyjnych kończyło się przygodę z egzaminem dojrzałości. Jak jest teraz? Nie wiem.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Jeśli chodzi o sklep Lidl to niemalże pewne że przy skrzyżowaniu ulic Pucka Długa ten punkt handlowy powstanie.
W marcu została podpisana umowa, aktualnie trwają końcowe prace projektowe i a na dniach miało być złożone pozwolenie na budowę do Starostwa Powiatowego.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Romku, mylisz się, bo urzędnicy mają wpływ na to, jak funkcjonuję komunikacja miejska w mieście. To, że są klientem, nie znaczy, że nie mają pola do rozmów i negocjacji w tym aspekcie. Jeżeli zaś chodzi o Lidla - to wydaję mi się, że miasto powinno (i chyba to robi), pozyskiwać i zachęcać inwestorów do budowy na terenie miasta. ;) No i tak na koniec – oczywiście nie byłbyś prawdziwym Polaczkiem cebulaczkiem, gdybyś nie wbił choćby najmniejszej szpilki, zatem odpowiem Ci tak – nie wiem jak w Twoich czasach, ale w moich żyję się szybko, często wykorzystuje się urząszenie mobilne, które ma swój słownik i posiada swoją specyfikę pisania, zdarzają się błędy i omyłki – jeżeli kiedykolwiek z takiego urządzenia korzystałeś w celu pisania treści, powinieneś doskonalę to rozumieć. Pozdrawiam. A i oczywiście nie bież tego do siebie. ;)

P.S Major, jeżeli jest tak jak mówisz - to świetnie ! Oby potwierdziły się Twoje wiadomośći !
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Komunikacja miejska w Redzie to jest dramat.

Staram się mocno nie krytykować, bo władze miasta zapowiadały zmianę po wybudowaniu węzła. Zresztą cześć obietnic wyborczych składanych przez radnych też taka była.

Prace nad węzłem są mocno zaawansowane, więc jeszcze chwilkę bez krytyki wytrzymam :)

Ale 8 regularnych linii miejskich i przynajmniej 2 linie regionalne + SKM/ PolRegio jak na takie małe miasto powinno powodować doskonałą komunikację.

Tymczasem mieszkańcy Rumi bez problemu dojeżdżają do REDZKIEGO Aquaparku... mieszkańcy Redy nie mają takiej możliwości.
Mieszkańcy Rumi mają dwie linie do Auchan leżącego na granicy Rumi i REDY... mieszkańcy Redy mają wprawdzie jeden autobus... ale niestety obsługuje on w Redzie aż jeden przystanek... więc jest atrakcyjny tyko dla niewielkiej części mieszkańców.
Do dużych zakładów pracy w Rekowie nie jeździ nic regularnego.

Poza tym trzy linie obsługiwane są na biletach ZKM Gdynia, 5 linii na MZK Wejherowo (ten problem może zniknie jak w końcu wprowadzą bilet metropolitalny), o PKS nie wspomnę.

Jestem przekonany, że można to ułożyć dużo atrakcyjniej.
ODPOWIEDZ