Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

To też prawda co do dróg dojazdowych i garaży naziemnych, no i oczywiście opisane przez Romka właśnie brak jakiś stref zieleni z ławkami, ogólnodostępnych miejsc do rekreacji, placów zabaw, itp.
Wicek pisze:
5 lat temu
od dłuższego czasu wstrzymali prace przy Aquasferze, więc przypuszczam, że tam też ostatni budynek będzie miał podniesioną wysokość...
Co do budowy ostatniego bloku Aquasfery czyli "PORT" to chciałbym aby ktoś potwierdził z mieszkańców bloku "INDIAN" ... o co tam chodzi ?
... gdyż nieoficjalnie słyszałem że sporo właścicieli mieszkań sprzeciwia się właśnie budowie ostatniego "segmentu" vis a vis Aquaparku.
Zapewne chodzi tu widoczność na Aquapark albo Aquatower ale też na krajobraz w stronę zatoki puckiej, który zasłonił by widok, dlatego podobno wstrzymali dalszą rozbudowę Aquasfery
Z jednej strony nie dziwię się mieszkańcom że utracili by ładne widoczki, ale patrząc wstecz to plan osiedla i układ bloków oraz ich wysokość istnieje już od 2010 roku, więc z góry było wiadomo jak będzie wyglądał plan zagospodarowania i w momencie zakupu nowego mieszkania być świadomy co będzie przed ich oknami.
Myślę że i tak coś tam powstanie, bo nie możliwe że hala garażowa będzie tak odkryta.
... no cóż, czekamy na jakieś oficjalne wieści i rozwój całej sprawy
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Myślę że sprzeciw mieszkańców co do budowy ostatniego bloku Aquasfery byl by bez zasadny. Semeko od początku planowało wybudowanie tam bloku i dla nikogo nie była to tajemnica... ja natomiast słyszałem ale mogą to być tylko plotki że zamiast bloku planują tam postawić hotel i połączyć go z Aquaparkiem i w takim przypadku pretensje mieszkańców były by uzasadnione...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Ciężko wyciągnąć informacje z Semeko :)
Jedyne co mówią to, że "budynek jest w trakcie przeprojektowywania"
Elementy łącznika pomiędzy Aquasferą, a Aquaparkiem leżą już na tej działce... ale także słyszałem tę plotkę, że Aquacentrum okazało się sukcesem i planuje się powiększenie Aquacentrum i przynajmniej częściowo ten budynek miałby być dalszym centrum rekreacji (miałaby tam być m.in. kręgielnia)

inna plotka mówiła, że ma tam powstać biurowiec, w którym siedzibę ma mieć Semeko...
Salamandra pisze:
5 lat temu
Szkoda, że w ślad za budową nowych osiedli nijak nie idzie budowa nowych ulic dojazdowych :/ Aż się boję myśleć, co tu się będzie działo za kilka lat.
Dokładnie... choć miasto planuje zbudować drogę, która odciąży Morską (ponoć ma to być połączenie Rumskiej ulicy Partyzantów z Redzką Wodociągową)... ale termin realizacji jest nieznany. Coś się chyba jednak ruszyło, bo miasto przejęło niedawno grunty na których miałoby być połączenie Rolniczej z Wodociągową.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Miasto na ostatniej sesji przyjęło plan inwestycyjny na 2019.
W przyszłym roku planuje się:
- dalszą budowę węzła integracyjnego,
- rozbudowę Fabryki Kultury,
- dalszą rozbudowę SP 2,
- rozpoczęcie rozbudowy SP 5,
- rozpoczęcie rozbudowy SP 6,
- budowę ul. Polnej,
- modernizację i przebudowę ul. Obwodowej (od ul. Kazimierskiej do ul. Łąkowej wraz z budową ronda przy ul. Olimpijskiej i ul. Rolniczej) - jak dorzuci się powiat.
- kontynuację utwardzeń tymczasowych,
- rozbudowę i modernizację oświetlenia ulicznego na terenie miasta.
- inwestycje Budżetu Obywatelskiego

Oby tylko wykonanie było w 100 %, a nie jak to ostatnio bywało :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Miasto na ostatniej sesji przyjęło plan inwestycyjny na 2019.
Nie wiem czy to jest kompletna lista, ale mi brakuje tu przebudowy skrzyżowania na ul. Gdańskiej z ul. Łąkową (przy kościele)
jak pamiętamy zapowiadana rok temu przez Burmistrza inwestycja też z miejskiej kasy była przewidziana w 2018,
a teraz nic się o niej nie mówi, nie ma jej też w planach, czyżby miasto wycofało się z tak ważnego i potrzebnego układu drogowego w centrum miasta ? :?
Fajnie za to że na liście znalazła się wreszcie modernizacja Obwodowej, na razie fragment, czyli ta inwestycja zapewne będzie podzielona na 3 etapy podobnie jak to było ze ścieżką rowerową , no ale tu jesteśmy uzależnieni od Starostwa Powiatowego ile dorzuci kasiorki.
Dużym plusem będą rozbudowy szkół podstawowych i Fabrykę Kultury ale też rozbudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego, myślę że w tym są też doświetlenia przejść dla pieszych które były proponowane na II Sesji R.M.

Można się cieszyć danej i planowanej inwestycji, ale w głównej mierze zależy od przetargów,
pamiętamy ile zamieszania było w zeszłym roku, że przetargi unieważniano, a to z powodu braku chętnych, albo że miasto przeznaczyło mniej środków niż planowało wcześniej.

Miejmy nadzieję w tym roku takich problemów nie będzie i uda się zrealizować zaplanowane inwestycje. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Pełny plan inwestycyjny pewnie będzie opublikowany na przełomie stycznia i lutego...
Nie ma tu choćby budowy dwóch przystani kajakowych na rzece, a wiemy, że miasto planuje je zbudować.

Przyznam, że mi też brakuje kilku inwestycji, choć plan jest ambitny - oby tylko wszystko wyszło.

Poza miejskimi inwestycjami na pewno trochę oblicze miasta zmienią prywatne inwestycje i np. kolejowe (o ile zostaną zgodnie z zapowiedziami zrealizowane) m.in:
- Light Tower - druga wieża w mieście (choć oddana do użytku ma być we wrześniu 2021 to z pewnością będzie już sporo odstawała od ziemi)
- spore osiedle Lamexu (to samo co przy Light Tower - na pewno nie skończą, ale dużo powinno się dziać)
- Kawiarnia w Parku Miejskim (bardzo liczę na sukces)
- Centrum Medyczne na Ciechocinie
- Remont Dworca PKP
- mam nadzieje, że w końcu deptak pomiędzy Parkiem, a osiedlem Reda Park

Kto wie... może nowy rok przyniesie nam jakieś niespodzianki i pojawią się ciekawe inwestycje :P
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Major pisze:
5 lat temu


Nie wiem czy to jest kompletna lista, ale mi brakuje tu przebudowy skrzyżowania na ul. Gdańskiej z ul. Łąkową (przy kościele)
jak pamiętamy zapowiadana rok temu przez Burmistrza inwestycja też z miejskiej kasy była przewidziana w 2018,
a teraz nic się o niej nie mówi, nie ma jej też w planach, czyżby miasto wycofało się z tak ważnego i potrzebnego układu drogowego w centrum miasta ? :?

Tak się składa, że jadąc autobusem 1 listopada na cmentarz zasłyszałam rozmowę naszej radnej chyba pani Bochan z jednym z pasażerów , który zapytał własnie o inwestycję skrzyżowania przy kościele. Z rozmowy wynikało, że długo nie można było wyłonić inwestora z braku chętnych i dlatego inwestycja ta została przesunięta w czasie. Podobno w końcu ktoś się zgłosił i miały być dokonane jeszcze jakieś formalności. Jak długo to miało jeszcze potrwać tego nie wiem.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Zakończyła się budowa parkingu na ok.12-15 samochodów między ulicą Obwodową a Osadniczą (blisko ronda)
co prawda jest jeszcze niedostępny, bo czekają chyba jakieś drobne wykończenia, a potem odbiór inwestycji którą wykonał redzki Zombruk, ta sama firma która od dłuższego czasu remontuje nam osiedlowe chodniki i miejsca postojowe czy też ostatnio ścieżkę rowerową,
a materiał, czyli kostka brukowa została wykorzystana (jak wcześniej pisaliśmy) z rozbiórki z różnych inwestycji, czyli dostała drugie życie :)
wydaje mi się że to kwestia kilku dni i kierowcy będą mogli już parkować.
Ta inwestycja została podzielona na etapy, i jeszcze w tym roku parking będzie powiększany, bo materiału i miejsca jest jeszcze sporo. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

co ciekawe budowa parkingu w tym miejscu była chyba zgłaszana w Budżecie Obywatelskim... ale nie uzyskała potrzebnej ilości głosów.

Wydaje się, że miasto zrobiło tam parking jako rekompensatę za zabranie parkingu przy Młyńskiej :) gdzie swoją droga dalej kierowcy parkują jakby nie zauważali, że to przystanek.

Dzisiaj widziałem, że interweniowała tam policja. Ciekawe czy mandaty czy pouczenia

z innej beczki :)
zaciekawiła mnie strona inwestycji przy 12 marca http://kwartetmoniuszki.pl/
Podano tam, że "do plaży Mechelinki" 17 km :)
Bliżej nie jest do plaży w Pucku?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

w BIP miasta jest już pełny plan inwestycyjny.

Inwestycje budowlane na 2019 roku to:
- Przebudowa ul. Obwodowej (2 kwartał ponad 3 mln)
- Budżet Obywatelski (2 kwartał blisko 300 tys)
- Budowa ulicy Polnej (2 kwartał blisko 2 mln 750 tys)
- Inicjatywy lokalne (2 kwartał 203 tys)
- budowa chodników oraz dróg iomb (1 kwartał ponad 1 mln)
- przebudowa ulicy 12 marca - prawoskręt (2 kwartał 73 tys)
- Budowa 2 przystani kajakowych (2 kwartał 24 tys)
- Rozbudowa SP5 (4 kwartał 325 tys)
- Budowa placów zabaw przy przedszkolach 1 i 2 ( 1 kwartał 230 tys)
- Remont pomieszczeń w przedszkolach 1 i 2 (1 kwartał 83 tys)
- Odnawialne źródła energii oraz instalacje solarne (1 kwartał 2 mln 500 tys)

3 kwartał będzie raczej nudny :P
Mam nadzieje, że wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane i w przyszłym roku bardziej pomyśli się o rekreacji :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

A co się kryje pod pojęciem "Inicjatywy lokalne"?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

też mnie to zastanawia :)

Zakładam, że to coś w stylu: Grupa mieszkańców zgłasza się do UM, że chce ulicę z prawdziwego zdarzenia. a nie piaskową (czy tam chodnik, parking) i mówi, że da 50 %... Miasto dokłada 50 % i rusza budowa

ale to tylko moja wyobraźnia :p
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Czyli widać że przebudowa ważnego skrzyżowania Gdańska / Łąkowa która była przewidziana na 2018 rok również nie ma szans na jej realizację w roku 2019
... szkoda :?
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
też mnie to zastanawia :)

Zakładam, że to coś w stylu: Grupa mieszkańców zgłasza się do UM, że chce ulicę z prawdziwego zdarzenia. a nie piaskową (czy tam chodnik, parking) i mówi, że da 50 %... Miasto dokłada 50 % i rusza budowa

ale to tylko moja wyobraźnia :p
Bardzo blisko. Mieszkańcy chcą mieć drogę utwardzoną a nie polną i dziurawa więci składają wniosek do UM. Miasto odpowiada, że nie planuje utwardzenia tej drogi (po co skoro nie mieszka tam żadny radny) a jedyną szansą jest inicjatywa lokalna polegająca na częściowym finansowaniu budowy drogi przez miasto.
W ten sposó miasto wyłudza pieniądze od części mieszkańców bo ci nie mają żadnego wyboru. Nie utwardzimy drogi jak nie zapłacisz. Miasto nie ma żadnego wieloletniego planu budowy dróg, co wynika z informacji od doświadczonych radnych podczas ostatniej kampani wyborczej wobec czego nikt nie wie czym UM kieruje się przy wyborze dróg do utwardzenia oraz rodzaj utwardzenia. Jedni mają asfalt, inni kostkę lub płyty iomb a jeszcze inni drogę polną z dziurami jak w XIX wieku.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Nie sądzę, aby aż o takie wielkie zadania chodziło. To przeciez niewielka kwota. Moim zdaniem chodzi raczej o drobne inicjatywy typu "ułóżcie kawałek chodnika czy ustawcie kilka ławek tu czy tam, postawcie dwie latarnie tam i tu, itd
ODPOWIEDZ