Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Easywalker - faktycznie mogło tak być. To nazwisko się powtórzyło w zeszłym roku, a o samych półkoloniach mogłem czytać gdzieś w jakichś propozycjach projektów czy coś takiego i stąd mój błąd. Myślę, że Pani Sylwia mi wybaczy :)

Robin, Grabula - nie jestem z tych co wszędzie szukają spisków, zadałem jedno proste pytanie, które mnie nurtowało. Moje wątpliwości o przykładowo, i jak się okazało omylnie z mojej strony, projekt rozwiał Easywalker.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Huherko pisze:
5 lat temu
Mam pytanie odnośnie tych projektów. Czy jeżeli dotyczy on np wybudowania czegoś, czy przeprowadzenia jakiejś usługi (szkolenia, kursy, terapie itd) to po wybraniu przez mieszkańców odbywa się przetarg na wykonanie takiej usługi czy to już jakaś konkretna firma się o to stara? Bo jak czytam o projekcie z półkoloniami w Redzie z hipoterapią, to przychodzą mi na myśl dwie stajnie a ten sam projekt, z tego co pamiętam, był składany przez tę samą osobę w zeszłym roku. Zastanawiam się, na ile jest to próba kręcenia własnego interesu z kasy miasta, a na ile tak na prawdę robienie coś pro bono publico...

... a może ja po prostu znowu marudzę :D
nie wiem jak to jest w tym przypadku, ale na pewno w wielu przypadkach jest to pomysł na wspomaganie swojego biznesu.
Kiedyś czytałem nawet o tym artykuł na jakimś trójmiejskim portalu, że powstały firmy oferujące "gry miejskie" i zgłaszały projekty w każdej dzielnicy. Projekty tanie po kilka tysięcy ale w każdej dzielnicy i często było tak, że wygrała jakaś duża inwestycja i zostały pieniądze w puli to właśnie te tanie projekty dostawały te zlecenia... a przeprowadzić mógł to tylko jeden podmiot...który to zgłosił :)

Teraz nie wiem czy to jest możliwe, czy miasta się przed tym zabezpieczyły...

Jeżeli jest tak, że wygrywa projekt, który dostał najwięcej głosów, to dla mnie to jest ok, że ktoś zgłasza swój biznes.
Widocznie ludzie tego bardziej potrzebują niż chodników, a po to ten budżet jest :)

Ja wole inwestycje, więc dla mnie najlepszy projekt tej edycji to:
Rozbudowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw oraz budowa mini parku
i na niego oddałem głos :P

Ale najważniejsze, aby jak najwięcej osób głosowało, a w przyszłości jak najwięcej osób zgłaszało projekty.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

w pełni się zgadzam z Wickiem, ale też to co opisał wcześniej Huherko
... dlatego mój wybór z listy był zdecydowany i również głosowałem na projekt nr.2 czyli Rozbudowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw oraz budowa mini parku przy ul.Obwodowej :)
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Wyniki budżetu obywatelskiego na rok 2019 :D :wink:

https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/glosowanie/wyniki
Ann1105
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Rozbudowa podwórka Betlejem i chęć budowy więzi społecznych wsród dorosłych to super pomysł. A w realu codzienne posiadówki z piwem przed blokiem na Wieniawskiego. Latem-codzienne grille również z piwkiem w pijackim zwidzie, czy komuś się to podoba czy nie.( i te kiełbasy-najtańszy syf z dyskontów za 3,50 i obiad gotowy...masakra.Do tego piwko i żyć nie umierać. Ludzie chcecie popijaw, grilla, i dudnienia muzy kupcie domki!!!! co, za drogo????? Na kredyt nie starczy, wkładu własnego brak???? Trochę słabo się na to patrzy...i wspaniały sąsiad, który od popołudnia do wieczora załatwia swoje telefoniczne sprawy, tylko na balkonie...
Czy jak nie podbijam karty w fabryce o szóstej, lub nie piwkuje w kolejce jadąc do stoczni o piątej, to znaczy, że nie pracuję? Moi Państwo, niektórzy pracują umysłowo, i po to przeprowadzili się do tak urokliwego miejsca, aby odpoczywać w spokoju, i podziwiać na balkonie przyrodę. No gdzie jak gdzie w Redzie, ale na Wieniawskiego to myślałam sobie, że w tej części Redy takich osób nie będzie. Echhh, czas chyba na przeprowadzkę...Melina
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

myszkaaa_83 pisze:
5 lat temu
Wyniki budżetu obywatelskiego na rok 2019 :D :wink:

https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/glosowanie/wyniki
ehhh coraz gorszy ten budżet
Moim zdaniem kupno szafek do szkoły to nie jest zadanie BO tylko MEN.
W ogóle uważam, że z BO nie powinny być dofinansowywane szkoły i kościoły... bo to nie fair dla pozostałych składających wnioski.
Wiadomo, że parafia i szkoła zawsze będzie miała największą potencjalną listę głosujących (najłatwiej zrobić reklamę - albo ksiądz z ambony krzyknie, albo nauczyciel nakręci uczniów i rodziców)

Inna sprawa to frekwencja :) TRAGEDIA
mniej niż 3 tysiące ludzi w mieście, gdzie żyje ponad 20 tysięcy... bardzo słaby wynik, który źle świadczy zarówno o mieszkańcach jak i o organizatorach.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Ale przecież za te pieniądze nie będą kupione żadne szafki do szkoły. Szafki zostały już dawno zamówione ponieważ wynika to z zarządzenia MEN. Kasę dostanie szkoła która wyda ją według własnego widzimisię. Uprzedzając zarzuty-tak, wiem że 35 tysiecy zł to koszt parkingu dla rowerów, ale 40 tysi jest do dyspozycji Pani dyrektor.
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Ann1105 pisze:
5 lat temu
Rozbudowa podwórka Betlejem i chęć budowy więzi społecznych wsród dorosłych to super pomysł. A w realu codzienne posiadówki z piwem przed blokiem na Wieniawskiego. Latem-codzienne grille również z piwkiem w pijackim zwidzie, czy komuś się to podoba czy nie.( i te kiełbasy-najtańszy syf z dyskontów za 3,50 i obiad gotowy...masakra.Do tego piwko i żyć nie umierać. Ludzie chcecie popijaw, grilla, i dudnienia muzy kupcie domki!!!! co, za drogo????? Na kredyt nie starczy, wkładu własnego brak???? Trochę słabo się na to patrzy...i wspaniały sąsiad, który od popołudnia do wieczora załatwia swoje telefoniczne sprawy, tylko na balkonie...
Czy jak nie podbijam karty w fabryce o szóstej, lub nie piwkuje w kolejce jadąc do stoczni o piątej, to znaczy, że nie pracuję? Moi Państwo, niektórzy pracują umysłowo, i po to przeprowadzili się do tak urokliwego miejsca, aby odpoczywać w spokoju, i podziwiać na balkonie przyrodę. No gdzie jak gdzie w Redzie, ale na Wieniawskiego to myślałam sobie, że w tej części Redy takich osób nie będzie. Echhh, czas chyba na przeprowadzkę...Melina
Bardzo współczuję, na szczęście sezon grillowy za nami. Zapewne jest mowa o starszej części osiedla :scratch: , bo w drugiej części osiedla Wieniawskiego (tej nowszej) jest cisza i spokój, i można korzystać z uroków tego miejsca :) :D
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Nie dziwię się słabej frekwencji skoro były kłopoty z systemem. Sam ostatecznie nie zagłosowałem, bo system mnie odrzucał jako mieszkańca (już ja mu odrzucę ;) ) a w końcu osobiście do UM nie dotarłem. Widzę, że wygrała grupa, która mnie już nie dziwi. Jedno jest pewne - mimo tegorocznego wykonanego odcinka chodnika i przyszłorocznego i tak będzie mało.
Sugeruję jakieś zmiany regulaminowe. Np. ograniczenie powielania wniosków do np. 2 edycji. Zmusi to do bardziej kreatywnego spojrzenia na wnioski. Prócz tego właśnie tego typu działania typowo gminne jak chodniki nie powinny raczej występować w BO.
p.s. Współczuję koleżance Ann przykrego sąsiedztwa. Nie łączyłbym jednak kultury ludzi z rodzajem wykonywanej przez nich pracy (często ludzie pracujący fizycznie są bardziej kulturalni od tych pracujących umysłowo), a raczej z ogólnym (wg. mnie bardzo niskim) poziomem kultury naszych rodaków.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Aż wstyd się przyznać, ale nie udało mi się zagłosować tym razem. Po pierwsze, nie było ciekawych projektów w mojej okolicy. Ale w sumie miałem zagłosować na stadninę, ale jakoś przegapiłem deadline i się spóźniłem. Nie widziałem praktycznie żadnej promocji zgłoszonych projektów. Generalnie słabo.
Chyba trzeba coś samemu wymyślić ;)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Nie było jeszcze żadnej oficjalnej informacji otwarciu tej inwestycji,
ale najprawdopodobniej budowa Psiego Parku przy Obwodowej (obok Biedronki)
została zakończona. Park jest już dostępny i korzysta z niego sporo osób ze swoimi psiakami.
Widać że brakuje w nim jeszcze kilku zaplanowanych rzeczy, ale być może z czasem będą uzupełniane, teren jest ładnie ogrodzony, przydałyby się tam jeszcze ze dwie latarnie które by doświetliły teren. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Też na to zwróciłem uwagę... ale mam nadzieje, że to nie jest koniec tej inwestycji.
Póki co to nie wygląda to za ciekawie :(

Ale fakt faktem, że ludzie (z psami) tam chodzą
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Wczoraj byłem z dzieckiem na placu, który powstał na końcu ulicy harcerskiej w ramach BO2018. Bardzo fajnie, że udało się go zrealizować zwłaszcza, że w tej okolicy brakuje takich (jakichkolwiek) atrakcji.

Zauważyłem jednak 2 problemy.
1. W piaskownicy brakuje piasku ... jest pod nią ten, który jest rozsypany na całym placu. Jednak dość smutno wygląda taki pusty wysoki na pół metra "boks" z 5-o centymetrową warstwą piasku na dnie.
2. Po zakończeniu inwestycji teren przy placu nie został ogarnięty. Leżą ścinki krawężników poukładanych dookoła placu.

Tak samo jak poprzednicy pisali o parku dla psów - mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec inwestycji i ktoś poprawi te niedociągnięcia. Chociaż z tego co widziałem w biuletynie miejskim, burmistrz chwalił się wykonanymi i ukończonymi inwestycjami w ramach BO.

Coś czuję, że trzeba będzie w niedługim czasie wysłać maila z zapytaniem do Urzędu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

jak ktoś ma jakiś pomysł co zmienić w mieście niskim kosztem i nie boi się przegrać z parafią lub podstawówką to startuje BO :)

http://miasto.reda.pl/2019/startuje-czw ... telskiego/
Od poniedziałku, 1 kwietnia będzie można składać propozycje do Budżetu Obywatelskiego 2020. Do rozdysponowania jest w sumie 375 tys. zł. Projekty można zgłaszać przez cały miesiąc, w formie papierowej bądź elektronicznej. Jedna osoba może zgłosić tylko jeden projekt, a wnioski składać mogą wszyscy mieszkańcy Redy, bez względu na wiek. Prawo głosowania na BO mają również wszyscy mieszkańcy. Ci, których nie ma w bazie meldunkowej i w rejestrze wyborców, składają w Urzędzie oświadczenia o zamieszkaniu na terenie Redy.

Harmonogram prac nad Budżetem Obywatelskim 2020
Od 1 kwietnia do 30 kwietnia Składanie przez mieszkańców propozycji inwestycji i zadań do budżetu na rok 2020
Od 1 kwietnia do 24 maja Weryfikacja zgłoszonych propozycji projektów przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego
27 maja Publikacja listy projektów zatwierdzonych do głosowania oraz odrzuconych
Od 27 maja do 30 maja Składanie odwołań przez pomysłodawców, którzy nie zgadzają się z decyzją odrzucenia ich projektu
7 czerwca Ogłoszenie ostatecznej listy projektów do głosowania
Od 9 września do 23 września Głosowanie mieszkańców Redy nad projektami
Od 24 września do 27 września Ustalenie wyników głosowania
Do 30 września Ogłoszenie wyników głosowania
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

można już przeglądać zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego :)
https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/zadania/1/10

Tak jak przypuszczałem, jeżeli formuła tego się nie zmieni z roku na rok będzie bardziej beznadziejnie :)
ODPOWIEDZ