Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

komunikacja miejska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Wicek, ja sie z Tobą zgadzam w 110%. Przez wiele lat komunikacja w Redzie funkcjonowala bo mam wrażenie funkcjonować musiala, nie ma w tym ani ładu ani składu, część dzielnic jest obsługiwana, czesc wcale albo autobusem raz na 2 godziny ^^ , nic ze soba nie powiązane a o strategicznych punktach nie wspomne ( mam na mysli wlasnie chociazby dworzec, auchan, pętle na ciechocinie, aquapark, itd) nie wspomne o komunikacji wieczorowo-nocnej, z komunikacji mieszkancy korzystaliby znacznie czesciej, gdyby byla ona prosta i dostepna, a taka nie jest. Licze tak samo jak Ty, ze po wybudowaniu slynnego węzła ulegnie to poprawie - obysmy sie tylko nie przeliczyli ;)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

szymus127 pisze:
4 lat temu
Romku, mylisz się, bo urzędnicy mają wpływ na to, jak funkcjonuję komunikacja miejska w mieście. To, że są klientem, nie znaczy, że nie mają pola do rozmów i negocjacji w tym aspekcie. Jeżeli zaś chodzi o Lidla - to wydaję mi się, że miasto powinno (i chyba to robi), pozyskiwać i zachęcać inwestorów do budowy na terenie miasta. ;) No i tak na koniec – oczywiście nie byłbyś prawdziwym Polaczkiem cebulaczkiem, gdybyś nie wbił choćby najmniejszej szpilki, zatem odpowiem Ci tak – nie wiem jak w Twoich czasach, ale w moich żyję się szybko, często wykorzystuje się urząszenie mobilne, które ma swój słownik i posiada swoją specyfikę pisania, zdarzają się błędy i omyłki – jeżeli kiedykolwiek z takiego urządzenia korzystałeś w celu pisania treści, powinieneś doskonalę to rozumieć. Pozdrawiam. A i oczywiście nie bież tego do siebie. ;)


Co do roli urzędików w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, to chyba niedokładnie przeczytałeś mój wpis. Tu akurat jesteśmy zgodni. Podobnie zresztą- w zasadzie - w sprawie budowy Lidla również. W zasadzie - piszę- w zasadzie.

Co do poszanowania naszej mowy ojczystej w pisanych przez ciebie i nie tylko przez Ciebie postach zgody nie ma. Nie podzielam Twoich poglądów w tej sprawie. Koniec.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Więcząc Romku - na nic Twoje poszanowanie, gdyż nie każdy musi być polihistorą, erudytą czy poliglotą.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

szymus127 pisze:
4 lat temu
Więcząc Romku - na nic Twoje poszanowanie, gdyż nie każdy musi być polihistorą, erudytą czy poliglotą.
Nie rozumiem słowa "Więcząc" Z kontekstu też nic nie mogę wywnioskować- pomóż mi proszę.
Chyba mnie lekko nie zrozumiałeś. Nie chodzi o moje poszanowanie mowy ojczystej.
Nie uważam się też za specjalistę w tej dziedzinie, aczkolwiek trochę na ten temat wiem.
Rozmawiamy o zachowaniu elementarnych zasad mowy ojczystej, gdzie ortografia, styl, i cała w miarę poprawna gramatyka są mile widziane :P
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Niesamowite jak bardzo krnąbrny jesteś.. eh.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

szymus127 pisze:
4 lat temu
Niesamowite jak bardzo krnąbrny jesteś.. eh.
Ja też ciebie lubię. :)
Chyba będzie lepiej, gdy na tym zakończymy, ponieważ rozmowa idzie w złym kierunku..
Bądź zdrów..
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Wkrótce poznamy zmianę funkcjonawania komunikacji miejskiej w rejonie dworca czyli przy nowym węzle i redzkim osiedlu.
MZK Wejherowo ma już propozycje które musi jeszcze uzgodnić z władzami Redy i Radnymi. :)
Według mojej wiedzy jaką usłyszałem, prawdopodobnie chodzi o zmianę trasy linii 9 która od dworca biegła by ul.Młyńską i Morską przy Aquaparku, potem przy Auchan i dalej do dworca w Rumi.
Są też plany by linia 9 była wydłużona aż po granice Redy i Połchowa
Ale to są na razie tylko propozycje, i jeśli zostaną zakceptowane to wyjdą w realizacje raczej w 2020 r. :)

Natomiast jeśli chodzi o gdyńską komunikację, w odpowiedzi na moje pismo, ZKM Gdynia jak na razie nie ma skonkretyzowanych planów co do zmian w trasach autobusów lub wprowadzenia nowych linii do nowego węzła w Redzie.
Jak twierdzi ZKM jakiekolwiek zmiany byłyby trudne do zrealizowania ze względów organizacyjnych ponieważ Reda należy pod wejherowską komunikację.
Innym problemem jest zakres integracji komunikacji miejskiej w naszej metropolii który jest ciągle ograniczony, a konsekwencje odczuwalne są najbardziej w sferze taryfowo-biletowej i rozliczeń finansowych między gminami.
... czyli w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać na jakieś zmiany w gdyńskich autobusach, szczególnie linii 87.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

o proszę... to były nareszcie dobry krok w kierunku poprawy komunikacji w Redzie.
Nareszcie mieszkańcy Redy mieliby połączenie autobusowe z Aquaparkiem i Auchan.

Ciekawe jaki przebieg miałaby mieć trasa tej linii od Auchan. Jak 87 przez Rondo Jana Pawła II czy jak 85 skręciłby w Żwirki Wigury... a może przy Auchan ponownie włączyłby się na główną ulicę (Grunwaldzką).

Szkoda też, że ZKM i MZK nie respektują wzajemnie swoich biletów. Dla mieszkańców Rumi (szczególnie tych nowych osiedli przy Kosynierów) to też mógłby być atrakcyjny autobus.
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Jeśliby 9 jechała o Ciechocina do Rumi poprzez aquapark i auchan,byloby super, bo przesiadki i czekanie na kolejne autobusy mnie rozwalają:/
Reage
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Jeśliby 9 jechała o Ciechocina do Rumi poprzez aquapark i auchan,byloby super, bo przesiadki i czekanie na kolejne autobusy mnie rozwalają:/
Reage
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Jeśliby 9 jechała o Ciechocina do Rumi poprzez aquapark i auchan,byloby super, bo przesiadki i czekanie na kolejne autobusy mnie rozwalają:/
Reage
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

najpierw to niech ta komunikacja wgl zacznie normalnie jezdzić... autobus co 40 min albo godzine to jakas porażka, czemu sie dziwić, że mało ludzi i puste przebiegi :|, komunikacja żeby była atrakcyjna to MUSI byc dostepna i prosta, autobus maxymalnie co 20 mimut, choć powinien być co 10 max 15.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

a tak na marginesie, to brakuje teraz autobusu łączącego bezposrednio ciexhocono z dworcem - wczesniej tą luke wypelniala 8, teraz trzeba zjechac poł miasta by donechac do dworca. podziekowalem za taka komunikacje
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

szymus127 pisze:
4 lat temu
najpierw to niech ta komunikacja wgl zacznie normalnie jezdzić... autobus co 40 min albo godzine to jakas porażka, czemu sie dziwić, że mało ludzi i puste przebiegi :|, komunikacja żeby była atrakcyjna to MUSI byc dostepna i prosta, autobus maxymalnie co 20 mimut, choć powinien być co 10 max 15.
U nas (Betlejem) jeździ co 2 godziny i tylko w dni robocze. To jest dopiero porażka :/
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

https://nadmorski24.pl/aktualnosci/4082 ... edy-rekowa

miała być jakaś "rewolucja" po wybudowaniu węzła, a tu cięzko o dodanie połączenia : (. Nie mówiąc nic o komunikacji nocnej chociazby w weekendy..

oj ciężko widzę te "poprawę" komunikacji w Redzie.. dramat, ale co zrobić. Poczekamy zobaczymy
ODPOWIEDZ