Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

Zdarza mi się zadzwonić na Policję (niestety nie ma straży miejskiej) by 'donieść" na zaparkowane blokujace przejazd przy naszych blokach (Młyńska) auta. Dzwoniłem kilka razy, interwencję widziałem raz, zawsze policjanci są akurat na interwencji, akurat radiowóz jest w terenie itd. A sprawa jest tak oczywista że głowa mała, strefa zamieszkania, droga jednokierunkowa - parkowanie gdzie popadnie, pod prąd - i nic. Nie chcą pieniędzy i tyle. A nie dalej niż tydzień temu - ambulans na sygnale wycofywał pod prąd, bo po prostu nie przejechał z uwagi na zaparkowane auta na drodze pożarowej... Policjantów co najmniej kilku w tych blokach, niestety - znieczulica, rutyna - nie chce się...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu



Po raz kolejny niebezpieczna sytuacja na Fenikowskiego, niestety scenariusz jest ten sam - zgłoszenie na policję, a ta olała sprawę i nie przyjechali ... no nic ... czekamy na tragedię w tym miejscu.

Pierwsze takie zdażenie, które mnie tam spotkało zbagatelizowałem, miałem nadzieję, że Policjanci częściej będą spoglądać w obraz kamery, która stoi przy tym przejściu ... myliłem się. Jak się tym nie interesowali tak się dalej nie interesują. Jutro sprawę zgłoszę do UM.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

parkowanie w okolicy tego kościoła to niezliczone historie :)

ja tego nigdy chyba nie zrozumiem.
Kościoły w Polsce są rozmieszczone dość często... dlaczego w godzinach mszy pojawia się, aż tyle aut - skoro znaczna większość mieszkańców ma do kościoła kilka minut spacerem?
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

Całe to osiedle to jest po prostu parkingowa tragedia, kompletnie nic się z tym nie robi, bo zbudowanie parkingu przy obwodowej na kilkanaście samochodów to nadal nic. Ludzie parkują gdzie popadnie, uliczki przy blokach są nieprzejezdne, strefy zamieszkania zawalone samochodami, jazda pod prąd - kamery, znaki - nic nie działa, wszystko wielokrotnie zgłaszane policji, bo nie ma jak przejechać - cisza, ludzie parkują a na uwagi reagują śmiechem i po sprawie, a policja nie reaguje - dużo ich tu mieszka i dokładnie wiedzą co i jak. Nasza redzka policja to dla mnie osobiście śmiech na sali, kompletnie nie mam zaufania. A co do kościoła - no jak sam szef pozwala na parkowanie na placu przed kościołem, to sorry. Wszystko to do d..y.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Marcin - dzwoniłem do UM, oni stwierdzili, że policja nic z tym nie zrobi, bo wlepią jednemu mandat, to przyjedzie drugi i nie będzie miało to efektu więc nie jest to złe - także, gdyby Cie policja w redzie za cokolwiek złapała, przekroczenie prędkości, złe parkowanie, piwo w miejscu publicznym - to mówisz, że to nie jest złe, tak się po prostu w Redzie robi i nie możesz być za to ukarany, a powołać się możesz na UM Reda :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Skrzyzowanie ulic Chabrowa 12go Marca samochody parkuja po obu stronach ulicy Chabrowej rowniez na chodniku nie mozna przejsc ani przejechac . Policja z Redy pare razy dziennie przejezdza i nie zwraca zadnej uwagi .Prosze nasza policje o reakcje.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Nie reagują też na auta parkujące na samej 12 Marca na ścieżce rowerowej. UM pozwolił na połączenie powstających tam bloków (o zgrozo) z chodnikiem, co powoduje nagminne zatrzymywanie się aut (szczególnie rozjeżdżających wszystko kurierów). Zauważyłem, że powstaje sklep spożywczy. Wspaniale. Ciekawe jednak co będzie się działo ws. parkowania na ścieżce .....
ODPOWIEDZ