Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

No to się Romek mylisz.
Kwota przeznaczona na inicjatywy jest wzięta z sufitu. Aktualnie są złożone inicjatywy na 300-400tys zł a miasto przeznacza 200tys zł. Potem będzie przetarg i miasto odpowie, że nie może znależć wykonawcy bo chcą za dużo. Albo odrzucą inicjatywę albo przesuną środki skądś indziej. Inicjatywa lokalna to partycypowanie mieszakńców w 25 procentach kosztów.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

4 lat temu

pojawiły się napisy Reda w języku kaszubskim na tabliczkach przy wjeździe do miasta oraz dodatkowo miasto monitorowane
Redzianin od urodzenia
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

4 lat temu

tak to wygląda od strony przejścia przez ulicę
Obrazek

a tak od strony sklepu
Obrazek

Pytanie
Jak prawidłowo dojść do tego centrum handlowego jak nie ma dojścia?

Można po tej skarpie bez schodów i niedokończonego chodnika
Można kawałek dalej przez trawnik
Można jezdnią czyli wjazdem samochodów

Ale czy o to chodzi?
Czemu nie dokończono chodnika ze schodami.
A moze te sklepy są z założenia tylko dla zmotoryzowanych?
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

jakiś czas temu został zdewastowany przystanrk na pętli w ciechocinie, to zamiast wymienić całą wiatę, zostaly wymienione tylko szyby, a blaszana stara wiata która jest obskurna, poniszczona i powyginana pozostala w nienaruszonym stanie.. - parodia westernu.. wgl wiaty przystankowe w Redzie to jakas dziwna sprawa, każda z innej parafii, albo najlepsze są te przystanki, tylko ze słupem na roklad jazdy ^^. Ja rozumiem, że miasto może się tlumaczyć, że przystanki należą do prywatnego przedsiębiorstwa, ale na litość boską, stawiane są w mieście.. co świadczy o estetyce miasta..
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

jarekm pisze:
4 lat temu
Jak prawidłowo dojść do tego centrum handlowego jak nie ma dojścia?
Obrazek
Są 2 (słownie: dwie) alternatywne drogi dojścia do sklepu ze skrzyżowania :)

Chodnik nie został dokończony prawdopodobnie dlatego, że obszar zaznaczony na różowo to osobne działki, które są dzierżawione komuś kto postawił tam te reklamy. Gdy skończy się dzierżawa miasto lub sklep będą mogli powalczyć o wykup/dzierżawę i dokończyć ten chodnik. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

W mediach pojawiła się dobra informacja zwiazana z modernizacją ulicy Obwodowej
Miasto uzyskało dofinansowanie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych w wysokości 50 % na remont nawierzchni od ul. Kazimierskiej do ul. Łąkowej i budowę ronda przy Olimpijskiej / Rolniczej
Będzie to I etap modernizacji który ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a skończyć w maju 2020 r.
Zapewne na dniach miasto ogłosi przetarg na tą modernizację,
oby tylko nie było problemu ze znalezieniem wykonawcy jak to było z poprzednimi inwestycjami.
Wygląda na to że remont Obwodowej będzie również podzielona na III etapy, podobnie było ze ścieżką i chodnikiem,
ta ulica jest w planie inwestycyjnym na ten rok (a raczej jej część) więc cieszy to że Burmistrz dotrzymał obietnicy,
teraz tylko życzyć by wszystkie procedury z przygotowaniem do rozpoczęcia budowy poszły pozytywnie. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Major :) Trochę propagandą zaleciało :)
Burmistrz dotrzyma obietnicy jak cała ulica będzie przebudowana, a nie jak uzyska dofinansowanie na 1/3 (i nie samo Miasto, a chyba Miasto z Powiatem :P ) :)

Oczywiście kolejna (po info o MZK) informacja cieszy :) - oby udało się jak najszybciej rozstrzygnąć przetarg.
Może coś się zmieniło na plus dla Miasta w budowlance, bo widziałem, że na budowę ulicy Polnej miasto przeznaczyło ponad 3 mln, a MTM złożył ofertę poniżej 1 mln
jarekm pisze:
4 lat temu
...
A moze te sklepy są z założenia tylko dla zmotoryzowanych?
Tak niestety jest coraz częściej. Mówi się, że miasta, Państwo zachęca do korzystania z komunikacji publicznej, a (w Polsce) robi się wszystko, żeby ludziom taką komunikację zniechęcić.
Autem niemal zawsze podjedziesz pod sam sklep, czy miejsce atrakcji. Transportem publicznym na ogół trzeba dużo chodzić.
Ta inwestycja nie jest jedyna. Zobacz Agatę Meble. Tam w ogóle nie zaprojektowano chodników :) Zresztą cały Port Handlowy Rumia to dla pieszych nie jest raj :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Wicek pisze:
4 lat temu
Major Trochę propagandą zaleciało
Haha :D ... tak mocno zabrzmiało ?
Nie, nie miałem na myśli Wicek aż tak bardzo przyklaskiwać Władzom Redy że spełniły obietnice, ale duży plus jest :D
mnie natomiast ucieszyła informacja że jedna z głównych redzkich ulic wreszcze po wielu latach doczeka się modernizacji ... no na razie fragmentu, bo 1/3 :D
I też ważne, nareszcie Miasto uzyskało jakieś wsparcie rządowe na drogi, które razem właśnie z Powiatem Wejherowskim wystosowało pismo do Narodowego Programu Budowy Dróg.
Ale póki co spokojnie, zobaczymy jak potoczął się sprawy na razie przy I etapie, a wiemy jak z tymi inwetycjami drogowymi bywa.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Wicek, o jakie info z MZK chodzi ? coś mnie ominęło ? jakies konkrety ?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Major żartobliwie napisałem. Też się cieszę, a dokładniej będę się cieszył z każdego zbudowanego odcinka tej drogi :)
szymus127 pisze:
4 lat temu
Wicek, o jakie info z MZK chodzi ? coś mnie ominęło ? jakies konkrety ?
Major tydzień temu wspominał o planowanych zmianach w rozkładzie linii 9.
Nic Ciebie nie ominęło - wypowiadałeś się w tym temacie :)
viewtopic.php?f=1&t=5349&start=120
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

troszkę zabuduje nam się Obwodowa w najbliższym czasie.

Dyskutujemy już w osobnym temacie o Parku Handlowym.
Dwa dni temu pisałem, że Stadnina Morina zniknie z mapy miasta, a zamiast niej będzie Semekowskie Osiedle.
Dziś mogę dodać, że za Biedronką (pomiędzy ogródkami działkowymi, a Biedronką) osiedle zbuduje Orlex Invest (3 budynki mieszkalne wielorodzinne).
Właśnie oczekują na pozwolenie na budowę :)

http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek ... 71c09486d/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

Stadnina zniknie? Strasznie szkoda tego budynku.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

mi też szkoda tego terenu.
Niby od dłuższego czasu nie działa tam już żadna restauracja i życie tam nie tętni... ale jakoś naiwnie liczyłem, że wróci gastronomia w plenerze :)
Poza tym fajnie było przechodząc popatrzeć na te konie w mieście :)

Ale niestety Semeko już wystąpiło o wydanie decyzji środowiskowych... może zostawią ten budynek... ale to nie będzie już to samo :)
Wicek pisze:
4 lat temu
Powoli możemy zapominać o widoku Stadniny Morina w Redzie :(

Semeko przymierza się do budowy w tym miejscu "zespołu dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (budynek nr 1 z lokalami usługowymi) wraz z halami garażowymi i infrastrukturą towarzyszącą, w tym naziemnymi miejscami postojowymi"

Aktualnie miasto jest w trakcie postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych.

Ale to będzie formalność.
https://bip.reda.pl/dokumenty/4325
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Wicek pisze:
4 lat temu
za Biedronką (pomiędzy ogródkami działkowymi, a Biedronką) osiedle zbuduje Orlex Invest (3 budynki mieszkalne wielorodzinne).
Właśnie oczekują na pozwolenie na budowę
... ale się wcisneli :)
Jak na trzy budynki to trochę mała ta działka, ale znając Orlex to oni budują nie za wielkie te bloczki,
ciekawy tylko jestem w którym miejscu będzie wjazd do tych bloków, bo Miasto budując nowy chodnik i ścieżkę rowerową nie uwzględniło tam żadnych dojazdów do nowych inwestycji od strony Obwodowej.
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

4 lat temu

Od ul. Garncarskiej ?
ODPOWIEDZ