Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Węzeł integracyjny przy Dworcu PKP

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Przy okazji tej inwestycji chciałbym zwrócić uwagę na to, jak budowlańcy zostawiają swój teren budowy ... a tak w sumie nie wiadomo co to jest. Kilka minut temu odlatująca kostka z dziury, którą pozostawili budowlańcy ustawiła się mi "na sztorc" i podrzuciła mi lekko auto. Nic się nie stało, ale stracha mi napędziło.. Okazało się, że ta dziura się zwyczajnie rozpada a kostki są luźne. Ustawiłem tego sierżanta przed dziurą, bo sobie stał obok ... W razie gdybym sobie coś uszkodził, to miasto płaci za naprawę samochodu?

Obrazek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

W informacjach drogowych słychać że od 20 maja zostanie zamknięta jezdnia na DK 6 w kierunku Wejherowa na odcinku od skrzyżowania z ul.Obwodową do okolic ul.Młyńskiej ( a dokładnie kawałek za tunelem ) :)
Ruch odbywał się będzie dwukierunkowo na jezdni w stronę Rumi, prawdopodobnie przywrócenie ruchu na dwóch jezdniach nastąpi 27 maja wieczorem.
Na tym odcinku będzie przebudowa jezdni, czyli te roboty mają też związek z budową węzła przy dworcu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

będzie masakra przez tydzień :)

Jak dla mnie to przez wakacje ta ulica powinna być regularnie blokowana w ramach protestów, że kolejna władza olewa budowę OPAT

To jest rok wyborczy szkoda, że nie wywieramy presji na władze :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Czy ktoś się orientuje kiedy zostanie otworzony wyjazd z ul. Młyńskiej na ul. Gdańską? Zasadniczo już jakiś czas temu był otwarty i można było wyjechać bez żadnego problemu, a od kilku dni widzę, że znów został zastawiony blokami betonowymi i jest postawiony znak zakazu wjazdu. Nie bardzo rozumiem co stoi na przeszkodzie, by udrożnić ten wyjazd, bo wszystko już tam przecież zostało wykonane.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Cała inwestycja zgodnie z umowa ma być ukończona do 31.08.2019 r.
Ale gołym okiem widać, że nie zdążą.
Były tam też jakieś prace dodatkowe nie ujęte wcześniej w umowie, więc uzasadnienie opóźnienia jest... mam nadzieje jednak, że do października będzie już wszystko gotowe łącznie z windami i parkingiem :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Aneksowano termin zakończenia budowy z 31.08.2019 r. na 15.12.2019 r. "w związku z robotami dodatkowymi"

https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/3505
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Takie moje male spostrzeżenie, nie sądzicie, że z tego nowego parkingu dojscie na peron II jest troche daleko ? aż się prosi o jakąś kładkę/winde nad tormi - coś jak w rumi jannowo, chyba, że projkt zaklada takie rozwiązanie a jeszcze tego nie widać :)
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

4 lat temu

Takie moje male spostrzeżenie, nie sądzicie, że z tego nowego parkingu dojscie na peron II jest troche daleko ? aż się prosi o jakąś kładkę/winde nad tormi - coś jak w rumi jannowo, chyba, że projkt zaklada takie rozwiązanie a jeszcze tego nie widać :)
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Z przykrością informuję, że możesz tylko o tym pomarzyć. Na czas budowy windy, (sic, tyle miesięcy) nie potrafili przełożyć podjazdu dla wózków i rowerów. Oczywiście temat będzie wracał przy okazji każdej niedostępnaosci windy, ale to zadanie przerosło naszych urzędników. To samo odkąd ja pamiętam temat, czyli min 15 lat dyskusji na temat podjazdu na peron II, aby łatwiej miały osoby z wózkiem dziecięcym, inwalidzkim, lepsze są wymówki: nie nasze, nie można, za wąsko (prawo budowlane) ale że schody są wykonane z bardzo śliskiego i niebezpiecznego materiału (wiele osób po nich zjechało, spadło, skręciło czy złamało nogę) to nikt się nie przejmuje.
Ani tunel, ani kładka nie wchodzi w rachubę, przejście przez tory... Zapomnij...
ODPOWIEDZ